Автор Тема: Ограничение на скоростта на автомобилите  (Прочетена 17507 пъти)

Неактивен Alito

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 3063
  • Рейтинг: +173/-217
  • Макар и просяк, България е в ЕС, велико! :)))
Re: Ограничение на скоростта на автомобилите
« Отговор #180 -: Февруари 07, 2012, 08:57:51 am »
Големите катастрофи се правят не от несигурни шофьори, а от такива които са прекалено самонадеяни, това са фактите и всеки може да ги провери. Лично аз съм имала едно птп, на цариградско във верижна катастрофа и мога да кажа, че всичко става за части от секундата, бяхме поне 8-10 коли натресени една в друга и виновният беше именно един, който бързаше и той не знае за къде обаче.
"Уважавайте себе си и другите - да бъдеш онлайн е нещо съвсем реално и много публично, въпреки че не винаги ви се струва така."
SAFER INTERNET

Неактивен Mishunka

• Публикации: 2187
  • Рейтинг: +114/-432
  • Дреме ми на патето!!!
« Отговор #181 -: Февруари 07, 2012, 09:10:00 am »
Мен, не ме кефи, защото го виждам постоянно и е кофти да те засичат така. Последният път беше точно на магистралата с ТИР и един автовоз зад него, който тръгна да изпреварва ТИР-а със 100 км/ч и естествено ни засече в лявата лента и изпреварваше 10 минути...  (shake)
Затова има часово ограничение за движение по магистралата на тировете в пиковоте часове. Честно казано хората, кото пътуват би тр да са го усетили и да са информирани. По този начин се облекчава движението и се намаляват рисковите изпреварвания, аналогично се намаляват и катастрофите.

За мен това не е стил на каране, а култура.

Пак ще се самоцитирам, защото явно има нужда. Случката, която съм описала е достаъчен пример! Да видиш, че в лявата лента зад теб идва автомобил и тръгва да те задминава и да плеснеш левият мигач без да се съобразиш с този факт, защото си решил, че не искаш вече да караш зад ТИР-а понеже се движи с 90 км/ч, а ти можеш да се движиш със 100-110 км/ч.

Тук, приключих с въпроса за тировете.

Иначе е факт, че може да се кара бавно и да се направят хиляди поразии и както казва един познат, "аз мога да карам бързо, но карам внимателно".

"Don't wake me for the end of the world unless it has very good special effects."
"When your bow is broken and your last arrow spent, then shoot, shoot with your whole heart." Roger Zelazny

Понякога седя и си мисля, а понякога... просто си седя...

Неактивен Mishunka

• Дреме ми на патето!!!
« Отговор #182 -: Февруари 07, 2012, 09:20:10 am »
Големите катастрофи се правят не от несигурни шофьори, а от такива които са прекалено самонадеяни, това са фактите и всеки може да ги провери. Лично аз съм имала едно птп, на цариградско във верижна катастрофа и мога да кажа, че всичко става за части от секундата, бяхме поне 8-10 коли натресени една в друга и виновният беше именно един, който бързаше и той не знае за къде обаче.

Цариградско е едно от местата в София, където стават най-мн катастрофи, защото пътя е голям, с няколко платна и хората явно имат чувството, че са излезнали на магистралата вече. Мн често не  преценяват пътната обстановка. Там органичението е 80 км/ч и аз карам точно с толкова, когато няма движение, защото има камери, а и за градско гледам да спазвам ограниченията. Но обикновено се префучава с по 100 и нещо км/ч.
"Don't wake me for the end of the world unless it has very good special effects."
"When your bow is broken and your last arrow spent, then shoot, shoot with your whole heart." Roger Zelazny

Неактивен Alito

• Публикации: 3063
  • Рейтинг: +173/-217
  • Макар и просяк, България е в ЕС, велико! :)))
« Отговор #183 -: Февруари 07, 2012, 09:29:45 am »
По абсолютно същата схема стават всички катастрофи, исках да наблегна на това, че всичко става за части от секундата.
"Уважавайте себе си и другите - да бъдеш онлайн е нещо съвсем реално и много публично, въпреки че не винаги ви се струва така."
SAFER INTERNET

Неактивен Krassimir

• Опитен играч
  • Публикации: 527
  • Рейтинг: +16/-4
« Отговор #184 -: Февруари 07, 2012, 11:28:48 am »
Само да кажа, че шофирането е отговорност, както собствена така и на околните. С увеличаването на скоростта на автомобила, отговорността намалява, поради по-малката възможност за реакция при предотвратяване на пътно произшествие. Така опасността за околните, както своята собствена е по-голяма. И вярно, че собствената отговорност човек сам си я носи и си е за негова сметка, но когато е на път, предназначен за всички превозни средства, то тогава ти си отговорен и за заобикалящата се среда. Екологичните ползи, мисля че бяха изяснени по-рано в темата - няма смисъл да се повтаряме. А относно адреналини, желания, показване на мега добрите шофьорски качества - има си писти за тия неща - за ралита, формули и т.н. Там, където опасността за околните е по-малка или нулева, карайте ако щете и с 500 км.
We think the same things at the same time..
http://proweb.bg / http://wildbulgaria.org

Неактивен Mishunka

• Дреме ми на патето!!!
« Отговор #185 -: Февруари 07, 2012, 02:04:33 pm »
Как така ще намалява отговорността с увеличаване на скоростта? Точно обратното е.  :^)

Неактивен Krassimir

• Опитен играч
  • Публикации: 527
  • Рейтинг: +16/-4
« Отговор #186 -: Февруари 07, 2012, 05:52:04 pm »
Как така ще намалява отговорността с увеличаване на скоростта? Точно обратното е.  :^)
добре, да кажем "увеличава се безотговорността"
We think the same things at the same time..
http://proweb.bg / http://wildbulgaria.org

Неактивен tigar4o

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 10
  • Рейтинг: +0/-0
« Отговор #187 -: Февруари 14, 2013, 09:08:15 pm »
Не толкова восоката скорост е предпоставка за ПТП, а това какви маневри правиш, да се съобразяваш с условията на пътя: настилка, трафик, ограничения за изпреварване  и други такива дреболиики ;)  е дан забравяме и това говоренето по GSM и умората.

То може и с 10км/ч може да караш и да много по опасен от това да се караш 100 или 200.
Често патувам из Бг и ми прави впечатление, че винаги има някои камикадзе които да тръгне да се прави на
можещ и то да му се размине на косъм щот всички други пазим себе си и него...
Като е трагнал да се размазва по пътищата да го прави сам без да вреди на другите. Изключвам ситуациите когато
ти прилошее или получиш нещо физиологично като инфаркт и др подобни и непридвидими

Неактивен tuby

• Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
« Отговор #188 -: Февруари 15, 2013, 11:03:52 am »
Не толкова восоката скорост е предпоставка за ПТП, а това какви маневри правиш, да се съобразяваш с условията на пътя: настилка, трафик, ограничения за изпреварване  и други такива дреболиики ;)  е дан забравяме и това говоренето по GSM и умората.

То може и с 10км/ч може да караш и да много по опасен от това да се караш 100 или 200.
Често патувам из Бг и ми прави впечатление, че винаги има някои камикадзе които да тръгне да се прави на
можещ и то да му се размине на косъм щот всички други пазим себе си и него...
Като е трагнал да се размазва по пътищата да го прави сам без да вреди на другите. Изключвам ситуациите когато
ти прилошее или получиш нещо физиологично като инфаркт и др подобни и непридвидими

И това е така, но ниската скорост със сигурност би спестила един куп животи. Едно е да се блъснеш с 50, дргуо е със 100 и отгоре.