Автор Тема: За или против на легализирането на марихуаната  (Прочетена 32431 пъти)

Неактивен borkos

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 2413
  • Рейтинг: +95/-50
Re: За или против на легализирането на марихуаната
« Отговор #20 -: Февруари 08, 2011, 11:21:18 pm »
твърдо не за легализация.но с ръце трърдо да за декриминализацията
When you're done fucking your enemies,
fuck them some more.

Само курви на тоя свят братко!!!

Неактивен Mishunka

• Публикации: 2187
  • Рейтинг: +114/-432
  • Дреме ми на патето!!!
« Отговор #21 -: Февруари 09, 2011, 09:09:59 am »
Аз съм против. Покрай марихуаната се завъртат мн по-страшни неща от ъндърграунда - престъпнността, др по-силни наркотици, нарко-туризм, проституция и т.н. ...

Глупаво е да се сравнява марихуаната с цигарите и алкохола. Да не говорим, че цигарите вече подлежат на строги законови рестрикции.

« Последна редакция: Февруари 09, 2011, 09:13:59 am от Mishunka »
"Don't wake me for the end of the world unless it has very good special effects."
"When your bow is broken and your last arrow spent, then shoot, shoot with your whole heart." Roger Zelazny

Понякога седя и си мисля, а понякога... просто си седя...

Неактивен Krassimir

• Опитен играч
  • Публикации: 527
  • Рейтинг: +16/-4
« Отговор #22 -: Февруари 09, 2011, 09:53:56 am »
Забраненият плод май беше най-сладък.. Така или иначе марихуана се е пушила и ще се пуши, без значение легализирана ли е или не е.. Това непосредствено свързване на пушенето на трева с преминаването към по-тежки наркотици ми идва малко смешно - все едно да да кажеш, че водния пистолет е повлиял на убиеца с Колт М1911.. Или че монополито е повлияло на мултимилионера да развие корпорация. Не че не е вярно, но не всеки с воден пистолет става убиец и не всеки със зарове и монополи пред себе си става бизнесмен. Не знам дали ще е добре да бъде легализирана марихуаната (примера с Холандия е интересен и се вижда, че може да има и един вид полезно действие върху икономиката на страната), но ме е яд, когато 20 год. момчета биват съдени за 1 цигарка в джоба и после половината им живот отива на кино.. съдилища, арести за нищото. Факт е обаче, че алкохола и марихуаната не са много различни сами по себе си.. даже алкохола ми идва малко по-опасен, поради куража, който идва с него.. Но основното в двата случая е, че ти вредиш на първо място на себе си по някакъв начин (най-вече здравословно) и после на околните.. За някои обаче това е начин на излизане от стреса, а както знаем, най-големия проблем на здравословния начин на живот е точно стреса.. Но и прекаленото спокойствие е лош навик в живота.. така си отиват години в незнаенката.
We think the same things at the same time..
http://proweb.bg / http://wildbulgaria.org

Неактивен tuby

• Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
« Отговор #23 -: Февруари 09, 2011, 10:00:22 am »
Краси, за всичко си прав, освен за сравнението ти за водният пистолет и марихуаната. Марихуаната винаги в вратичка към по-тежките наркотици. Тъпо е това да се отрича. Но декриминализирането ще регулира именно този най-неприятен момент от употребата на марихуана.

Неактивен Krassimir

• Опитен играч
« Отговор #24 -: Февруари 09, 2011, 10:08:54 am »
Краси, за всичко си прав, освен за сравнението ти за водният пистолет и марихуаната. Марихуаната винаги в вратичка към по-тежките наркотици. Тъпо е това да се отрича. Но декриминализирането ще регулира именно този най-неприятен момент от употребата на марихуана.
Ами аз смятам за тъпо човек да търси вината в неща като марихуаната, а смятам, че нещата са доста субективни. За да преминеш на "твърдо" винаги се е намирало някой, който да ти повлияе в това отношение и вече избора (както и в начало дали да опиташ джойнтче или не) си е изцяло твой.. И да пробваш веднъж, два пъти да разбереш - ОК, но смятам, че това преминаване на твърдо се случва при хора с ниска култура в сектора и слаба психика. Все пак, трябва да си наясно и какво да пробваш... всеки знае, че от някои неща се стига до тежки последствия. Това ми е едно такова.. все едно да отидеш да ритнеш някоя черна мамба в джунглата и да си мислиш, че тя нищо няма да ти направи.

