Автор Тема: Тема за позитивни емоции  (Прочетена 28765 пъти)

Неактивен Vegal

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1974
  • Рейтинг: +259/-230
Re: Тема за позитивни емоции
« Отговор #20 -: Януари 20, 2011, 07:19:17 am »
Когато мислиш-постигаш!
Когато грешиш-откриваш!

Наскоро чух от Стивън Глен една история за прочут изследовател, който направил няколко много важни медицински открития. По време на интервю за някакъв вестник, журналистът го попитал защо смята, че му е дадено да бъде толкова по-изобретателен от средния човек. Кое е това, което го прави толкова различен от другите? Той отвърнал, че според него, всичко се дължи на едно преживяване с майка му, когато бил на две годинки.

Опитвал се да вземе шише с мляко от хладилника, но шишето било хлъзгаво, той го изпуснал и млякото се разляло из цялата кухня – истинско море от мляко!

Когато майка му влязла в кухнята, вместо да му се развика, да му се накара и да го накаже, тя рекла: „Робърт, каква прекрасна мацаница си направил! Рядко ми се случва да виждам толкова голяма локва мляко. Е, белята вече е станала. Искаш ли да си поиграеш малко в млякото преди да го почистим?“
Така и направили. След няколко минути майка му рекла: „Знаеш ли, Робърт, когато човек направи подобна мацаница, в края на краищата се налага всичко да се изчисти и подреди. Затова кажи как искаш да го направим? Можем да използваме гъба, хавлиена кърпа или парцала за пода. Как предпочиташ?“
Той избрал гъбата и двамата с майка му изчистили разлятото мляко. След това майка му казала: „Знаеш ли, случилото се всъщност е неуспешен експеримент за правилно носене на шише с мляко с две малки ръчички. Хайде да излезем на двора, ще напълним шишето с вода и да видим дали можеш да откриеш начин да го носиш без да го изпуснеш.“

Момченцето открило, че ако стиска бутилката с две ръце за гърлото, близо до върха, може да я носи без да я изпусне. Какъв великолепен урок!

Този прочут изобретател отбелязал, че именно в този момент той разбрал, че не бива да се страхува от грешките. Вместо това се научил, че грешките ни дават възможност да научим нещо ново, което в крайна сметка и представлява научният експеримент. Дори ако експериментът излезе „неуспешен“, в края на краищата ние научаваме от него нещо ценно.

*Живота е като кучешки впряг, ако не си водач - виждаш само ....задници!*

Неактивен Taz

• Публикации: 2744
  • Рейтинг: +18/-46
« Отговор #21 -: Януари 20, 2011, 09:50:13 am »
Кое е това, което го прави толкова различен от другите? Той отвърнал, че според него, всичко се дължи на едно преживяване с майка му, когато бил на две годинки.
Опитвал се да вземе шише с мляко от хладилника, но шишето било хлъзгаво, той го изпуснал и млякото се разляло из цялата кухня – истинско море от мляко!
Когато майка му влязла в кухнята, вместо да му се развика, да му се накара и да го накаже, тя рекла: „Робърт, каква прекрасна мацаница си направил! Рядко ми се случва да виждам толкова голяма локва мляко. Е, белята вече е станала. Искаш ли да си поиграеш малко в млякото преди да го почистим?“
Така и направили. След няколко минути майка му рекла: „Знаеш ли, Робърт, когато човек направи подобна мацаница, в края на краищата се налага всичко да се изчисти и подреди. Затова кажи как искаш да го направим? Можем да използваме гъба, хавлиена кърпа или парцала за пода. Как предпочиташ?“
Той избрал гъбата и двамата с майка му изчистили разлятото мляко. След това майка му казала: „Знаеш ли, случилото се всъщност е неуспешен експеримент за правилно носене на шише с мляко с две малки ръчички. Хайде да излезем на двора, ще напълним шишето с вода и да видим дали можеш да откриеш начин да го носиш без да го изпуснеш.“

Това е PR-стратегия. :D

Неактивен Vegal

« Отговор #22 -: Февруари 15, 2011, 08:29:04 am »
изтрит пост....
« Последна редакция: Февруари 15, 2011, 04:21:41 pm от Vega »

