Анкета

Какво предпочитате?

Брак
Съжителство на семейни начала
Нищо- вечен ергенлък

Автор Тема: Брак или съжитество.  (Прочетена 19441 пъти)

Неактивен jessie_j

• Глобален Модератор
  • Опитен играч
  • Публикации: 899
  • Рейтинг: +4/-0
  • http://www.bgkoleda.bg
Брак или съжитество.
« -: Септември 20, 2007, 10:58:12 pm »
Все повече статистики има, че младите предпочитат да живеят без брак, на семейни начала. Кажете вашето мнение- като срещенете подходящия човек бихте ли сключили брак? Защо?
Хората, които не обичат котки, явно са били мишки в миналия си живот.

Неактивен desniko

• Опитен играч
  • Публикации: 727
  • Рейтинг: +0/-0
Re: Брак или съжитество.
« Отговор #1 -: Септември 20, 2007, 11:16:18 pm »
Все повече статистики има, че младите предпочитат да живеят без брак, на семейни начала. Кажете вашето мнение- като срещенете подходящия човек бихте ли сключили брак? Защо?
Определено ме усмихна питането ти :)
Преди няколко години бих отговорила-да,аз съм твърдо ЗА брака(самата аз имам сключен граждански брак),но това беше преди години,сега не мисля така.Тогава бих ти казала,че когато хората са в брак,някак си едва ли не 1 лист хартия би ги направило по-отговорни,самия подпис дава сигурност и изобщо мислех още куп ей такива глупости.Направо се чудя как съм мислила по тоя начин преди ::)
Сега мисля по друг начин.Мисля,че някаква хартийка и подпис не прави хората по-отговорни,не спира която и да е от страните било мъжа или жената да изневеряват,да се лъжат един друг,не ги кара да се обичат повече,да се уважават повече.
Няма значение двама дали ще живеят с брак или без брак,важното е да искат и двамата да са заедно,да има взаимно уважение,доверие,обич.Важното е съжителството им да е удоволствие и за двамата,а не бреме независимо дали е с подпис или без :)
"Ако искаш да жертваш възхищението на много мъже заради критичността на един-тогава се омъжи."

Неактивен DesertFire

• Опитен играч
  • Публикации: 502
  • Only The Best Is Good Enough
« Отговор #2 -: Септември 20, 2007, 11:46:31 pm »
Аз сега само гласувах. Избрах Същителсвто на семейни начала. Утре ще пиша мнение, че сга ми се спи.
Don't Look For A Girl, Look For Money, And When You Have The money ,The Girl Will Find You!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Слабите Се Стремят Към Порядък
Силните Контролират Хаоса

Неактивен freya

• Опитен играч
  • Публикации: 797
« Отговор #3 -: Септември 21, 2007, 12:44:19 am »
Аз съм за съжителството без брак, поне докато сме млади :) Не виждам смисъл от един подпис, който, както и вие казвате, няма да промени чувствата. Или има желание за съжителство, или няма. Няма нужда да се задължаваме. Виж, ако има деца, е по-сложно. Тогава може би е по-добре родителите да имат брак..
I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand...

Неактивен desniko

• Опитен играч
  • Публикации: 727
« Отговор #4 -: Септември 21, 2007, 12:29:31 pm »
Виж, ако има деца, е по-сложно. Тогава може би е по-добре родителите да имат брак..
Кое му е по-сложното и защо да е по-добре при наличие на дете да има брак?
"Ако искаш да жертваш възхищението на много мъже заради критичността на един-тогава се омъжи."

Неактивен freya

• Опитен играч
  • Публикации: 797
« Отговор #5 -: Септември 21, 2007, 03:09:11 pm »
Аз лично бих имала дете и без брак, обаче за много хора не е така. Не знам, предполагам, че донякъде за детето е по-добре, ако родителите са женени. В никакъв случай не казвам, че детето трябва да е причина за брак, пази Боже. Това е една от най-глупавите причини да се омъжиш. Всичко е индивидуално.
I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand...

Неактивен Nemos

• Закоравял
  • Публикации: 90
    • SportMobil
« Отговор #6 -: Септември 22, 2007, 09:03:18 am »
Аз също подкрепям тезата са съжителство без брак. Леля ми примерно има 2 деца, а няма сключен граждански брак и си живее чудесно. Един мой приятел студент наскоро ми каза следния съвет "Не сключвай брак преди да имаш 6 години връзка зад гърба си", което ми се струва правилно. Все пак не пропусне и да спомене, че ако една от предишните му връзки е продължила малко повече е щял да носи халка на пръста си в този момент. Просто едно листче за мен не означава нищо...

Неактивен Sprite

• Заинтересован
  • **
  • Публикации: 62
  • Преди живеех срещу лудницата,сега живея срещу нас!
« Отговор #7 -: Октомври 22, 2007, 12:01:07 pm »
Бракът не е важен,но е запомнящо се събитие.
Тръпка си е да подариш пръстена и да й предложиш после и подготовката за сватбата,макар,че с по-голямата част жена ми се занимаваше,само ме питаше "Харесва ли ти това?" и аз одобрявах ;D
Запознах се със всичките й роднини и тя с мойте,останаха ни хубави спомени,много снимки а който казва,че "след брака чуствата изгасват" много греши,аз бих казал точно обратното!

Неактивен moncH

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 12
  • Dance Departament
« Отговор #8 -: Октомври 31, 2007, 11:31:16 pm »
още несъм достатъчно мъдър , но мисля че брака си е брак лично мнение
skype : maf1ozko ... pishete mi da se zapoznaem che da ima malko raznoobrazie v sivoto ejednevie

Неактивен champagne

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 16
« Отговор #9 -: Ноември 02, 2007, 05:01:06 pm »
живея с приятеля ми без брак вече 5 години и не вижда нищо лошо в това, определено не планираме подобни ритуали, които по мое мнение в днешно време направо са се извратили - то не са роднини до девето коляно, то не са приятели, с които иначе няма кво да си кажеш, абе ужас...

а това пък според мен няма по тъпо нещо от това на една жена да й предложат брак само защото е бременна - поне на една част от моите познати това им се случи, а не го намирам като повод за гордост