Автор Тема: Ограничение на скоростта на автомобилите  (Прочетена 17418 пъти)

Неактивен borkos

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 2413
  • Рейтинг: +95/-50
Re: Среднощни (чужди)мисли!
« Отговор #10 -: Януари 12, 2011, 10:49:16 pm »
Питай някои от приятелите си
When you're done fucking your enemies,
fuck them some more.

Само курви на тоя свят братко!!!

Неактивен Taz

• Публикации: 2744
  • Рейтинг: +18/-46
Re: Среднощни (чужди)мисли!
« Отговор #11 -: Януари 12, 2011, 10:55:12 pm »
Питай някои от приятелите си

Ако го направя, много ще се смеят. Все пак е странна мисъл. ;)

Неактивен Satyr

• Готин
  • Публикации: 324
  • Рейтинг: +26/-8
  • Brain (recommended, but not required)
Re: Ограничение на скоростта на автомобилите
« Отговор #12 -: Януари 13, 2011, 08:03:06 am »
Прощавайте, че се отдалечавам малко от темата и пускам свои мисли и размишления, но все пак природата ме е надарила с мозък и гледам да го ползвам по предназначение /offtopic.

Та, да споделя какво ми хрумна. Какво ще кажете за идеята ЕС да спусне директива към всички страни членки със следното изискване - всички леки автомобили, които се продават на територията на ЕС да са задължително ограничени да развиват максимална скорост, да кажем нещо между 80 или 120км в час. Все още не мога да преценя кое е по-удачният вариант. Така ще се спестят сумати и разходи, а също така драстично ще намалеят жертвите при ПТПта. Ще има и благоприятен ефект върху околната среда.

Туб, всичко е въпрос на самосъзнание и наше лично превъзпитаване. Автомобилите са създадени от хора за хора. И да ги ограничат ще им намерят начина да премахнат ограниченията. Както казва боркос, ако всеки си кара законосъобразно и спазва светофари, ограничения и пътни знаци, не се мисли за рацер и прочие мисля, че ще се намалят значително ПТП-тата
И да инфраструктурата ни е отвратителна също важен фактор, вместо си кара човек по пътя трябва да прави слалом да заобикаля дупки, което допълнително увеличава шанса от катастрофи
The path of excess leads to the tower of wisdom
▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼

Неактивен Taz

« Отговор #13 -: Януари 13, 2011, 11:30:54 am »
Аз не мисля, че ако се намали така скоростта на автомобилите, ще се намалят катастрофите, защото ако човек бъде ударен от кола с 80 или 100 км/ч, пак може да бъде смъртоностно. Причината да има толкова много катастрофи у нас е, че много хора, които имат книжка (и съответно са шофьори), просто не трябва да им се дава да се качват на автомобил - но това вече опира до контрол, който липсва у нас. Аз си спомням как на шофьорския изпит пуснаха един полицай, който на всеки втори завой качваше колата на бордюра. :X
« Последна редакция: Януари 13, 2011, 04:32:16 pm от Gothic »

Неактивен tuby

• Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
« Отговор #14 -: Януари 13, 2011, 11:33:42 am »
До горните двама -

Аз точно това предлагам, да се премахне субективният фактор - човека. Ако машините са ограничени от производителя то въпроса със самосъзнанието, манталитета итн отпада. Естествено, че това няма да предотврати всички катастрофи и смърт по улиците, но със сигурност ще намали жертвите най-малко на полвина.

Неактивен Taz

« Отговор #15 -: Януари 13, 2011, 11:45:12 am »
Ако машините са ограничени от производителя то въпроса със самосъзнанието, манталитета итн отпада. Естествено, че това няма да предотврати всички катастрофи и смърт по улиците, но със сигурност ще намали жертвите най-малко на полвина.

В градски условия няма как да караш, примерно, със 150 км/ч. ;)

Причината за катастрофите е липсата на контрол. В София, например, навсякъде поне една от лентите за движение е превърната в паркинг. Лошото е, че не виждам как скоро нещата ще се подобрят. Така че и кола, която се движи с 80 км/ч, ако се кара от някой идиот, пак ще има толкова катастрофи.

Неактивен Backo

• Публикации: 1213
  • Рейтинг: +0/-1
  • Само ако искам !
« Отговор #16 -: Януари 13, 2011, 12:02:43 pm »
Ванко спомена и за вредните емисии, та ... просто трябва да се наложи употребата на електромобилите - не са толкова вредни за околната среда, а и само най- скъпите могат да развиат повече от 160 км. в час.

Неактивен Aglaia

• Публикации: 2079
  • Рейтинг: +0/-0
« Отговор #17 -: Януари 13, 2011, 12:22:07 pm »
С риск да обидя автора, само ще кажа, че всички автомобилни компании се опитва как да увеличават скоростта на автомобилите, което да бъде и безопасно за пътниците, та идеята е направо революционна.  Да изпрати автора това предложение до проектаните в БМВ, доста ще се посмеят.
"Животът е като представление – в него най-често най-лошите измежду хората заемат най-добрите места." Питагор

Неактивен tuby

• Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
« Отговор #18 -: Януари 13, 2011, 12:25:52 pm »
Ванко спомена и за вредните емисии, та ... просто трябва да се наложи употребата на електромобилите - не са толкова вредни за околната среда, а и само най- скъпите могат да развиат повече от 160 км. в час.

Да, това ще е още по-добрият вариант.

Неактивен Taz

« Отговор #19 -: Януари 13, 2011, 12:27:23 pm »
просто трябва да се наложи употребата на електромобилите - не са толкова вредни за околната среда, а и само най- скъпите могат да развиат повече от 160 км. в час.

И на мен ми харесва идеята за електромобила. :)