Автор Тема: Любимите ви групи и изпълнители  (Прочетена 43054 пъти)

Неактивен freya

• Опитен играч
  • Публикации: 797
  • Рейтинг: +0/-0
Re: Любимите ви групи и изпълнители
« Отговор #10 -: Септември 06, 2007, 12:45:13 pm »
Аз също бих отговорила "от всичко по малко", без чалга. Имам нулева поносимост към тази музика. Имаше време, когато бях малко по-толерантна, обаче напоследък просто свързвам чалгата само с неприятни изживявания - шумните съседи, които не те оставят да спиш, някакси все слушат чалга; заведението, което отвориха до нас и заради което съм звъняла в полицията, понеже не оставят блока да спи, някакси по случайност е чалготека.

Колкото до останалото, мога да слушам всякакъв стил, стига да е хубаво парче, само някои неща са ми трудни за преглъщане - електронната музика (техно или както е правилно да се каже); иначе се кефя на латино ритми, на Шакира например, на по-екзотична музика. Харесвам почти всичкo на Роби Уилямс. Обаче иначе съм много зле с имена на песни и групи, затова не съм писала в темата за летните хитове :P

П.С.: А за това, което каза DesertFire за инфилтрирането, аз лично не бих се инфилтрирала където и да било, щом се слуша чалга, даже самият Аполон да е там.
« Последна редакция: Септември 09, 2007, 10:04:27 am от freya »
I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand...

Неактивен DesertFire

• Опитен играч
  • Публикации: 502
  • Only The Best Is Good Enough
« Отговор #11 -: Септември 06, 2007, 01:02:19 pm »
freya, инфилтрирането ми е от чисто биологични нужди. Да ти кажа заслужава си да понесеш цяла чалга нощ, ако на сутринта ще е интересно, а защо не и след това. А терапията е лесна - прибираш се у вас и си пускаш стила, който ти е най-любим и закусваш и се приготвяш за следващия ден. Въпреки, че си бил цяла нощ на чалготека излизаш малко на кафе с приятели или малко на разходка, преди да заспиш. Незнам дали ти енаправило впечатление, но обикновено в съзнанието ти остава последната песен, която сме слушали, а ако сме я чували и преди остава още по-трайно. Ходим си по улицата и ти дрънкаме някаква мелодийка. Именно това се лекува по горепосоченият метод. :)
Изпробвай го, работи. Лично съм проверил.

Що се отнася до музиката, ако искаш нящо от латиноритмите, можеш кажеш. Нали се сещаш къде живея :)
И разбира се, че няма да се инфилтрираш. Ти си жена, и сигурно си готина (така и никой не сложи снимка в галерията. Кви се лоши всичките) и не ти трябва да ходиш по мъже, а просто да ти оставиш да те походят по тебе. Това в случай, че си сама. Аз като си нямамсега момиче и ми се налага понякога да се прая на интересен :)
Don't Look For A Girl, Look For Money, And When You Have The money ,The Girl Will Find You!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Слабите Се Стремят Към Порядък
Силните Контролират Хаоса

Неактивен freya

• Опитен играч
За и против Чалгата
« Отговор #12 -: Септември 06, 2007, 01:17:33 pm »
Да, предполагам, че за мъжете наистина е по-различно.. Аз казвам за себе си - като си представя мъж, който се поклаща в ритъма на някоя чалга и вика "Иииихааа", не си представям да го опозная по-отблизо.. Но предполагам, че и това е индивидуално. Пък и си прав, че зависи какво търсиш. Все пак биологичните нужди са едно, а да търсиш някого за връзка е по-друго..

П.С.: Май се отклонихме от темата, ама нищо.. ;)
I dream of rain

Неактивен jessie_j

• Глобален Модератор
  • Опитен играч
  • Публикации: 899
  • Рейтинг: +4/-0
  • http://www.bgkoleda.bg
« Отговор #13 -: Септември 06, 2007, 01:58:41 pm »
Аз пък слушам от всичко по малко- вкл и чалга. Когато пътувам или съм си у нас обичам да си пускам мтв и мм- комерсиална музика. Понякога, когато ми е тъжно и гадно си пускам балади класика: Браян Адамс, Бон Джоуви и др култови песни от мин век. Когато съм решила в компания да се зававляваме- чалга, но най добре на живо нещо гръцко, скъбско. А лятото си мечтая вечер край плажа в латино бар. Май само техно и метал не мога да служам. А джаз- в някой готин бар с махагон :)
Хората, които не обичат котки, явно са били мишки в миналия си живот.

