Автор Тема: Има ли любов от пръв поглед?  (Прочетена 19607 пъти)

Неактивен ByeVas

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1100
  • Рейтинг: +0/-0
Има ли любов от пръв поглед?
« -: Октомври 13, 2007, 01:45:49 pm »
Е аз се чудя.... по скоро не вярвам в любовта от пръв поглед, бих казал, че е по-скоро първично, желание да изчукаш човека отсреща, отколкото любов... но... интересно ми е какво мислят и другите?
I never wanted to be famous. I only wanted to be great.
Ray Chrales

Неактивен jessie_j

• Глобален Модератор
  • Опитен играч
  • Публикации: 899
  • Рейтинг: +4/-0
  • http://www.bgkoleda.bg
Re: Има ли любов от пръв поглед?
« Отговор #1 -: Октомври 13, 2007, 02:28:15 pm »
Има любов от пръв поглед. Изпитала съм я, макар че не беше истинска връзка- бях мн малка, ученическа любов. Но още сънувам това момче... след около 10 години.
Хората, които не обичат котки, явно са били мишки в миналия си живот.

Неактивен freya

• Опитен играч
  • Публикации: 797
« Отговор #2 -: Октомври 13, 2007, 06:41:03 pm »
Според мен любовта е нещо, на което му трябва повече от един поглед, за да се развие; тя идва след известно време, най-малкото след известно опознаване. Първият поглед ти показва само външната част, която не стига, за да се появи любов.

Привличане обаче може да има, въпреки че на мен май не ми се е случвало. Даже съм чувала за обратното - за случаи, когато познаваш някого от много време, не го възприемаш като сексуален обект в продължение на години и изведнъж вземеш, че го възприемеш. Това ми се струва по-възможно от любов/привличане от пръв поглед. Макар че, като се замисля... Приятеля ми, с когото сме заедно от повече от четири години, си го забелязах още в самото начало на запознанството ни, може би не първия, но третия или четвъртия поглед... Така че, ако разширим първия поглед до няколко първи погледа, може би има такова привличане (не любов).
I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand...

Неактивен ByeVas

« Отговор #3 -: Октомври 13, 2007, 06:50:24 pm »
Има любов от пръв поглед. Изпитала съм я, макар че не беше истинска връзка- бях мн малка, ученическа любов. Но още сънувам това момче... след около 10 години.

Нищо не си писала в темата за сънищата...

@freya Абе май всички жени в тоя форум са заети... тц тц тц
Ray Chrales

Неактивен freya

• Опитен играч
« Отговор #4 -: Октомври 13, 2007, 07:12:50 pm »
@freya Абе май всички жени в тоя форум са заети... тц тц тц

ByeVas, доколкото си спомням, ти си споделял, че си имаш приятелка, така че едва ли точно ти трябва да се ядосваш, че сме заети ;D
I dream of rain

Неактивен haiduk85

• Закоравял
  • Публикации: 176
« Отговор #5 -: Октомври 14, 2007, 09:30:41 am »
Спокойно ByeVas. Има и други жени на този свят......имах предвид само приятелката ти де  :P да не си помислите другите нещо друго  ;)

та по темата.....и аз също мисля, че съм го изпитвал, но не съм сигурен дали това чувство съответства на дефиницията- "любов от пръв поглед". Просто беше различо от това с другите жени.....да  са  **а и в сантименталния  :)
HAD THE GUTS, GOT THE GLORY!!!

Неактивен ByeVas

« Отговор #6 -: Октомври 14, 2007, 10:24:13 am »
Добре де, просто ми е интересно, до тук и jessie и freia_ И haiduk всичките твърдят, че има любов от пръв поглед, аз казвам, че не е любов, а хм... "Първичен инстинкт". Животинско сексуално привличане.... явно съм голямо говедо, защото гледам, че хората тук всички са изпитвали такава любов ...
Ray Chrales

Неактивен freya

• Опитен играч
« Отговор #7 -: Октомври 14, 2007, 02:54:34 pm »
ByeVas, аз не казах любов, а по-скоро привличане... Трудно е да се обясни. Но не е любов със сигурност. Просто, както каза haiduk, е усещане, че човекът е по-различен от всички останали. Няма как да е любов, която се е появила за една секунда. Привличане, тръпка, желание - да; те могат да се превърнат в любов по-късно, а могат и да изчезнат, щом обектът проговори и на теб ти се прииска да избягаш надалеч :) Но, пак казвам, за мен дори и тръпката се появява по-късно. Минава време между "забелязах го", "ама той е сладък...", "много е сладък!" и "влюбена съм!"... А може би това е въпрос на пол...
I dream of rain

Неактивен jessie_j

• Глобален Модератор
  • Опитен играч
  • Публикации: 899
  • Рейтинг: +4/-0
  • http://www.bgkoleda.bg
« Отговор #8 -: Октомври 14, 2007, 07:41:32 pm »
То се казва любов от пръв поглед, но аз рабирам влюбване. Виждаш някой и казваш "той е, искам го". А любовта идва по- късно, евентуално. Но вярвам в привличането, случвало ми се е и е хубаво. Но се е случвало както и Фрея каза- познаваш някого от доста време и в един момент решаваш, че той е човекът. Ох, ако някой можеше да обясни любовта... колкото и да си чешем пръстите тя идва когато най- малко я очакваш/ искаш и най- често я виждаш в мъж/ жена, с които най- малко си си я представял.
Хората, които не обичат котки, явно са били мишки в миналия си живот.

Неактивен desniko

• Опитен играч
  • Публикации: 727
« Отговор #9 -: Октомври 14, 2007, 09:21:07 pm »
ByeVas,толкова съм зле с първите погледи ::),че направо каква любов,какви 5 лева ;D.Трябват ми минимум 30 минути да говоря и да гледам някого,за да му запомня лицето,много съм зле с физиономиите,ама много ,толкова пъти непознати хора ме поздравяват:-[Чувала съм и аз за любовта от пръв поглед,ама само съм чувала,за мен такова нещо няма,дори привличане от пръв поглед няма при мен.Просто при мен нещата не се получават явно от първия път  ;)
Даже в повечето случаи мъжете,които не са ме впечатлявали в началото,в последствие някои от тях са били значими,пример е дори съпруга ми,когато ни запознаха,първата ми реакция беше:"Баси смотаняка" ,той също не е бил възхитен от мен при първия ни поглед,но това беше отдавна ;D
"Ако искаш да жертваш възхищението на много мъже заради критичността на един-тогава се омъжи."