Неактивен tristram

• Публикации: 1483
  • Рейтинг: +40/-29
  • I am what I am
    • chapter 00
« Отговор #23 -: Февруари 15, 2011, 02:37:13 pm »
аз може би съм станал по коравосърдечен, но и 2те истории не ме докоснаха :( намирам напълно естествено това котка да умре, спасявайки поколението си, все пак това е майчин инстинкт, сигурен съм че много котки го правят ежедневно, и никой не им вдига паметник, просто защото никой не ги забелязва. хиляди животни раждат се, умират, страдат, а хората забързани в ежедневието си не ги забелязват, защо точно на тази да и дават награда? :^)

колкото до 2рата - не ми стана много ясно, но майка и е решила да и ампутира краката, за да не се нарани докато е бебе, защото нямала чувствителност на крайниците?!  :o  що за глупост?! :X дори и да приемем тази част от историята, има хора, като онзи инвалид, дето няма нито ръце, нито крака и пак си живее живота човекът, че даже дава съвети и прави семинари, за да помогне на другите хора да живеят по-добре! живота е труден, за едни повече, за други по-малко, но жената поне е имала свестни родители, да застанат зад нея. ами всички онези хора, които нямат родители, те какво да кажат? :(

щеше ми се да споделя моите положителни емоции, които ме вдъхновяват да бъда по-добър или по-щастлив тия дни, но след това, което написах дотук, би било изглеждало най-малкото неуместно.

Неактивен Aglaia

• Публикации: 2079
  • Рейтинг: +0/-0
« Отговор #24 -: Февруари 15, 2011, 02:38:25 pm »
Темата не е ли за позитивни емоции.
"Животът е като представление – в него най-често най-лошите измежду хората заемат най-добрите места." Питагор

Неактивен tuby

• Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
« Отговор #25 -: Февруари 15, 2011, 02:40:04 pm »
Малтретирани животни, деца без крака...странно как това за вега може да е позитивна емоция.

Неактивен borkos

• Публикации: 2413
  • Рейтинг: +95/-50
« Отговор #26 -: Февруари 15, 2011, 03:18:15 pm »
има хора, като онзи инвалид, дето няма нито ръце, нито крака и пак си живее живота човекът, че даже дава съвети и прави семинари, за да помогне на другите хора да живеят по-добре! живота е труден, за едни повече, за други по-малко, но жената поне е имала свестни родители, да застанат зад нея. ами всички онези хора, които нямат родители, те какво да кажат? :(

щеше ми се да споделя моите положителни емоции, които ме вдъхновяват да бъда по-добър или по-щастлив тия дни, но след това, което написах дотук, би било изглеждало най-малкото неуместно.

а какво ли може да се каже за този пичага

stephen hawking
When you're done fucking your enemies,
fuck them some more.

Само курви на тоя свят братко!!!

Неактивен tuby

• Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
« Отговор #27 -: Февруари 15, 2011, 03:19:37 pm »
Чува ги нещата тоя човек.

Неактивен Vegal

« Отговор #28 -: Февруари 15, 2011, 03:42:04 pm »
Ох, ми как да обясня..
......................................................................................... ..
......................................................................................... ..

Това исках да ви кажа....и не знам защо не ме разбрахте и не видяхте в тези истории положителните послания към нас, за повече състрадание, човечност и ЛЮБОВ-оная всемирната!!!!!
« Последна редакция: Февруари 15, 2011, 04:24:43 pm от Vega »

Неактивен tristram

• Публикации: 1483
  • Рейтинг: +40/-29
  • I am what I am
    • chapter 00
« Отговор #29 -: Февруари 15, 2011, 03:56:23 pm »
ми не знам Веги, за мен във втората история, отношението на всички около жената е напълно нормално, такова би трябвало да бъде, освен това на майка и, дето и отсякла краката де :^)

колкото до желанието на хората да осигурят дом кучето или котката герой, за съжаление съм леко скептичен. на света е пълно с бездомни животни, защо не осиновят някое от тях, ами си играят да пишат писма и молби, да осиновят, точно котката герой? ето вижте ме! аз осинивих котката герой! моята котка е герой! аз се грижа за нея, и аз съм герой, защото имам голямо сърце! да, и мен ме пишат по вестниците, вижте ме съседи!! вижте мен и моята котка герой! аз съм твърде слаб, за да бъда герой сам по себе си! за да се грижа за хора, които са в нужда! вместо това ще се грижа за котка герой, защото е по-лесно! и пак показва че имам голямо сърце! затова ще си взема котка герой, за да не се чувствам толкова... излишен може би.. :(

извинявай Веги, аз съм голям оптимист по принцип, просто точно в тези статии аз не успях да усетя тази всемирна любов, за която говориш. ТЯ е много хубаво нещо, но рядко се среща, а може би просто аз не мога да я позная...