Автор Тема: Фитнес вкъщи :)  (Прочетена 8103 пъти)

Неактивен I.M.K.

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 4
  • Рейтинг: +0/-0
Фитнес вкъщи :)
« -: Октомври 08, 2009, 08:34:52 am »
Здравейте :) нов съм във форума и искам да поздравя всички, които са се усетили преди мен, че това е един страхотен сайт :) надявам се да си прекарвам времето много хубаво тук :)

А сега към въпроса ми :) от 2-3 седмици съм се хванал да позаяквам  :D но искам да го правя вкъщи, а главната цел е да махна досадно коремче, което скрива иначеперфектно оформените ми плочки :) дааа, тях ги има, но пустото ми коремче ги пази да не се надраскат :) и искам да питам доколкото знам нормалните коремни преси са за горните 2-3 реда плочки, а за долните какво упражнение да правя? казаха като съм легнал по гръб да си вдигам краката до перпендикулярно положение, но ми го каза човек, който никога не се е занимавал с подобни неща :( моля за помощ :) ще се радвам и ако ми кажете 2-3 упражнения с гирички :)

Благодаря много, надявам се не съм досадил... много :)

Неактивен NS

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1736
  • Рейтинг: +1/-3
  • Всеки проблем носи в ръцете си подарък за теб!
Re: Фитнес вкъщи :)
« Отговор #1 -: Октомври 08, 2009, 10:01:39 am »
:) здравей и добре дошъл ;)
По въпроса...ако имаш да сваляш повечко(нямам идея как изглеждаш) е хубаво да не прекаляваш с коремните преси като за начало ,първо махни излишните мазнинки и после наблегни ама яко на пресите,освен това включи си и упражнения и за другите мускули-тялото се развива цялостно,ня ги пренебрегвай.За долната част на коремните мускули да в легнало положения и вдигане на краката е добро като при спускане не ги опираш в земята а ги държиш на 2 пръста от нея-мускула да е в напрежение през цялото време.Раздели си ги на серии 5-6 най малко  и колкото можеш повторения.Нормалните преси сивървят с повдигане на трупа от земята,включи и извъртане в страни при повдигането.Вкъщи малко са ограничени нещата но може да се постигнат резултати.потърси си някакви упражнения от кик бокса-много помагат за преса-поразрови в нета има ;) за яденето не говоря но трябва да си наясно че преса без ограничения няма ....;)
Винаги можеш да изкараш 40 души от едно село, но не можеш да изкараш селото от нито един човек!!!
http://vbox7.com/play:4359f517

Неактивен passenger

• Готин
  • Публикации: 263
« Отговор #2 -: Октомври 08, 2009, 10:19:45 am »
Много трудно ще извадиш плочките само с тренировъки вкъщи.Най-добре се престраши и отиди на фитнес там ще ти направят специална програма за теб ,както и режим на хранене и хранителни добавки ако е нужно.Един съвет трябва да си сигурен във интруктора си .Успех в начинанието.
В пустинята рядко се срещат жени, а у всяка жена хиляди, хиляди пустини. - Смирненски

Ако не поискаш от човек много, няма да получиш много. Макаренко

Неактивен Малкия

• Публикации: 1662
  • Рейтинг: +14/-1
« Отговор #3 -: Октомври 08, 2009, 10:13:11 pm »
започвай да тичаш :) не на място ;)
Matador

Неактивен I.M.K.

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 4
« Отговор #4 -: Октомври 11, 2009, 02:54:05 pm »
woow :) благодаря много, доста изчерпателно :) ами не мисля, че има много за сваляне от коремчето :) искам го 2-3 см по-прибрано да е :) но лошото е, че много обичам шоколад  :D  (ooops) ще послушам съветите, благодаря :)

Неактивен NS

• Публикации: 1736
  • Рейтинг: +1/-3
  • Всеки проблем носи в ръцете си подарък за теб!
« Отговор #5 -: Октомври 14, 2009, 12:35:09 pm »
http://www.vratovrazka.bg/Здраво-тяло/Оформяне-на-коремните-мускули.html
Винаги можеш да изкараш 40 души от едно село, но не можеш да изкараш селото от нито един човек!!!
http://vbox7.com/play:4359f517

Неактивен Ред

• Администратор
  • Опитен играч
  • Публикации: 939
  • Рейтинг: +12/-51
« Отговор #6 -: Октомври 19, 2009, 10:37:14 am »
Ето линк към статията, за която се сети NS :)

Оформяне на коремните мускули

Неактивен дид

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 14
« Отговор #7 -: Януари 19, 2010, 01:54:09 pm »
 Здравейте!Моля за вашето професионално мнение.Понеже живея в малък град в който няма фитнес инструктори реших да се обърна за съвет към вас.А ето и проблема ми-На 33 год.150см.45кг.-Раждала съм 2 пъти като след това се възстановявах много бързо без диети и спорт.Три години след първото раждане станах 36 кг.-ужас.Тъпчех се като луда взимах хапчета за напълняване но ефект нямаше.Е сега съм вече в границите на нормалното мисля-45кг.но се харесвам 42-43кг.Тази зима пуснах едно коремче с което незнам как да се справя.Започнах да спортувам-тае-бо,пилатес,аеробика в домашни условия.Разбрах че коремните преси непомагат за стапяне на мазнините в тази област.Първо трябва да се отслабне и след това да се стегне корема.Така ли е наистина?Проблемът е ,че неискам да отслабвам в никоя друга част на тялото си.И сега дрехите номерация S ми са големи..... .Как да постигна това-да стопя сланинките около талията и корема без да свалям килограми от другъде?Благодаря Ви предварително!!

Неактивен Малкия

• Публикации: 1662
  • Рейтинг: +14/-1
« Отговор #8 -: Януари 19, 2010, 06:06:40 pm »
ами по така описаното ти май няма кой знае колко да сваляш и от къде , обаче горенето на всякакви мазнини според мен най ефективния метод е тичането и едва ли като тичаш ще ти станат по клъощави краката  :)
имам едни прекрасни 2 приятелки горе долу твойта височина и килограми , те пък се чудят как да качат  :D
Matador

Неактивен Chef0

• Закоравял
  • Публикации: 125
« Отговор #9 -: Януари 19, 2010, 10:38:53 pm »
Единствения начин за свалянето на мазнини от корема а и от където и да е   е тичане или колело - това е единствения начин . Забрави замалко и за шоколада хляба и свинското. Поне само докато махнеш коремчето.
Коремните преси не са подходящи защото те действат смао на мускула а той не може да се покаже от слоя мазнина. Пресите само набиват мазнината и тя става по трудна за махане.
A positive attitude may not solve all your problems, but it will annoy enough people to make it worth the effort.