Автор Тема: Бръснене  (Прочетена 17076 пъти)

Неактивен eMoMaD

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 2
  • Рейтинг: +0/-0
Бръснене
« -: Юни 24, 2010, 02:14:58 pm »
   Здравейте,
   Пиша този пост по повод бръсненето или по конкретно бръсненето на лицето. Прави ми странното впечатление, че макар да има няколко статии в сайта, то във форума няма подобна тема(ако има такава моля да ме извините).  Когато човек се разрови из нета за бръсненето не открива много различна информация от тази, че не трябва да използваш продукти с алкохол и че не трябва да натискаш. Почти навсякъде ти се повтаря да ексфолираш и хидратираш. Vratovrazka.bg не прави изключение. Ако кажем на бащите си "А ти ексфолира ли?", то те най-вероятно ще ни кажат "Квооо, ми незнам, досега се бръснах." Преди време никой не е ползвал афтършейф без алкохол. От всички страни съветват: "Сменяй си ножчетата на самобръсначката редовно!" Обаче да му еба майката, тея ножчета струват майка си и баща си. Та причините да пиша този пост са две:
1.Модерното общество не путкинизира ли нас мъжете, та дори и в най-мъжкия акт, а именно бръсненето;
2.Как аджеба да се бръснем по-евтино?;
   С риск да бъда наречен скъперник, ще заявя: "Да, аз искам да спестя от бръснене". Естествено като казвам, че искам да спестя, то не искам да е за сметка на лицето ми. Никъде обаче из нета не намерих информация как да се бръснем по-икономично.
   Чета: "Купувайте си качествена козметика";
   Мисля си: "Да му еба майката, тоя афтършеф много скъп бе"(Nivea:11-15лв.);
   Чета: "Сменяйте си редовно ножчетата на самобръсначката";
   Мисля си: "Квоо, 15лв. за 4 ножчета, ебахти преди поне слагахте по 5 в комплект";
Не си ли мислите: "Тея работи ги рекламират толкова активно, дали са толкова скъпи заради рекламата?” Можем ли да намерим качествени продукти на по-ниска цена? Ако можем то кои са те? Мисля, че икономическото развитие на Gilette създаде глупости като самобръсначка с 5 остриета, вибрираща самобръсначка и прочие. Нима са ни нужни тези нововъведения или са просто хитър начин да ни вземат парите? Когато бях малък дядо ми ме учеше: “Острието трябва да е остро и да те бръсне с възможно най-малко движения по лицето. Колкото по-често минаваш толкова повече се дразни кожата.” Сега обаче с едно движение на ръката и по лицето ти минават 3 остриета(ако не и 5). Един ден си казвам:”Ще ги еба аз тея от Gilette, край, повече няма да се бръсна с техните Mach3, минавам на BIC-чета, не би трябвало да са толкова зле. Отивам в магазина и казвам, че искам едно BIC-че и те ми подават самобръсначка за еднократна употреба отново на Gilette. Отоговарям: “Ама аз на BIC искам.” Отговор: “Ми чи то нии само такива имами.”. Всичко е само на Gilette. Нищо, нека не си го изкарвам на марката. Вземам самобръсначката и се прибирам да се бръсна. Някой бръснал ли се е с класическите самобръсначки в които се слагат двуостри ножчета? Ако има такъв моля да отговори и ще му бъда особено благодарен и ако ми каже къде мога да намеря такива във Варна. На скромната цена от няколко стотинки получаваш острие много по-остро и издръжливо от всеки Mach. А също ще бъда благодарен ако някой може да ми каже къде мога да си купя четка за бръснене. Майка му да еба, искам да се бръсна както го е правил баща ми, а и дядо ми, а не като някой путкинизиран образ от западна държава.  Ще се радвам на всеки отговор и мнение по всяка от двете теми.

ПС:
1.Ако някой се е обидил от поста моля да бъда извинен;
2.Искам да благодаря на екипа на Vratovrazka.bg за невероятните статии и труда който са положили да направят сайта и форума реалност;
3.Извинете ме за вулгарностите но все пак това не е форум към детска градина нали :)

Неактивен Taz

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 2744
  • Рейтинг: +18/-46
Re: Бръснене
« Отговор #1 -: Юни 24, 2010, 02:21:11 pm »
2.Как аджеба да се бръснем по-евтино?;

(chuckle) (chuckle) (chuckle)

Неактивен diabla

• Готин
  • Публикации: 464
  • За кратко Вещица, но с добри преживявания!
« Отговор #2 -: Юни 24, 2010, 02:28:12 pm »
Пробвай в някой антиквариат или помоли дядо си или баща си да те включат в завещанието си като ти оставят бръснача, четката и крема Каро.
И о да не е форум за 15 годишни, но не сме длъжни да четем махленски изказвания.

