Автор Тема: L-CARNITINE  (Прочетена 2408 пъти)

Неактивен дид

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 14
  • Рейтинг: +0/-0
L-CARNITINE
« -: Януари 20, 2010, 02:07:21 pm »
Здравейте!!Кажете ми някой от вас ползвал ли е L-carnitin gel?Ако е така одобрявате ли действието му в сравнение с този на таблетки?

Неактивен tuby

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
Re: L-CARNITINE
« Отговор #1 -: Януари 20, 2010, 02:10:46 pm »
Здрасти, аз ползвам гелчета, но те съдържат предимно вазелин. Съжалявам, че не мога да ти бъда полезен, но във форума има хора по-компетентни в тази област.

Неактивен Vegal

• Публикации: 1974
  • Рейтинг: +259/-230
« Отговор #2 -: Януари 20, 2010, 02:22:13 pm »
Здравейте!!Кажете ми някой от вас ползвал ли е L-carnitin gel?Ако е така одобрявате ли действието му в сравнение с този на таблетки?
-carnitine gel представлява хидрогел с концентрация на активното вещество: L- carnitine 1 %. Като такъв той се характеризира с много добра резорбция от кожата. Прилага се в областите на тялото, в които се отлагат повече подкожни мазнини като: корема, бедрата и седалището. 1-5 мин. след полагането, гелът попива напълно и не замърсява бельото и дрехите. L-carnitine gel видимо редуцира следите от целулит по кожата. Гелообразната субстанция има охлаждащ ефект, който спомага за кръвообращението. L-Carnitine е естествена за кожата субстанция. Тя е известна с участието си в метаболизма на мазнините и по-специално с това, че превръща мазнините в енергия. Поради това, наличието на достатъчно количество L-Carnitine е особено важно за кожата. L-carnitine е ключов фактор в метаболизма на дълговерижните мастни киселини и транспорта им към вътрешността на митохондриите, където става тяхното окисление. Понякога, макар и рядко, оралният прием на L-carnitine е свързан с храносмилателни проблеми и затова под формата на L-carnitine gel те могат да бъдат избегнати. Така се подсигурява и селективното му натрупване в желаните места. Тренировка с аеробна насоченост би подобрила допълнително локализирането на L-carnitine в местата на приложение на гела.
      Едно нещо което струва 10лв, не може да прави чудеса.Все пак  знам ,че тези мазила ,ако изобщо действат то е бавно и незабележимо.Затова винаги се казва-ами тичай ,прави гимнастика, та все от някъде да дойде ползата....

*Живота е като кучешки впряг, ако не си водач - виждаш само ....задници!*

Неактивен Scarface

• Публикации: 1945
  • Рейтинг: +110/-17
  • Fcuk what people think
« Отговор #3 -: Януари 21, 2010, 10:56:32 am »
За гела аз лично не съм се интересувал, но по-скоро бих заложил на Acetyl-L-Carnitine
You miss 100% of the shots you don't take

Неактивен Chef0

• Закоравял
  • Публикации: 125
« Отговор #4 -: Януари 21, 2010, 11:29:54 am »
Гел ли ... според мен този гел е безсмислен. Все едно да те боли гърлото и да си мажеш шията с разни лекарства. http://www.fitnes-bg.com/fitnes_magazin/Weider/Acetyl-L-Carnitine/vmcchk/     аз препоръчвам нещо такова, от магазин за хранителни добавки.
А и това 1% Л-Карнитин ?! ами колко трябва да се мажеш с това :) докато ти се притрият бедрата :).

И това трябва да се пие продължително време. Повечето си мислят, че като са пили карнитин 1 месец и нищо не става. То става ама.... :)
A positive attitude may not solve all your problems, but it will annoy enough people to make it worth the effort.

Неактивен Scarface

• Публикации: 1945
  • Рейтинг: +110/-17
  • Fcuk what people think
« Отговор #5 -: Януари 21, 2010, 12:48:09 pm »
А така, Weider-че (clapping)
You miss 100% of the shots you don't take

Неактивен se7en

• Заинтересован
  • **
  • Публикации: 56
  • Рейтинг: +2/-0
    • www.foliran.com
« Отговор #6 -: Септември 05, 2010, 05:40:40 pm »
Бях ползвал прахообразен, но после потта ти мирише на няк'ва химия, затова и го спрях.
Нито една жена на света не може да Ви достави такова удоволствие, както две.

Неактивен socrat_bg

• Закоравял
  • Публикации: 152
« Отговор #7 -: Септември 05, 2010, 06:19:03 pm »
не го пии повече от 20 дена , после  почивай