Автор Тема: Ограничение на скоростта на автомобилите  (Прочетена 17508 пъти)

Неактивен tuby

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
Прощавайте, че се отдалечавам малко от темата и пускам свои мисли и размишления, но все пак природата ме е надарила с мозък и гледам да го ползвам по предназначение /offtopic.

Та, да споделя какво ми хрумна. Какво ще кажете за идеята ЕС да спусне директива към всички страни членки със следното изискване - всички леки автомобили, които се продават на територията на ЕС да са задължително ограничени да развиват максимална скорост, да кажем нещо между 80 или 120км в час. Все още не мога да преценя кое е по-удачният вариант. Така ще се спестят сумати и разходи, а също така драстично ще намалеят жертвите при ПТПта. Ще има и благоприятен ефект върху околната среда.
« Последна редакция: Януари 12, 2011, 11:46:29 pm от Ред »

Неактивен Taz

• Публикации: 2744
  • Рейтинг: +18/-46
Re: Среднощни (чужди)мисли!
« Отговор #1 -: Януари 12, 2011, 06:50:49 pm »
Та, да споделя какво ми хрумна. Какво ще кажете за идеята ЕС да спусне директива към всички страни членки със следното изискване - всички леки автомобили, които се продават на територията на ЕС да са задължително ограничени да развиват максимална скорост, да кажем нещо между 80 или 120км в час. Все още не мога да преценя кое е по-удачният вариант. Така ще се спестят сумати и разходи, а също така драстично ще намалеят жертвите при ПТПта. Ще има и благоприятен ефект върху околната среда.

Едва ли идеята ще има много привърженици. 8-)

Неактивен tuby

« Отговор #2 -: Януари 12, 2011, 06:53:32 pm »
Което е тъпо, защото идеята е гениална. Да не говорим, че с много малки изключения, ограниченията за максимална скорост в цяла европа са долу-горе в тези граници.

Неактивен Krassimir

• Опитен играч
  • Публикации: 527
  • Рейтинг: +16/-4
« Отговор #3 -: Януари 12, 2011, 07:13:46 pm »
Което е тъпо, защото идеята е гениална. Да не говорим, че с много малки изключения, ограниченията за максимална скорост в цяла европа са долу-горе в тези граници.

аз просто се чудя, при положение, че в цял свят максималните скорости за движение по пътищата не надхвърлят 120-130 км, защо тия коли висят с километражи средно между 220 и 320 км.. това съм си го мислил преди много време и идеята си е освен гениална, тя е и правилната рецепта за проблемите идващи от превишените скорости и мисля, че това се знае от всички. Явно обаче хората искат да се избиват по пътищата, да им взимат книжките и да дават рушвети... а предлагането според търсенето...
We think the same things at the same time..
http://proweb.bg / http://wildbulgaria.org

Неактивен Aglaia

• Публикации: 2079
  • Рейтинг: +0/-0
« Отговор #4 -: Януари 12, 2011, 07:19:50 pm »
Едва ли искат да се избиват по пътищата, по-скоро всеки се смята за мн добър шофьор. А иначе съм за идеята, но няма как да стане реалност.
"Животът е като представление – в него най-често най-лошите измежду хората заемат най-добрите места." Питагор

Неактивен tuby

« Отговор #5 -: Януари 12, 2011, 07:21:08 pm »
Ми аз друг не съм чувал да споделя тази идея.

Неактивен Taz

« Отговор #6 -: Януари 12, 2011, 07:37:26 pm »
аз просто се чудя, при положение, че в цял свят максималните скорости за движение по пътищата не надхвърлят 120-130 км, защо тия коли висят с километражи средно между 220 и 320 км.

Това се дължи на един дефект в човешкото мислене.

Неактивен borkos

• Публикации: 2413
  • Рейтинг: +95/-50
« Отговор #7 -: Януари 12, 2011, 07:38:31 pm »
Прощавайте, че се отдалечавам малко от темата и пускам свои мисли и размишления, но все пак природата ме е надарила с мозък и гледам да го ползвам по предназначение /offtopic.

сега нз от къде да започна мислите си,но ще опитам максимално подредени да бъдат.Ако колите които караме в момента се ограничат на 80-120 ще се развалят сравнително по бързо(не ми се обеснява защо) Жертвите и да намалеят то ще е минимално,катастрофа със 120 или 250 оцеляването си е чист и много голям късмет.Проблема е настилката на пътищата които слагат,не може да осигури достатъчно grip,в дупка и с 120 или 250 да влезеш пак шанса да не умреш ще е малък.Просто при нас няма дисциплина и страх от закона,в германия както знаете няма ограничение на аутобан-чето,но на км подръжката за година мисля че беше около 450 хил евро(може и за месец да е било не помня) А и бяха направили експеримент в едно малко градче в германия.Махнаха всички правила за движение,знаци ае всичко и повремето на експеримента катастрофите са намалели близо с 100% смъртни случай няма(градчето е било проблемно в тази област)

п,с, преди около 20 години смъртните случай за година са били приблизително 1000 (тогава колите не мисля са можели да вдигнат повече от 160 поне тези в бг,а и всичко се е спазвало като правила за движение,или поне почти всичко)
Сега 2011 вече за последните няколко години смъртните случай са малко над хиляда( а повечето коли са способни да вдигат на 160км/ч да не говорим за тези които електронно са ограничение на 250км/ч)
When you're done fucking your enemies,
fuck them some more.

Само курви на тоя свят братко!!!

Неактивен tuby

« Отговор #8 -: Януари 12, 2011, 07:44:19 pm »
Аз мисля, че ако скоростта се ограничи на 80км в час дори и при челен сблъск между две коли, въпреки огромните сили, които действат в този момент, при нивото на сигурност на съвременните автомобили може дори и да не се стигне до жертви.

Неактивен Taz

« Отговор #9 -: Януари 12, 2011, 07:46:13 pm »
Ако колите които караме в момента се ограничат на 80-120 ще се развалят сравнително по бързо(не ми се обеснява защо)

Това е доста озадачаваща мисъл и ако ти се откъсне от сърцето да споделиш защо, ще ми бъде много интересно да разбера. :)