Неактивен tuby

« Отговор #25 -: Февруари 09, 2011, 10:12:34 am »
Не ми се навлиза в спор, но просто не е така. Културата няма нищо общо. Нещата са много по-сериозни и различни.

Аз не твърдя, че вината е само и единствено в марихуаната, но и тя може да спомогне човек да премине към хероин.

Неактивен Krassimir

• Опитен играч
« Отговор #26 -: Февруари 09, 2011, 10:16:58 am »
Не ми се навлиза в спор, но просто не е така. Културата няма нищо общо. Нещата са много по-сериозни и различни.

Аз не твърдя, че вината е само и единствено в марихуаната, но и тя може да спомогне човек да премине към хероин.

да, не отричам, че е така - с цел да се пробва нещо по-силно, по-сериозно, да е по-голям филма може би.. но основата я виждам в другите неща. Просто за неща като хероина настройката на обществото трябва да е като към черната мамба (че доближиш ли се до нея, това може да ти коства живота - страха си е доста добър начин за да накараш някого да не прави нещо)... така смятам аз.

Неактивен Taz

• Публикации: 2744
  • Рейтинг: +18/-46
« Отговор #27 -: Февруари 09, 2011, 11:14:51 am »
Мен пушенето винаги ме е отблъсквало, но не мога да разбера защо някои хора не могат да разберат, че тревата ще се пуши независимо от това дали е легализирана или не. А и употребяването на наркотици има много дълбоки социални причини и това не е някаква новост, но е по-лесно да си затвориш очите и да изнасяш морализаторски речи. Аз лично съм видял как на много хора около мен наркотиците са им нанесли изключително големи вреди, но истината е, че у нас няма адекватна помощ за това.

Неактивен tuby

« Отговор #28 -: Февруари 09, 2011, 12:02:08 pm »
Мен пиенето винаги ме е отблъсквало, но не мога да разбера защо някои хора не могат да разберат, че алкохола ще се пие независимо от всичко. А и употребяването на алкохол има много дълбоки социални причини и това не е някаква новост, но е по-лесно да си затвориш очите и да изнасяш морализаторски речи. Аз лично съм видял как на много хора около мен алкохола  им е нанесал изключително големи вреди, но истината е, че у нас няма адекватна помощ за това.

Неактивен borkos

• Публикации: 2413
  • Рейтинг: +95/-50
« Отговор #29 -: Февруари 09, 2011, 12:05:24 pm »
Аз съм против. Покрай марихуаната се завъртат мн по-страшни неща от ъндърграунда - престъпнността, др по-силни наркотици, нарко-туризм, проституция и т.н. ...

Глупаво е да се сравнява марихуаната с цигарите и алкохола. Да не говорим, че цигарите вече подлежат на строги законови рестрикции.

нещо си противоречиш.Ако се легализира/декриминализира точно този момент свързан с марата и ъндъграунда ще бъде премахнат.А колкото до вратичката има две причини 1 понеже е нелегално,обикновенно дилърчетата освен мара предлагат и твърди наркотици. 2 Пушачите които могат да направят разликата от чиста мара и друсаната са адски малко.
Готик не виждам никаква дълбока социална причина в това да изпуша една трева,същото е все едно да пиеш едно две след работа.
When you're done fucking your enemies,
fuck them some more.

Само курви на тоя свят братко!!!