Автор Тема: За Шофьорите  (Прочетена 23183 пъти)

Неактивен Sprite

• Заинтересован
  • **
  • Публикации: 62
  • Рейтинг: +0/-0
  • Преди живеех срещу лудницата,сега живея срещу нас!
За Шофьорите
« -: Октомври 24, 2007, 07:23:23 pm »
На колко години бяхте когато взехте книжка?Колко години стаж имате зад волана?Кола автоматик или със скорости предпочитате?Винаги ли слагате колан?А псувате ли  докато карате?
Аз взех книжка на 21 години почти 6 години стаж имам зад волана.Предпочитам колите със скорости,колан слагам винаги(Ако не сложа колата не иска да запали).От спокойните шофьори съм,дори и да съм сам псувам си на ум ;D

Неактивен jessie_j

• Глобален Модератор
  • Опитен играч
  • Публикации: 899
  • Рейтинг: +4/-0
  • http://www.bgkoleda.bg
Re: За Шофьорите
« Отговор #1 -: Октомври 24, 2007, 07:28:51 pm »
Изпитът го минах два месеца преди да стана на 18. Книжката си е взех на рож. ден- дори не пих за да карам. Онова лято бая километри навъртях, но после се изплаших от едно  нещо и спрях. Сега пак ми дойде музата да карам и почвам наново да се уча. Обичам да карам, но по магистралата (в Бг е една) :)
Хората, които не обичат котки, явно са били мишки в миналия си живот.

Неактивен DesertFire

• Опитен играч
  • Публикации: 502
  • Only The Best Is Good Enough
« Отговор #2 -: Октомври 24, 2007, 08:00:31 pm »
   Аз взех на 23, имам 3 години зад волана и 60 000 километра (в последните 2 години, първата не съм пипал кола. От всичките 15 000 с автоматични предавки, останалите с механични)

Колан слагам винаги, като подсъзнателно ми е - за да преместя колата от тунале на автомивката до местата с прахусмукачките (4 метра горе-долу, в двор на бензиностанция, не на пътя) по навик слагам колана преди да запяла колата. Преди да тръгна предуъпреждавам всичките си пътници да го сложат. Единственото нарушение, което постоянно извършвам е да се движа с превишена скорост, нито едно друго - тук е нормално. Имал съм, случай да попадна на червен светофар през нощта, на улица, на която не минава никой, няма камери, нито полиция, но чакам да светне зеленото и тогава тръгвам (има хора, които си тръгват на чеврено)
   За псуването - да ти си призня зависи, но по принцип съм спокоен, защото като псувам, вместо да се успокоя, се натоварвам още повече - но като движа в задръствания всеки ден, не може без някой "по-здрав".
   Нещо, което не си споменал - мигачите - винаги, дори при празни улици.
Don't Look For A Girl, Look For Money, And When You Have The money ,The Girl Will Find You!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Слабите Се Стремят Към Порядък
Силните Контролират Хаоса

Неактивен freya

• Опитен играч
  • Публикации: 797
« Отговор #3 -: Октомври 26, 2007, 02:27:20 am »
Аз вече споделих в една тема, ама айде пак :) Имам книжка от четири години, обаче не съм карала изобщо. По едно време много исках кола, обаче сега, като живея в София, много се радвам, че нямам. Първо защото е лудница да се кара тук и второ защото времето, прекарано в автобуса ми е доста по-полезно - вместо да се вися зад волана в поредното задръстване и да се оглеждам кога най-после ще тръгнат всички, седя в автобуса, чета си книжка и използвам времето подобаващо :)
I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand...

Неактивен ByeVas

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1100
« Отговор #4 -: Октомври 27, 2007, 02:25:58 pm »
Аз книжка все още нямам, пропуск, но все не ми остава време... другото е, че с тая война по пътищата май не ми и трябва, от друга страна си мисля, че един мъж е длъжен да има книжка.... така, че скоро време смятам да наваксам
I never wanted to be famous. I only wanted to be great.
Ray Chrales

Неактивен jessie_j

• Глобален Модератор
  • Опитен играч
  • Публикации: 899
  • Рейтинг: +4/-0
  • http://www.bgkoleda.bg
« Отговор #5 -: Октомври 28, 2007, 04:54:03 pm »
Давай, вади си. Не може мъж без книжка.
Хората, които не обичат котки, явно са били мишки в миналия си живот.

