Автор Тема: Mini Cooper  (Прочетена 29349 пъти)

Неактивен freya

• Опитен играч
  • Публикации: 797
  • Рейтинг: +0/-0
Mini Cooper
« -: Септември 08, 2007, 10:29:09 am »
Аз нямам кола и не разбирам нищо от автомобили, обаче винаги се заглеждам по малките колички и искам някой ден да си имам такава. Какво мислите за Mini Cooper - това, че е мъничка и изглежда като играчка, значи ли, че не е много стабилна и лесно ще се потроши? Ако някой има информация, ще ми е интересно да разбера, въпреки че няма да си купувам скоро :'(

I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand...

Неактивен ByeVas

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1100
Re: Mini Cooper
« Отговор #1 -: Септември 09, 2007, 09:56:18 am »
Ъми много лесно се троши, особено ако я блъскаш... иначе още нямам книжка, нямам и автомобил... така, че нека по-вещите да се изкажат :)
I never wanted to be famous. I only wanted to be great.
Ray Chrales

Неактивен jessie_j

• Глобален Модератор
  • Опитен играч
  • Публикации: 899
  • Рейтинг: +4/-0
  • http://www.bgkoleda.bg
« Отговор #2 -: Септември 09, 2007, 10:22:10 am »
Най- добрата ми приятелка е влюбена в тази кола. Аз по принцип харесвам други. Ако намеря снимки ще пусна.
Хората, които не обичат котки, явно са били мишки в миналия си живот.

Неактивен -

• Готин
  • Публикации: 366
« Отговор #3 -: Септември 09, 2007, 11:00:03 am »
Фрей, гледай "Италианска афера"! Ще се накефиш на макс на няколко Купъра. ;D
А мен лично са ме минавали тези въшки по аутобаните в Немско, докато карам Пежарата с около 200 км/ч.!  ::confused

Неактивен jessie_j

• Глобален Модератор
  • Опитен играч
« Отговор #4 -: Септември 09, 2007, 11:02:11 am »
Да, има големи бегачки. Ако някога си вземеш, гледай да е някоя с ауспух в средата.

Неактивен DesertFire

• Опитен играч
  • Публикации: 502
  • Only The Best Is Good Enough
« Отговор #5 -: Септември 10, 2007, 07:53:43 am »
Ако погледнете на сайта на Мини www.mini.bg ще видите за какви модели става въпрос и за каква мощност. Най-слабото е 90 кс а най-якотое 175. Също не бива да забравяме, че за спортния дух на това малко нещо допринася фамилията на родителите му - а именно това е отроче на BMW.
Аз лично си падам по мощните автомобили. Не за да летя ниско, просто да разполагам с мошност, когато ми е необходима. В момента карам еднo WV Polo SDI, 64cv и съм изключително доволен. Паркира се навсякъде, маневрено е и консумацията му е 5/100 в градски условия. Преди да си купя тази кола карах на баща ми, която има 210 кс и V6 CDI. Но това е кола създадена за дълги и безкрайнимагистрали и да стои в гараж.
Като цяло за работа и за движение в града една малка кола е перфектното решение. Особено за 8 милионен град.

В началото имах мераци за едно ей такова:

но в крайна сметка съм доволен от това. Пък това голямото ще си го взема по-нататък, с малко повече късмет.
Don't Look For A Girl, Look For Money, And When You Have The money ,The Girl Will Find You!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Слабите Се Стремят Към Порядък
Силните Контролират Хаоса

Неактивен jessie_j

• Глобален Модератор
  • Опитен играч
« Отговор #6 -: Септември 10, 2007, 09:38:16 am »
Късмет за голямото, и ние имаме поло и е много добре, но за 2 души. Добре, че с брат ми пораснахме и не ходим с нашите на почивки :)

Неактивен DesertFire

• Опитен играч
« Отговор #7 -: Септември 10, 2007, 10:23:48 am »
То наистина полото е малка кола, но не чак толкова малка. Разбира се не става за семейна почивка, но пък за сам човек си е супер решение.
Аз съм от дясно. Това е част от клуба ми.  ;D
Don't Look For A Girl, Look For Money, And When You Have The money ,The Girl Will Find You!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Неактивен freya

• Опитен играч
  • Публикации: 797
« Отговор #8 -: Септември 10, 2007, 11:11:54 am »
Никой от снимката не е с Mini Cooper :P

Много ви благодаря на всички за мненията ;D
I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand...

Неактивен DesertFire

• Опитен играч
« Отговор #9 -: Септември 10, 2007, 01:45:53 pm »
Няма снимки на Мини, но не само мини е малка кола. Ако наистина си фенка на малките коли има още едно решение, което е оше по-мини - Smart. То е на Мерцедес Бенц. Има малък двигател, супер икономично е, даже куриоз - паркира се напречно и не стърчи от колите, които са паркирани надлъжно,а минито се показва. Ако искаш има ги и с по-големички двигателчета. Иначе гори около 4/100 максимум. НО няма багажник. Има радио и климатик и за града е перфектно.
Що се отнася до това дали се чупят ще цитирам мотото на един сайт:

"Made in Germany es un sello de calidad" - предполагам първата част я разбирате., втората е на испански и означава "е печат за качество" или как би звучало цялото: "Произведено в Германия" е печат за качество.

Това е мото, което бях видял преди време на сайта на Порше.
Значи и Мини и Смарт са немски марки и то не кои да е а BMW и Mercedes-Benz. Мисля, че с това изчепваме темата за "лесното потрошване"

А като цяло спортините коли всичките са малки
S2000 (на снимката горе)
Porsche Boxster (малка и евтина за Порше - струва около 40 хиляди евро нова)

Audi TT

Crysler Crossfire.

Mercedes SLK

От по-ниската гама - Хюндай Купе, Хонда Прелюд, Голф или Поло (има ги със двигател с 180 кс), Smart Roadster...

Ако те интересува нещо конкретно за Мини питай, тука ги има доста. Мога да се оитам да ти издействам каталог ако имат :)
Аз си взех за Honda S 2000, невероятна машина. Супер прецизен двигател - DOCH V-ТЕС, 4 цилиндров с невероятното постижение от 120 кс на литър работен обем без компресор, СО2 емисии под най-зверските европейски норми, невероятни характеристики, а вътре в салона нямам думи, кожа, климатик, перфектен саунд и електронно табло, като на болидите във формула 1. 240 кс и 6 механични предавки. и 17" джанти с 225 гума. За звука на двигателя да не говорим - направо ако ми предложат да правя секс с готина мадама или да покарам това бих се замислил (все пак зависи от мадамата и от това за колко време ми дават колата ;D ;D ;D ;D ;D)