Автор Тема: Различията ?!  (Прочетена 2102 пъти)

Неактивен borkos

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 2413
  • Рейтинг: +95/-50
Различията ?!
« -: Октомври 26, 2010, 09:32:05 pm »
Ако има такава тема предварително се извинявам  8-) Та по същество,преди малко се прибирам от гости и се водеше разговор различията в една връзка.Има една приказка,когато си избираме преспективна половинка,да се стараем тя да е наша противоположност.Но до колко това наистина може да ни е от полза.Имам в предвид различия в музиката,абе изобщо различията като цяло.Ако изобщо някой е разбрал какво съм се опитал да кажа да коментира
When you're done fucking your enemies,
fuck them some more.

Само курви на тоя свят братко!!!

Неактивен tuby

• Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
Re: Различията ?!
« Отговор #1 -: Октомври 26, 2010, 09:47:40 pm »
Аз смятам, че различията са пагубни за една връзка. Може в началото да е забавно и интересно, но с течение на времето това, което държи хората заедно е именно това, което имат в общо, а не това, в което се различават.

Благодаря за вниманието,
Евилтелетъби

Неактивен Taz

• Публикации: 2744
  • Рейтинг: +18/-46
« Отговор #2 -: Октомври 26, 2010, 10:15:02 pm »
Всяка връзка е индивидуална. Нещата опират до конкретните отношения между двамата. Не мисля, че има някакво универсално правило по този въпрос.

Неактивен Belinda

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 23
  • Рейтинг: +0/-0
« Отговор #3 -: Октомври 27, 2010, 11:07:30 am »
Различия в интересите определено между двама в двойката има, но според мен повече трябва да доминират  общите интереси /все пак след време като страстите поохладеят, тогава какво би свързвало двама души ако не общите интереси/.
 До някъде обаче в половинката до нас трябва да има резличия, които допълват нашата същност, но те по-скоро са черти от характера, а не толкова разни интереси - като стил музика, филми и разни такива.

Не ми пука за хора, на които не им пука за мен... Уважавам малко хора... Държа на малко приятели... Обичам силно... Мразя двойно по-силно... Лицемерна съм с лицемерите... Добра съм с добрите... Имам много познати, но малко истински приятели...

Неактивен Scarface

• Публикации: 1945
  • Рейтинг: +110/-17
  • Fcuk what people think
« Отговор #4 -: Октомври 27, 2010, 11:41:09 am »
Аз пък съм за различията/противоположностите. Не ми харесва идеята да ходя/живея с отражението си от женски пол ;)
You miss 100% of the shots you don't take

Неактивен tristram

• Публикации: 1483
  • Рейтинг: +40/-29
  • I am what I am
    • chapter 00
« Отговор #5 -: Октомври 28, 2010, 01:48:24 pm »
според мен трябва да има баланс м/у 2те, но аз определено съм по-пристрастен към човек с различни интереси и вкусове от моите. тя може да те научи на много нови неща/да те обогати и т.н. въобще да ти даде нова гледна точка към живота. не е задължително да я приемеш, но винаги е добре, да можеш да погледнеш нещата от друг ъгъл, различен от твоя. познавам 2ки, които нямат почти нищо общо и се разбират чудесно. а и след време като дойдат да кажем децата, там щете не щете ще имате доста общи неща ;)

иначе е много яко, примерно ако обичаш да пътуваш и човека до теб да обича, а не да те спира, а дори и да не обича, да прави компромиси и да пътува с теб например. готино е да имате общи неща, но не е задължително, ако връзката е сериозна има и  по-важни неща, като взаимно доверие, уважение и т.н.

темата е дълга и няма точна формула, кой както го чувства :)

Неактивен alma

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 10
« Отговор #6 -: Октомври 29, 2010, 01:42:30 pm »
   Докато четях коментарите си припомних откъс от една книга, която скоро прочетох.

"Не съм на този свят за да сбъдна очакванията ти.
    И ти не си на този свят за да сбъднеш моите.
    Защото аз съм аз и ти си ти.
    И когато ти и аз се срещнем е прекрасно.
    А когато в срещите си се разминем...няма какво друго да се направи.
    Защото аз съм аз и ти си ти."

Хубаво е с човека до теб да имате сходни интереси. В противен случай рискуваме живота ни да се превърне в непрестанен компромис. Но хората, ситуациите и комбинациите са прекалено много...Понякога когато се разминаваме може да е също толкова хубаво, колкото и когато се срещаме....
In life, unlike chess, the game continues after checkmate.

Неактивен tristram

• Публикации: 1483
  • Рейтинг: +40/-29
  • I am what I am
    • chapter 00
« Отговор #7 -: Октомври 29, 2010, 02:55:05 pm »
а коя в книгата ако не е тайна? :)

Неактивен alma

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 10
« Отговор #8 -: Октомври 29, 2010, 04:23:03 pm »
  Писма до Клаудия - Хорхе Букай
In life, unlike chess, the game continues after checkmate.

Неактивен tuby

• Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
« Отговор #9 -: Октомври 29, 2010, 04:25:16 pm »
Ако може да споделиш и гръдната си обиколка ще е супер.