Моля да бъда извинена ако съм те обидила с поста си, вярвам че си широко скроен.

И  да в твой интерес е да си сменяш ножчето редовно, със сигурност ще ти излезе по-евтино от колкото после да лекуваш някоя инфекция.
"За учения, който е живял с вярата си в силата на разума, историята завършва като лош сън. Той е изкачил планини от невежество, вече всеки миг ще покори най-високия връх и когато  изкатерва и последната скала, бива приветстван от цяла група теолози, които си седят там от векове."   Робърт Джастроу

Неактивен tuby

• Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
« Отговор #3 -: Юни 24, 2010, 02:31:39 pm »
Аз лично не се бръсна със самобръсначка, или го правя много рядко. Ползвам електрическа машинка с различни приставки - за бръснене на брада и глава.  Е верно не се бръсна гладко, но аз по си се харесвам с леко набола брада. 100тина лева струва долу-горе хубава и можеш да я позлваш години.

Неактивен tuby

• Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
« Отговор #4 -: Юни 24, 2010, 02:32:42 pm »
Пробвай в някой антиквариат или помоли дядо си или баща си да те включат в завещанието си като ти оставят бръснача, четката и крема Каро.
И о да не е форум за 15 годишни, но не сме длъжни да четем махленски изказвания.

Моля да бъда извинена ако съм те обидила с поста си, вярвам че си широко скроен.

И  да в твой интерес е да си сменяш ножчето редовно, със сигурност ще ти излезе по-евтино от колкото после да лекуваш някоя инфекция.

Ето един човек, който очевидно има голям опит в бръсненето на лице.

Неактивен Taz

• Публикации: 2744
  • Рейтинг: +18/-46
« Отговор #5 -: Юни 24, 2010, 02:36:24 pm »

Ето един човек, който очевидно има голям опит в бръсненето на лице.

Със сигурност има акъл!

Неактивен Scarface

• Публикации: 1945
  • Рейтинг: +110/-17
  • Fcuk what people think
« Отговор #6 -: Юни 24, 2010, 08:34:36 pm »
Съжалявам, ама явно съм от "путкинизираните" западни типове. По принцип не съм се бръснал гладко от години и за лицето използвам тример, а за другите места Gillette Fusion. Странно, но никога не съм се замислял и драматизирал толкова бръсненето :)
You miss 100% of the shots you don't take

Неактивен yani

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 10
  • unique
« Отговор #7 -: Юни 24, 2010, 09:47:18 pm »
по принцип и аз не си бръсна лицето от години/електрическа машинка за 3милиметра брада/, но това което установих лично за мен е:

1. слушах хиляди хвалби за крем Каро, но докато не го изпробрах не вярвах, че е толкова добър... просто пяната или гела Gilette, Nivea или която и да е друга марка не може да се сравни с него. особено ако си намериш синия крем каро/води се за чувствителна кожа/
2. относно ексфолирането - на места пише, че дори самото нанасяне на крема с четка е вид ексфолиране/за антиквариати не знам, но скоро видях в един магазин да се продават :)/
до тук бях с евтината част от акта
3. несигурно ми е когато държа самобръсначка без подвижна глава, било то BIC или Gilette/малко ще трябва да се ръснеш за mach3 или поне за blue2/
4. само афтършейв-балсам, всичко друго ме дразни/и тук както спомена 11-15лв за nivea/

But as the philosopher Jagger once said "You can't always get what you want."

Неактивен Scarface

• Публикации: 1945
  • Рейтинг: +110/-17
  • Fcuk what people think
« Отговор #8 -: Юни 25, 2010, 06:24:18 am »
Gillette Fusion също е с подвижна глава, както и с вибрация
You miss 100% of the shots you don't take

Неактивен Mishunka

• Публикации: 2187
  • Рейтинг: +114/-432
  • Дреме ми на патето!!!
« Отговор #9 -: Юни 25, 2010, 08:51:27 am »
Аз на мойто Мече съм му взела продукти за бръснене на Vichy за чувствителна кожа  (happy)

Има една нова, сива серия на Nivea пак мисля, че беше за чувствителна кожа... Silver protect или нещо от сорта, която рекламират напоследък по телевизията, не знам тя до колко е хубава...
"Don't wake me for the end of the world unless it has very good special effects."
"When your bow is broken and your last arrow spent, then shoot, shoot with your whole heart." Roger Zelazny

Понякога седя и си мисля, а понякога... просто си седя...