Автор Тема: За или против на легализирането на марихуаната  (Прочетена 32640 пъти)

Неактивен tuby

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
Аз лично съм ЗА, поради няколко основни причини.

- марихуаната е точно толкова нарктик, колкото е алкохола.
- легалната продажба на марихуана до голяма степен ще намали нелегалното й разпространение и всички съпровождащи проблеми.
- това в много голяма степен би спомогнало за превенцията на употребата на марихуана от малолетни и непълнолетни.
- би отворло очите на обществото кои наистина са опасните наркотици - кокаин, хероин, екстази, амфетамини

какво мислите вие.

Неактивен the best welder

• Публикации: 1623
  • Рейтинг: +6/-2
Re: За или против на легализирането на марихуаната
« Отговор #1 -: Декември 30, 2009, 12:46:34 pm »
Аз съм ПРОТИВ !
даже и цигарите трябва да се забранят!Ненужен и вреден навик, и най важно скъп!
Пък с Мари и Хуаната е по лесно да минеш на по твърди!
Примера с холандия не е положителен!

Превенцията трябва да е семейството!Проблема с децата е ,че трябва да влезеш в средата им ,а като не го направиш после е трудно, дори невъзможно!
Това си е семеен проблем и после обществен(илюзия е ,че някой ще е загрижен повече за твоето дете от самият ТИ)!
Ако избягаш от него в къщи,няма кой да ти го реши на улицата!
Пушенето на Мари и Хуаната си е почти легално!
RAINBOW                                                                          http://www.youtube.com/watch?v=sohKW-ZhpAM&feature=results_video&playnext=1&list=PLA866D28357919B87

Неактивен Backo

• Публикации: 1213
  • Рейтинг: +0/-1
  • Само ако искам !
« Отговор #2 -: Декември 30, 2009, 02:58:39 pm »
Определено ЗА

Трева се е пушила, пуши се и винаги ще се пуши, за т'ва е по-добре да е легална.
Заедно с нея трябва да се легализира и проституцията. По-добре е да са законни, за да може държавата да извлече полза от тях.
Данъци, туризъм, "хвърляне на светлина върху голяма част от сивата икономика", по-лесен контрол и още много подобни неща, които няма да изброявам.
Много ме е яд, че до сега не сме го направили, но най-вече защото румънците ще ни изпреварят и ще се "изтрелят светлинни години" пред нас в икономически аспект.

« Последна редакция: Февруари 10, 2011, 08:44:15 am от Backo »

Неактивен tristram

• Публикации: 1483
  • Рейтинг: +40/-29
  • I am what I am
    • chapter 00
« Отговор #3 -: Декември 30, 2009, 03:54:10 pm »
аз съм ЗА, който му се пуши, винаги ще намери начин така или ина4е

Неактивен alhimika

• Готин
  • Публикации: 301
  • Рейтинг: +2/-0
  • I'm a educated fool with money on my mind !
« Отговор #4 -: Декември 30, 2009, 04:38:49 pm »
Тва си е чист наркотик бе, колкото и да го отричат. А вредата е по-голяма отколкото ви обеждават.
Не стига че станахме страна за алкохолен туризъм ми и наркотици ни липсват да съберем отрепките на Европа, пък и ние да станем такива.
Защо не легализираме тероризма, това "би отворло очите на обществото" при това широко.
LIVE FREE OR DIE !!!

Неактивен Nikita

• Готин
  • Публикации: 435
  • Рейтинг: +0/-0
  • Идвам с мир
« Отговор #5 -: Декември 30, 2009, 05:54:36 pm »
...
« Последна редакция: Януари 05, 2011, 09:24:39 am от Nikita »

Неактивен borkos

• Публикации: 2413
  • Рейтинг: +95/-50
« Отговор #6 -: Декември 30, 2009, 09:02:46 pm »
И аз съм за легализирането.Вижте американците през годините са водили безумна политика срещу канабиса.Един пример наврете миля че около 60-те ся изсипвали химикали върху плантацийте които водят до доста кофти заболявани върху консуматорите.Другото е че ако се легализира ще се сложи акциз,в америка за последните години поради кофти политика много кратно са паднали цените на кокаина и хероина,а на марихуаната са скочили мнгократно,така стана и при нас преди 3 години за 5 лв си зимаш 3-4 цигарки,сега с дори и от добър приятел ще я намериш за 10-15 грама.
Но нах важното е по добре да се декриминализира от колкото легализира.
When you're done fucking your enemies,
fuck them some more.

Само курви на тоя свят братко!!!

Неактивен Lun

• Публикации: 1988
  • Рейтинг: +8/-30
  • Вещичката!
« Отговор #7 -: Януари 02, 2010, 08:35:20 am »
Аз съм против. При пороците има само начало, няма край и моля ви се не ми говорете за самодисциплина  :P.

Всъщност имам една много тъжна история пред очите ми за един млад човек, който е като всички останали и .... мина през път, през който много хора вероятно минават, но знам къде е сега  :(. И знам, че вече каквото и да се опитва да направи няма да успее да има нормален живот, а е още много много млад. Имаше момент, в който направи всичко, за да се справи с живота и ... почти успя... Понякога си мисля, че ако е знаел какво ще му се случи и цигари нямаше да пуши. Всички си мислим, че някой неща се случват на другите хора, но има един момент, в който "другите" хора сме ние!

Неактивен tuby

• Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
« Отговор #8 -: Януари 02, 2010, 09:40:31 am »
Аз съм против. При пороците има само начало, няма край и моля ви се не ми говорете за самодисциплина  :P.

Всъщност имам една много тъжна история пред очите ми за един млад човек, който е като всички останали и .... мина през път, през който много хора вероятно минават, но знам къде е сега  :(. И знам, че вече каквото и да се опитва да направи няма да успее да има нормален живот, а е още много много млад. Имаше момент, в който направи всичко, за да се справи с живота и ... почти успя... Понякога си мисля, че ако е знаел какво ще му се случи и цигари нямаше да пуши. Всички си мислим, че някой неща се случват на другите хора, но има един момент, в който "другите" хора сме ние!

Съгласен съм, но тогава трябва да се забранят и цигарите и алкохола. Нещо, което не може да се случи за съжаление.
Разбира се, че ще говорим за самодисциплина. В крайна сметка всчики сме съзнателни същества, способни да направим тово или онова. Както самодисциплината ни пази да не убиваме, крадем и изнасилваме, така и самодисциплината ни предпазва от употребата на наистина опасните наркотици.

Неактивен NS

• Публикации: 1736
  • Рейтинг: +1/-3
  • Всеки проблем носи в ръцете си подарък за теб!
« Отговор #9 -: Януари 02, 2010, 10:49:32 am »
Без да коментирам,ще кажа че съм против-това е моето мнение
Винаги можеш да изкараш 40 души от едно село, но не можеш да изкараш селото от нито един човек!!!
http://vbox7.com/play:4359f517