Автор Тема: Mini Cooper  (Прочетена 29187 пъти)

Неактивен freya

• Опитен играч
  • Публикации: 797
  • Рейтинг: +0/-0
Re: Mini Cooper
« Отговор #10 -: Септември 10, 2007, 04:57:32 pm »
Да, и на Smart съм навита, даже много ;D Но за съжаление ще мине известно време, преди да мога да си купя кола... Така че от каталог няма нужда засега, но благодаря :) Вече знам, като дойде време наистина да си избирам малка сладка количка, къде да се обърна за съвет ;D
I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand...

Неактивен Estel

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 9
« Отговор #11 -: Септември 10, 2007, 05:06:45 pm »
Не бих сравнила смарта и един мини купър. Има огрооомна разлика между тези две коли...

Неактивен jessie_j

• Глобален Модератор
  • Опитен играч
  • Публикации: 899
  • Рейтинг: +4/-0
  • http://www.bgkoleda.bg
« Отговор #12 -: Септември 10, 2007, 05:08:21 pm »
Да- едното си е класика, а другото си е за лоши шофьори като мен.
Хората, които не обичат котки, явно са били мишки в миналия си живот.

Неактивен Estel

• Новодошъл
  • *
« Отговор #13 -: Септември 10, 2007, 05:20:48 pm »
Имах впредвид, че смарта е изцяло градска кола. Не е стабилна при високи скорости и завои. От тук и сигурността не е много на висота. Докато мини е създадено като спортна кола. Новите модели не са чак толкова "мини" - само изглеждат малки. Но сигурността пи тях е на доста високо ниво. А според мен - това е нещо много важно

Неактивен DesertFire

• Опитен играч
  • Публикации: 502
  • Only The Best Is Good Enough
« Отговор #14 -: Септември 10, 2007, 07:34:51 pm »
Да, определено, при максимална скорост от 225 км/ч мисля, че сигруността е важен елемент.
Що се отнася до Смарт-а аз говорех единствено и само за Smart ForTwo. Има 44 и роудстър, който е доста нисък и стабилен. А онова квадратно нещо - 42 - си има своите нива на сигурност за класа си. Все пак не трябва да забравяме, че е потомък на Мерцедес, а при тях няма прошка по отношение насигусрността. Освен това каква мощност ше изкараш от 3 цилиндров еднолитров дизел, че да стигнеш дотам да си нестабилен на завоите. Мене такива неща са ме изпреварвали на магистралата с около 120-130 км/ч и мога да ти кажа че за такъв кашон се държи завидно на пътя.

UPDATE: Освен това мисля, без да съмпроверил и без да съм сигурен, че са 2 различни класа коли и само малките размери ги приобщават в този случай.
« Последна редакция: Септември 10, 2007, 07:37:24 pm от DesertFire »
Don't Look For A Girl, Look For Money, And When You Have The money ,The Girl Will Find You!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Слабите Се Стремят Към Порядък
Силните Контролират Хаоса

Неактивен freya

• Опитен играч
« Отговор #15 -: Септември 10, 2007, 07:58:34 pm »
За съжаление аз не разбирам от коли и освен размера и други очевидни характеристики не ми е много ясно коя каква е.. :'(

Затова питам ;D
I dream of rain

Неактивен DesertFire

• Опитен играч
« Отговор #16 -: Септември 10, 2007, 07:59:47 pm »
Да, и на Smart съм навита, даже много ;D Но за съжаление ще мине известно време, преди да мога да си купя кола... Така че от каталог няма нужда засега, но благодаря :) Вече знам, като дойде време наистина да си избирам малка сладка количка, къде да се обърна за съвет ;D

Аз ти предлагам каталог, не да си избереш колата по него, а да се надъхаш да си я купиш. Все пак ако имаш парите ще отидеш в някое представителство на БМВ/Мерцедес и там ще ти предложат модел, който да пасва на нуждите ти и на джоба ти, ще ти направят схема за изплащане и ще те посъветват и т.н.
Don't Look For A Girl, Look For Money, And When You Have The money ,The Girl Will Find You!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Неактивен freya

• Опитен играч
« Отговор #17 -: Септември 10, 2007, 08:01:19 pm »
Като събера парички, непременно ще направя така :D
I dream of rain

Неактивен Estel

• Новодошъл
  • *
« Отговор #18 -: Септември 10, 2007, 08:33:11 pm »
Да, определено, при максимална скорост от 225 км/ч мисля, че сигруността е важен елемент.

А мислиш ли, че при 60 км/ч сигурността не е от значение?

Неактивен DesertFire

• Опитен играч
« Отговор #19 -: Септември 11, 2007, 11:07:04 am »
Сигурността, мило е на първо място при всички положения. Дори да караш велосипед или да ходиш пеша. Незнам дали ти е направило впечатление, но има светофари за пешеходци и когато въпросните светят червено трябва да спреш - пак от съображения за сигурност, въпреки, че улицата се пресича със скорост далче по-ниска от 60 км/ч.
Основното при конструирането на един сървеменен автомобил не е мощността или дизайна, а сигурността, опазването на човешкото здраве и живот.

В днешни дни автомобилите се изчисляват и им се правят зверски краш-тестове, които проверяват издръжливостта дори на малките автомобили, защото от чисто физическа гледна точка, при челен сблъсък на един голям аФтомобил и един по-малък, големият изпитва по-леки поражения, отколкото малкия. Затова по-малките са оразмеряват и им се предвиждат повече буферни зони, които да поемат силата на удара, така, че да остане купето, респективно пътниците в него с възможно най-малки поражения.

От друга страна, при евентуален инцидент на сблъсък на един ТИР с един лек автомобил, без значение накъв, пак пътниците в лекия автомобил могат да станат на салата. Само товароносимостта на ремакрето е 20 тона, без да имам впредвид масата му, тази на камиона, нито скоростта в момента на удара. В този случай не-градският ти Мини Купър не мисля, че ще има много шансове.

freya, нямах го впредвид, защото каза, че искаш малка кола, но отворихме темата за сигурността при автомобилите (и мноо добре направихме), затова ще ти предложа една друга марка - SAAB. Имат едно малко моделче, но е кабрио и затова е по-скъпичко, но седанът е сравнително по-евтин. Сааб ги водят като най-сигурните автомобили на пътя (мисля, че на второ място са Волво, които също скоро, тази година, извадиха един спортен мъник - С30, но не съм се интересувал за подробности).

Спирам дотук с то зи пост, но нека не съм голословен:

С30
Сааб 93

И двата модела ги има с мотори с мощност нас 100 кс и мисля, че са предостатъчни за момиченце  ;D

Айде, че трябва и да поработя днес, не само да флудя форуми  ;D ;D ;D ;D ;D