Анкета

Какво предпочитате?

Брак
Съжителство на семейни начала
Нищо- вечен ергенлък

Автор Тема: Брак или съжитество.  (Прочетена 19546 пъти)

Неактивен fizzy

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 11
  • Рейтинг: +0/-0
Re: Брак или съжитество.
« Отговор #110 -: Юни 28, 2012, 01:52:29 pm »
дали ще се сключва брак или на семейни начела ... не е толкова от значение ...въпреки,че брака е някак си по-официално и  по-сигурно, но с брак или не.... ако си се ОБИЧАТ хората,ще си е истинско ;)

Неактивен milen4o

• Заинтересован
  • **
  • Публикации: 36
  • Рейтинг: +6/-1
« Отговор #111 -: Август 07, 2012, 08:05:16 am »
Плюс - минус , минус-плюс , ама аз съм за брака .
Брака дава и на двете страни сигурност и вяра в бъдещето , подкрепа  и приятелство .

Цитат
Бракът и семейството са основите на нашия живот. Така е от векове и въпреки, че модерните времена промениха до голяма степен представите ни за брака, човешката душа не се е променила с толкова бързи темпове.
Хората няма скоро да престанат да имат нужда от любов, разбиране и приятелство. А точно тези качества растат не другаде, а в задния двор на нашата семейна градина. И като всяко друго растение – имат нужда от поливане, наторяване и редовни грижи. За да сме добри “градинари” се изисква абсолютно същото, както и за всяка останала професия: търпение, упорство, любов и старание.

Правете любов , а не войни !!!! Беше казал някой  по умен от мен .
Обичам всичко това, заради което другите ме мразят!
УСМИХВАЙ СЕ !!!

Неактивен Scarface

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1945
  • Рейтинг: +110/-17
  • Fcuk what people think
« Отговор #112 -: Август 13, 2012, 11:09:05 am »
Правете чай, а не любов, са казали англичаните ;)
You miss 100% of the shots you don't take

Неактивен SHANO

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 10
  • Рейтинг: +4/-5
« Отговор #113 -: Август 25, 2012, 07:31:31 pm »
Аз съм за брака, но не ми пречи и съжителство на семейни начела. Всичко е въпрос на общуване и комуникация с партньора, ако е ок и за двамата, няма значение дали ще имат брак или не. При повечето хора стои един психологически проблем, ако мога така да се изразя, че когато имат сключен брак се появява едно чувство за собственост, което във времето става проблем. Определението "ти си мой/моя..." е разколничето, което се загнездва в главите ни, и от там тръгват голяма част от проблемите...
Това, което проумях, е прекрасно! От там си правя извод, че и това, което не съм проумял, е прекрасно, въпреки, че знанието е добродетел... :)