Автор Тема: Любимите ви групи и изпълнители  (Прочетена 43053 пъти)

Неактивен DesertFire

• Опитен играч
  • Публикации: 502
  • Рейтинг: +0/-0
  • Only The Best Is Good Enough
За и против Чалгата
« Отговор #20 -: Септември 15, 2007, 02:44:34 pm »
freya, mi amor, гладай сега. Това, дето аз го говоря си е чисто позьорство. Аз не казвам, че ми харесва това, само казвам, че гали окото, защото не забелязваш самата къса пола, а поведението на стопанката й. Това е свързано само с първичното в мен. Никога не бих се излагал да тръгна с едно такова по улицата. Или да го представя на колетите и приятелите си - не съм мазохист.

Ще ти кажа нещо друго, надявам се да успея да се изразя подходящо, че да разбереш какво искам да кажа. Значи аз през целия си съзнателен живот съм търсил интелектуално израстване. Винаги съм мразил простотията и селяндурщината. В малкото градче от което съм нямаше много хоризонти за развитие, виждах единствения изход в ученето. И като казвам учене нямам впредвид само уроците и това, което става в час. Извън часовете вече идваше слжожното - човешките взаимоотношения, нормите на поведение, етикетът. Това съм се стремял да постигна винаги и не спирам да търся начини да го правя. Винаги, ама винаги обкръжението ми е било само от хора на ниво. Аз като видя, че един човек е под достойството ми и го игнорирам. Винаги съм движил в среди на учени и възпитани хора - в университета, сега на работа, приятелите ми са на ниво. Никога не съм бил в компания, в която народът да се напие и да започне да се качва по масите. А в един български ресторант в Мадрид, в който от време на време ходя да вечерям виждам само това. Яки момчета с дебели ланци, но с джапанки и къси панталони и ... нали помните филма "Гледам мръсно 3"? И като гарнитура на тази картинка въпросните къси поли и перверзни погледи. И какво да ти кажа. Музикантите във въпосния ресторант са ми приятели. Цигани, прекрасни хора. Винаги е удоволствие да ги слушам, когато свирят. А като седнем да говорим с тях са много топли хора, майтапчии. И като започнат да свирят поп-фолк парчета и хората седят, като направят някое хоро и се случва да се завърти народа около масите, но истинската "българска" същност се показва, когато почне ситното. Една собственчика на друг ресторант ми разправяше, че хората не искали да ходят там, защото имало цигани, но като видиш как циганина играе хоро, ама с кеф и като видиш "българина" как се клати на някаква мазна чалгия - започваш да си мислиш кой кой е в крайна сметка.

Това с късите поли пак е относително, както каза колежката freya, но малко прилича на номера с питиетата и с дълбоките диколтета. Сами по себе си не са определящи, причаината е по-субективна, основнат ароля тук е на поведението.

the best welder, ако имаш минаване към Мадрид дрънни, можем да намерим нещо интересно за тебе. Имам няколко дискографии, които мисля, че ще те накарат да се почувстваш като през 70-те и 80-те.

Def Lepard, Queen, Dio, Scorpions, The Eagles, Eurytmics, mr Big, Led Zepelin, Kiss, Judas Priest, Rainbow (ако го намеря), Vixen  (Ако си падаш по момичешки хеви неща), и накрая любимите ми Manowar  и Dream Theater.
Имам и чалга и сръбско, ама айде да не развалям хубавата тема  ;D ;D ;D
Don't Look For A Girl, Look For Money, And When You Have The money ,The Girl Will Find You!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Слабите Се Стремят Към Порядък
Силните Контролират Хаоса

Неактивен the best welder

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1623
  • Рейтинг: +6/-2
За и против Чалгата
« Отговор #21 -: Септември 15, 2007, 03:55:36 pm »
freya извинявай че се намесвам в дискусията ви за чалгата с DesertFire  ама само помисли коя друга музика прилича на нашата чалга ,изключи Балканите щото ние сме омашани много,черното(макар че има парчета дето ги слушам)с тия задници дето ти се навират в очите,после латиното
за мене просто си е чалга,сега сигурно ще засегна много интелектуалци ама джаза какво е излиза един (много добър музикант)аз познавам такива
и почва да импровизира и ти викаш и много хубаво,обаче другия път свири друго като фон същото ама не е  ;)сега като ти пиша слушам първомайската група по хоризонт ако ги дигнеш в 5часа сутринта ще ти засвирят същите ритми музика е и те се правят понякога на джазмени  като Ибряма ама това не се брои 8)
RAINBOW                                                                          http://www.youtube.com/watch?v=sohKW-ZhpAM&feature=results_video&playnext=1&list=PLA866D28357919B87

