Автор Тема: Пости?  (Прочетена 9169 пъти)

Неактивен venichka

• Готин
  • Публикации: 237
  • Рейтинг: +0/-0
  • I believe I can fly
Re: Пости?
« Отговор #40 -: Август 19, 2010, 10:42:21 am »
Постила съм само един път, не бих повторила. За мен постите са най-вече пости на едно друго ниво, а храната идва след това.
Според женската логика не е важно кой е крив — кой е прав. Важно е да е корав.

Неактивен Taz

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 2744
  • Рейтинг: +18/-46
« Отговор #41 -: Август 19, 2010, 03:48:16 pm »
Целта на постите (и двете разновидности), така както аз го разбирам, е чрез умишлено наложени лишения да те калят физически, психически и духовно и малко или много да израстнеш, да опознаеш самият себе си, защото истинската същност на човека се разкрива най-добре в такива условия.

Не мисля, че истинската същност на човека може да се разкрие, ако спре да яде салам за известно време. Човек или е здрав физически, психически и духовно, или не. Това, че спазваш постите, не пречи да правиш мизерии с други неща. Друг е въпросът, че надяждането определено не е здравословно. Не мога да понасям хора, които мислят само какво ще ядат.

Честно казано, аз не обичам да ям много месо и други тежки храни - хапвам си колкото ми е сладко. Даже когато е топло, почти не ям месо.

Неактивен filipov95

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 2
  • Рейтинг: +0/-0
« Отговор #42 -: Август 19, 2010, 11:38:25 pm »
Постила съм само един път, не бих повторила. За мен постите са най-вече пости на едно друго ниво, а храната идва след това.

Много правилно! Това исках да кажа! :)

Неактивен petrov_belota

• Заинтересован
  • **
  • Публикации: 35
  • Рейтинг: +1/-0
« Отговор #43 -: Януари 04, 2011, 01:14:15 pm »
Постил съм, но не от набоност :) хората едно време едва ли са били по-тъпи от сега, за да преценят, че целогодишното ядене на мръвки е полезно.
Без месо - мога, но без млечни продукти - НЕ :X
Там където обществото е порочно, справедливост - НЯМА !!!