Автор Тема: За трамвая, съда, цветанов, бойко & co.  (Прочетена 8904 пъти)

Неактивен Scarface

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1945
  • Рейтинг: +110/-17
  • Fcuk what people think
Не знам откъде да започна...става въпрос за случая с побоя в трамвай 20, когато няколко човека отиват на протест за правата на бежанците в България. Няма да обяснявам нашироко за самата случка, предполагам, че всичките сте информирани и знаете за какво става въпрос. Работата е там, че с едното момче (Емо) имаме общи познати. По времето, когато става цялото това нещо с побоя в трамвая, той е вкъщи с родителите си и учи за последния изпит от сесията си. Една вечер идват в тях, арестуват го и конфискуват компютъра под предтекст, че трябва да проверят за нацистки интереси, така да го нарека.
Извършителите са с маски, всичко се развива за секунди, но един от потърпевшите разпознава извършителите по черно-бели снимки - по цвета на очите, по овала на очите и по още безброй куп глупости. Съответно един от разпознатите е Емо. Той не е криминално проявен и има алиби. На другата сутрин извършват обиск в апартамента и познайте какво прибират като доказателство - маската, която си слага под каската, когато кара ски. Заедно с още 5 човека е обвинен не в побой, не в хулиганство, а в ОРГАНИЗИРАНЕ НА ПРЕСТЪПНА ГРУПА. В компютъра му не са открити никакви неща, които да предполагат нацистки интереси. В съда адвокатите предоставят телефонни разпечатки в опита си да докажат, че тея хора никога през живота си не са контактували - нормално, все пак не се познават. Аз съм сигурен, че не само Емо, ами и други от задържаните момчета нямат нищо общо.
В общи линии се почувствах толкова отвратително, че дори не ми се пише повече. Толкова за днес...
Ние тука си гледаме новините, Цветанов се хвали как хванали извършителите на еди кое си престъпление и си казваш "Браво", но като ти дойде това на глава и видиш за какво иде реч, става страшно.
P.S. във facebook има група "ЕМО Е НЕВИНЕН", ако горната история звучи абсурдно на някой, може да се присъедини...
You miss 100% of the shots you don't take

Неактивен tuby

• Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
Re: За трамвая, съда, цветанов, бойко & co.
« Отговор #1 -: Юни 21, 2010, 08:25:46 pm »
Не мога да коментирам дали Емо е невинен или виновен, защото 99% от затворниците ако ги питаш все са невинни. В случая, обаче изобщо няма да се очудя ако има някоя скалъпена история, като знам къв палаячо е Цветанов.

Неактивен delmore

• Публикации: 1055
  • Рейтинг: +16/-29
« Отговор #2 -: Юни 21, 2010, 08:27:15 pm »
не съм  запозната със случаят в трамави 20,но ако наистина момчето е невино и е било подложено на някакъв вид тормоз без косвени ( солидни) доказателства от страна на МВР,да си заведе един иск в съда и ако не друго поне обезщетение ще получи:Зная, че да осъдиш Държавата в лицето на някои от изпълнителните органи е най-малкото трудно постижимо,но все пак важен е примерът,току виж хората се събудили от  почти 100 годишният си  сън и тръгнат да търсят правата си по-често

Неактивен Scarface

• Fcuk what people think

Неактивен Mishunka

• Публикации: 2187
  • Рейтинг: +114/-432
  • Дреме ми на патето!!!
« Отговор #4 -: Юни 23, 2010, 07:50:22 pm »
Подкрепих Емо във Фейсбук. Видях, че и доста от моите Фейсбук приятели също са го направили. Трудно ми е да коментирам, въпреки че нямам никакви житейски допирни точки с това момче. Трудно ми е да опиша и да изразя изобщо по-някакъв начин вс чувства и емоции, които ме връхлетяха след като прочетох за този случай, защото са прекалено силни и... негативни, и защото знам и за други подобни случаи предизвикани от меко казано некомпетентните и непрофесионални действия на родната полиция.

За сега това е вс, което искам да кажа...
"Don't wake me for the end of the world unless it has very good special effects."
"When your bow is broken and your last arrow spent, then shoot, shoot with your whole heart." Roger Zelazny

Понякога седя и си мисля, а понякога... просто си седя...

Неактивен Малкия

• Публикации: 1662
  • Рейтинг: +14/-1
« Отговор #5 -: Юни 26, 2010, 11:19:55 pm »
щом е невинен няма да има проблеми да се защити в съда, а щом са имали заповед за обиск и всичките юридичеси права, значи който и да го е посочил "разпознал" е бил сигурен...
Matador

Неактивен Scarface

• Fcuk what people think
« Отговор #6 -: Юни 27, 2010, 12:14:42 am »
Не, не са имали заповед за обиск. Обискът е извършен според т.нар. параграф „в условия на неотложност”.

Неактивен Малкия

• Публикации: 1662
  • Рейтинг: +14/-1
« Отговор #7 -: Юни 27, 2010, 11:18:27 pm »
Не, не са имали заповед за обиск. Обискът е извършен според т.нар. параграф „в условия на неотложност”.

добре, това мисля че нищо не променя :)
Matador

Неактивен borkos

• Публикации: 2413
  • Рейтинг: +95/-50
« Отговор #8 -: Юни 28, 2010, 01:14:14 pm »
ае че нашето правосъдие е ташак е така,но с времето си прекарано в разговори,приятелски и не толкова приятелски с куки следователи и подобни,съм се убедил щом те нарочят или имаш нещо общо,поне малко или си неудобен на някои с власт.В случая човека Емо не ми се вярва да е неудобен на някои,Значи остава първото.Нашите куки са мързеливи и когато трябва да има действие хващат някои които има нещо общо няколко изкривени доказателства и готово работата е проста и лесна.Никой няма да тръгне да се занимава да търси някакво си момче което няма нищо общо с ситуацията и да му скалъпват напълно измислени обвинения.Така че не го смятайте за толкова невинен
When you're done fucking your enemies,
fuck them some more.

Само курви на тоя свят братко!!!

Неактивен tuby

• Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
« Отговор #9 -: Юни 29, 2010, 09:35:13 am »
още по темата - http://mario84.blog.bg/