Неактивен ByeVas

• Публикации: 1100
Re: Любимите ви групи и изпълнители
« Отговор #22 -: Септември 15, 2007, 07:00:53 pm »
Аз лично съм почитател на джаза, но не съм съгласен, че джазът е за отбрана публика. Също така срещу джаза не се противопоставя чалгата, на чалгата има много алтернативи, качествена музика колко щеш.
Това което ме дразни лично в чалгата е именно чалга-културата, която налага... "Да направим нещо забранено" ... "да минем на червено". Истината е, че в простите мозъци на голяма част от малоумниците с дебели вратове това им идва като еталон за поведение, вследствие в България имаме война по пътищата...

Просто не слушам достатъчно чалга за да дам още примери, но музиката, която слуша човек е определяща за неговия стандарт на живот, и светооусещане. Сега не казвам, че DesertFire, като слуша отвреме на време чалга му има нещо, казвам, че тези които слушат САМО И ЕДИНСТВЕНО ЧАЛГА.... ами какво да казвам, всички сте ги виждали...
А културата на чалгата е долнопробна и евтина, евтини са аранжиментите, евтино е изпълнението, евтини са текстовете... всичко им е евтино, само силикона им е скъп :(
I never wanted to be famous. I only wanted to be great.
Ray Chrales

Неактивен the best welder

• Публикации: 1623
  • Рейтинг: +6/-2
За и против Чалгата
« Отговор #23 -: Септември 16, 2007, 03:51:49 am »
ByeVas
aз тука станах много активен :)ама да не се натрапвам ,искам да ти кажа за джаза че си е камерна (клубна)музика сиреч за отбрани ,които я усещат.аз примерно хич не мога да я усетя(може би съм по простоват)даже имам моменти в които съм се напъвал да я усетя ама не се получава. и за да не си мъча душичката си пусна  ozzy  или малко от nazareth и се всичко се нормализира
в джаза нямам емоция,в латиното също,по добре чалга отколкото латино
абе общо взето всички стилове идват от негрите това си е
затова всеки да си слуша музиката която си му е на душата
чалга-културата и аз съм против ,като видя пълен стадион  и най отпред деца по на 11-16 г и по малки как пригласят на певачките как се кефят на парчетата е това ме смущава (меко казано)
ама ние вървим към европейските цености така че трябва да свикваме.
преди казваха че в европа не ядат субпродукти(свински крачета,ушички,дроб,агнешки чревца на фурна ;D ;D ;D) ама какво не ядат те ушите им пукат,даже в маркетите им продават кръв и си я готвят
 те затова имат толкова много канибали
аз се отнесох от темата ,извинявай
темата за музиката е по интересна ,сега има много възможности да си набавиш твоята музика и да си намериш компанията и да живееш в хармония със себе си  :)това е по важно
спора коя е по добра или по класна е излишен(беше време дето пускаха 50%българска 30%руска 10%друга) и то другата беше след 12ч
ама сега е демокрация ;)
така че няма проблем
RAINBOW                                                                          http://www.youtube.com/watch?v=sohKW-ZhpAM&feature=results_video&playnext=1&list=PLA866D28357919B87

