Автор Тема: За Шофьорите  (Прочетена 23189 пъти)

Неактивен sand_girl

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 19
  • Рейтинг: +0/-0
  • На мен ли ще вярваш или на очите си ...
Re: За Шофьорите
« Отговор #10 -: Октомври 29, 2007, 07:45:02 pm »
  Аз съм с книжка от една година, с личен автомобил от половин, а имам стаж около 5 годинки зад волана...  Нямам предпочетания механична или автоматик, важното е колата да върви  ;)
   Колан задължителен - веднъж вече ми спаси живота !!!
   Със скоростта вече не се унасям, преди да взема книжка , като че ли бях по смела и не ми правеше впечатление, дразних се някой ако се движи с 50 пред мене  :-[ ,  е дойде ми акъла в русата главица.
  За псуването , срам ме е да си призная, на моменти съм като хамалин ...  недай Боже, ми сечеш пътя, такива цветущи ще чуеш.

Неактивен ByeVas

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1100
« Отговор #11 -: Октомври 31, 2007, 10:07:24 am »
 недай Боже, ми сечеш пътя, такива цветущи ще чуеш.
Те тия които секат път си ги заслужават... абе не могфа да разбера, толкова ли е трудно да се спазва идиотския правилник, ако всички караха внимателно нямаше да има толкова катастрофи ...
I never wanted to be famous. I only wanted to be great.
Ray Chrales

Неактивен jessie_j

• Глобален Модератор
  • Опитен играч
  • Публикации: 899
  • Рейтинг: +4/-0
  • http://www.bgkoleda.bg
« Отговор #12 -: Октомври 31, 2007, 11:02:39 am »
Ми тррудно е, защото правилникът ни е идиотски. Не може на главен път да ми рисуват пешеходна пътека. Значи аз карам с 100- 110 и изведнъж виждам тъпия знак и да намаля на 60. Ми има си надлези и подлези.
Хората, които не обичат котки, явно са били мишки в миналия си живот.

Неактивен Chef0

• Закоравял
  • Публикации: 125
« Отговор #13 -: Октомври 31, 2007, 11:55:44 am »
Е не бре ... не само заради неспазване на правилата за движение по пътищата стават тези ПТП-я. Всички знаем какво е състоянието на самите пътища в България и че стават катастрофи и заради неизправности в автомобилите. Колкото и да се мъчим да спазваме правилата все ще се намери някой фактор който да предизвика пътно произшествие.

"Не може на главен път да ми рисуват пешеходна пътека. Значи аз карам с 100- 110... "

100-110 на магистралата момиченце !  :@  ;D
Затова има ограничение в града .. ако не беше в града щеше ли да има ешеходни патеки по пътя а ?  ;D ::) :-*
A positive attitude may not solve all your problems, but it will annoy enough people to make it worth the effort.

Неактивен jessie_j

• Глобален Модератор
  • Опитен играч
« Отговор #14 -: Октомври 31, 2007, 12:00:35 pm »
Естествено, че е на нещо като магистрала. Не съм малоумна. Пътят е Бс- Созопол- хубав, с 2 ленти. На 2 места има пешеходни пътеки, като на едното стават мн инциденти. Но ако не си оттук и не го знаеш няма как да реагираш. Нз... много взех да се обяснявам. Идеята ми беше, че освен правилник трябва и инфраструктура. Много е лесно да сложиш знак с ограничение, по- трудно е да измислиш алтернатива.
А иначе главни пътища, международни, са пълни с пешеходни пътеки. Сега се сещам за отсечнака след петолъчката преди Айтос на 1 място има такова чудо, но дори не е заради спирка, а има крайпътно заведение.
« Последна редакция: Октомври 31, 2007, 12:04:09 pm от jessie_j »

Неактивен DesertFire

• Опитен играч
  • Публикации: 502
  • Only The Best Is Good Enough
« Отговор #15 -: Октомври 31, 2007, 12:02:16 pm »
Да намалиш на 60 на пешпеходна пътека?
Я дай едно копие на този правилник и намене да се образовам!!!

Първоа правилникът няма нищо общо с това как са направени пътищата. Ако ти сложат на една улица пешеходна пътека значи максимално позволената скорост е максимално позволената скорост за населени места (пише я в правилника). А това да видиш една пешеходна пътека насред път по коъто летиш с 110 км/ч значи 2 неща:
Или даваш лош пример или не спазваш ограниченията на скоростта.
Второто е по-лошо.
По правилник (ако правилно сиспомням) правилото е: При наближаваше на пешеходна пътека водачът е длъжен да намали скоростта с готовност за спиране. Същото важи и за улица, накоято няма пешеходна пътека, но на тротоара стоят деца - намаляваме споростта с готовност за спиране.
Правилникът е направен с оглед опазване живота и здравето на хората, не с оглед на това да стигнеш по-бързо на мястото, към което си тръгнал.

Don't Look For A Girl, Look For Money, And When You Have The money ,The Girl Will Find You!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Слабите Се Стремят Към Порядък
Силните Контролират Хаоса

Неактивен Chef0

• Закоравял
  • Публикации: 125
« Отговор #16 -: Октомври 31, 2007, 04:12:10 pm »
Джеси, само без лоши чувства нали ?  ;D Значи извънградско  ;) и съответно нарушаваш правилника  :P. Все 1 ... както каза ДезъртФайър "Или даваш лош пример или не спазваш ограниченията на скоростта." Та в крайна сметка правиника си е правилник няма значение как е написан хубаво е да се спазва  ;D жалко че доста хора не го правят  :-\. Скоро гледах някакви кадри на катастрофи по телевизията и направо изтръпнах. От тогава седалката ми е максимално назад ... не искам да остана затиснат или да изляза на половина ако недай Боже нещо се случи.
« Последна редакция: Октомври 31, 2007, 04:16:08 pm от Chef0 »
A positive attitude may not solve all your problems, but it will annoy enough people to make it worth the effort.

Неактивен jessie_j

• Глобален Модератор
  • Опитен играч
« Отговор #17 -: Октомври 31, 2007, 04:32:18 pm »
Е, явно вие спазвате ограниченията и правилника. Повече няма да коментирам. Аз съм от "лошите"  :@

Неактивен DesertFire

• Опитен играч
  • Публикации: 502
  • Only The Best Is Good Enough
« Отговор #18 -: Октомври 31, 2007, 05:35:29 pm »
Е, явно вие спазвате ограниченията и правилника. Повече няма да коментирам. Аз съм от "лошите"  :@

Лесно се предаваш, а?
Мацка, вместо да отстъпваш, вземи се защити. Лесно е да кажем, че сме от лошите. Да не мислиш, че има шофьор, който поне веднъж не е нарушил правилника, макар и неволно?
Всичко е въпрос на воля. Никой не се ражда научен.
Нека приемем, че наистина си от "лошите". Единственият човек, от когото зависи да си от лошите или от добрите си ти. Ако това, че си от лошите не ти харесва, е време да си зададеш въпроса как да станеш от "добрите".

Успех!!!
Ти можеш!!!
Don't Look For A Girl, Look For Money, And When You Have The money ,The Girl Will Find You!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Слабите Се Стремят Към Порядък
Силните Контролират Хаоса

Неактивен Casual

• Заинтересован
  • **
  • Публикации: 36
« Отговор #19 -: Ноември 05, 2007, 06:53:30 pm »
скорооооооо и аз ще я взема !