Неактивен haiduk85

• Закоравял
  • Публикации: 176
« Отговор #6 -: Октомври 29, 2007, 10:20:47 am »
Аз имам от 2003г. Имам 4 години стаж като шофьор. Търпелив и спокоен шофьор съм ПО ПРИНЦИП..(особено по софийските пътища това е почти задължително)...но доста често псувам.....главно когато имам право, а другия срещу мен не го осъзнава. Тогава много се ядосвам.Все пак си има правила, били те писани/неписани и трябва да има ред. >: А някои хора все още си карат, без да ги знаят, това е истината. (Признавам си често съм щял да си изям някъде боя от някой дебеловрат, ама засега (чукам на дърво) не се е случвало...ама какво да направя като съм си такъв импулсивен в определени ситуацийки... ;D

Карам си открай време на механична кутия, карал съм и коли с автоматични. По-удобно е в града, НО....друго си е механична да сме честни. ;)
HAD THE GUTS, GOT THE GLORY!!!

Неактивен gdg

• Заинтересован
  • **
  • Публикации: 31
« Отговор #7 -: Октомври 29, 2007, 01:47:49 pm »
 Аз преди година бях започнал да си изкарвам книжка, но за жалост стигнах до "ДАЙ"-и в двата смисъла на тази думичка (кормуването) ;) и след това нямах време да продължа.Не че се оплаквам да се возя в 94 още повече със студентките и то през лятото и да се наслъждавам на ............. спирките 8) ;) ;) ;), но предпочитам да си имам и кола и да мога да я управлявам.А колко до колана дори когато съм на задната седалка си слагам (стига да има), а до другите въпроси немога да отговоря понеже нямам книжка. :-[ :-[ :'( :'( :'(
Когато човек има желание да свърши нещо открива 10 начина как да го направи, а когато няма желание намира 1000 причини да него направи !!!

Неактивен lewstherin

• Заинтересован
  • **
  • Публикации: 31
« Отговор #8 -: Октомври 29, 2007, 05:30:08 pm »
Книжка взех преди година и половина, тъкмо бях навършил 18. Карам си редовно, ама идея си нямам колко километра съм навъртял, щото километража не ми работи 8). Колан слагам винаги, мигачите си позволявам да ги пропускам късно вечер когато няма движение. А пък до псувните-ами да си призная, често псувам по някой който незнае къде се намира, а такива има доста. Не съм карал автоматик, макар че ми се иска да пробвам, но като имам предвид че обичам да сменям предавките, май бих избрал механичната кутия.
All was shattered, and all but memory lost, and one memory above else, of him, who brought the shadow and the breaking of the world. And him they named Dragon

Неактивен Harpun

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 4
  • Get rich Or Die Trying!
« Отговор #9 -: Октомври 29, 2007, 06:20:11 pm »
Здравейте ,
Книжката си я вземах 2002 г. и тогава карах 19-тата си година ! Първо категория Б , а веднага след това и категория С  8) ! Оттогава съм навъртял около 80 000 км . , предимно градско и с лека кола ! Камионче съм карал 3-4 пъти оттогава (мн голям кеф е да караш камион  :P ;D) и съм решил като порастна голям и като забогатея , да си купя един от ония най-големите ( ама само кабина , без ремарке , мисля че влекачи им се вика ) и да вилнея по по-големите улици !
Като цяло мисля , че карам добре , колана е просто задължителен ( като покара човек с него , след време свиква и дори не пречи много :) ) .
Карам автомобил с механична скоростна кутия ( ръчка ) , но съм карал и доста автоматици и съм на мнение , че ако има една екстра в една кола , то това е автоматикът ! Тези машинки стават все по-съвършени , плюс това вече повечето имат и ръчен режим , тоест можеш и да си " ръчкаш " на воля ! Освен това вече се произвеждат и автоматици на бензиновите двигатели , които харчат при правилно каране , дори по-малко и от автомобилите с механични кутии ! АВТОМАТИК му е майката ! Поздрави :)
Високите токчета са измислени от жена , която са я целунали по челото ! :)