Неактивен Nemos

• Закоравял
  • Публикации: 90
    • SportMobil
« Отговор #24 -: Септември 16, 2007, 10:22:29 am »
Аз съм от хората, на които чалгата някак не и понася. В компанията ми не се слуша такава музика, за последните няколко години ми се е налагало да слушам чалга само 2 пъти. Единия беше в селото ми на рождения ден на една братовчедка, нямаше как да не я уважа. А другия път в едно заведение в студентски град, където миксираха Prodigy с разни чалгии и беше ужасно. Не знам как издържах... Но не беше сама чалга и се понасяше. Иначе буквално слушам всичко останало. Слушам и класическа музика и метъл, слушам хард рок и транс, слушам келтска музика и пънк. Адски съм отворен от към стилове, важно и как се чувствам. Сега в момента слушам Контрол - Най-щастливият ден, предполагам всички знаете тази песничка. Бях на концерта на Iron Maiden, аз съм им фен по наследство, беше уникално преживяване. Вчера си взех билети и за Хелоин, а както се досещата не бих могъл да пропусна и Deep Purple с нетърпение очаквам да дойде 1 ноември :) Напоследък се запалих доста по 2 групи, които за мен бяха напълно неизвестни Dry Cell и SR-71, но това че в момента слушам предимно тях далеч не означава, че съм затворен само в даден стил. След седмица нищо чудно да се върна на Enya, Enigma и  yann tiersen.

Неактивен freya

• Опитен играч
  • Публикации: 797
За и против Чалгата
« Отговор #25 -: Септември 16, 2007, 11:24:30 pm »
Тук стана по-скоро дискусия за чалгата май. DesertFire, разбрах те и се радвам, че няма да тръгнеш с "такова нещо" по улицата ;D Колкото до първичните инстинкти... предполагам, че ако бях мъж, щях да разбера..

Съгласна съм с ByeVas за светоусещането. Няма как това, което слушаш, да не отразява в някаква степен вкусовете и ценностите ти. Но, така или иначе, живеем в свободна страна и всеки да слуша каквото си иска.. И да споделя - затова е и темата :D
I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand...

bittersweet

• Гост
« Отговор #26 -: Септември 19, 2007, 02:26:40 pm »
Обожавам гласа на Ville Valo ot HIM най-вече,случам предимно готик групи.Within Temptation,Evanescence,Nighthwish,Tarja Turunen,Lacuna Coil,Apocalyptica,Delain,Seether .i хитови парчета и на по тежки метъл банди.Освен това харесвам U2,3 Doors Down,Pink,Depeshe mode,Sade,
Bon Jovi,Lenny Kravitz и всичко което е ROCK

Неактивен DesertFire

• Опитен играч
« Отговор #27 -: Септември 19, 2007, 02:48:20 pm »
Да, винаги се превръща в дискусия за чалгата, докато не се появи някой, който да оправи работата.
Браво мацка, прекрасен вкус. Така трябва.
Това с готика е готино. Ако не си слушала Dark Seed, HeavenWood, Therion, ти ги препоръчвам.
А ако ти кажа какво си мисля, като гледам Шарон ден Адел, ще кажеш, че съм перверзник. Но за гласовите й данни няма две мения.

А Бон Джоуви някакси ми звучи комерсиално. Не искам да те обидя, и аз го слушам на момемти, но харесвам само албума от 1984, въпреки, че имам много повече. Любимата ми песен е Come Back.

П.С. Като знам, че има такива хора, дето слушат такава музика и как да не се изкефя. Сега като прочетох това и ме надъха за целия ден. Подсети ме ако някой де се видим в някоя метъл кръчма да те черпя някой шот с Джак Даниел.  :P
Don't Look For A Girl, Look For Money, And When You Have The money ,The Girl Will Find You!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Неактивен DesertFire

• Опитен играч
« Отговор #28 -: Септември 19, 2007, 03:04:57 pm »
"... И да споделя - затова е и темата "

Много добре казано, да споделя, не да налага

bittersweet

• Гост
« Отговор #29 -: Септември 19, 2007, 04:09:18 pm »
Ами на много от групите последващите им албуми не стават за слушане или ако има то ще е по една две песни,нормално е,мисля,няма неизчерпаеми хора.А за Бон Джови-да донякъде е така,но стига и няколко песни да са ми харесали и като прибавя гласът му мога да го причисля към любими ,както се отнася за Вилле Вало който м ие любимец но не слушам нищо от новия му албум,а има още 20 състава които не съм изброила,никога не се задоволявам само с дадена група или певец,обичам разнообразието когато става дума за музика и стилове но в основата е Хард Рока за мен  :P може би,,,