Неактивен mihael

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 22
« Отговор #14 -: Септември 08, 2007, 12:16:25 pm »
хубаво е 4е тука са се събрали хора с разли4ни вкусове

Неактивен ByeVas

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1100
За и против Чалгата
« Отговор #15 -: Септември 09, 2007, 10:05:30 am »
DesertFire, харесва ми идеологичното ти схващане "Да натаковаме чалгата", но истината е, че масата от яростни чалгаджийки не са моят от моят контингент за сериозна връзка.... от там нататък има професионалистки в бранша, с който не е нужно да слушаш чалга за единия секс :).

Още нещо, аз лично смятам, че ние сме на война с чалгата и че тя не трябва да бъде толерирана по никакъв начин....
I never wanted to be famous. I only wanted to be great.
Ray Chrales

Неактивен the best welder

• Публикации: 1623
  • Рейтинг: +6/-2
« Отговор #16 -: Септември 14, 2007, 09:29:59 pm »
Аз слушам pink floyd когато ми нежно и хубаво на душата също мога да слушам и enigma в такъв момент
когато искам да се върна в спомени се надъхвам с deep purple,led zepelin,ozzy,uriah heep и други от тоя род
сутрин като пътувам към работа съм надул такава чалга от най простата  и така съм се надъхал за работа че ги мачкам ,направо ги разбивам
тука едно мнение ми хареса много,че преди като  се пуснем по живота така да се каже ,
като нахълтаме в някоя таверна кво да слушаме чалга и като видиш девойката как се радва и кефи и ти почваш ;D да се кефиш (може и да симулираш ама алкохола ти пречи)
бил съм и на парти така да се каже и там си виках ,тука само инелегенти хора на изкуствата ,индженери
слуша се джаз,пие се уиски и се говори културно и
когато се омотат и случайно ди джея пусне една чалга просто ми обедня фантазията ,загубих картина говор и т.н.
Така че за мен няма лоша музика,има такава която слушам и ми харесва в даден момент
не случайно старите са казали който пее зло не мисли
RAINBOW                                                                          http://www.youtube.com/watch?v=sohKW-ZhpAM&feature=results_video&playnext=1&list=PLA866D28357919B87

Неактивен DesertFire

• Опитен играч
  • Публикации: 502
  • Only The Best Is Good Enough
За и против Чалгата
« Отговор #17 -: Септември 14, 2007, 09:56:39 pm »
DesertFire, харесва ми идеологичното ти схващане "Да натаковаме чалгата", но истината е, че масата от яростни чалгаджийки не са моят от моят контингент за сериозна връзка.... от там нататък има професионалистки в бранша, с който не е нужно да слушаш чалга за единия секс :).

Още нещо, аз лично смятам, че ние сме на война с чалгата и че тя не трябва да бъде толерирана по никакъв начин....

Трябва и още как!!!
Ако я нямаше члагата нямаше да има от ония къси поли и ония дълги крака и голи пъпове и дупета нямаше да се виждат и кършат по този неповторим начин :)

the best welder, enoarabuena :)
Добър вкус. И определено съм съгласен с мението ти. И аз понякога като ме избие и започвам да се поклащам на сръбско или люта мазна чалгия. :)
Стига разбира се да съм в подходяща компания.

А когато вчера пуснах WinAmp-a на shuffle (в момента на компа си имам 9456 песни, от които хияди, които не съм пускал на него, а само съм слушал преди) и когато започна една песен, която не бях чувал от години и направо се повучвствах прероден.

Мисля, че нито песента, нито групата имат нужда от представяне - Love Conquers All - Deep Purple.
Веднага се досетихм че миналата година ги гледах на живо и нямам думи... едва ли ще мога някога да обясня какво изпитах на оня концерт.
Don't Look For A Girl, Look For Money, And When You Have The money ,The Girl Will Find You!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Слабите Се Стремят Към Порядък
Силните Контролират Хаоса

Неактивен the best welder

• Публикации: 1623
  • Рейтинг: +6/-2
За и против Чалгата
« Отговор #18 -: Септември 14, 2007, 10:54:09 pm »
ние сме на война с чалгата и че тя не трябва да бъде толерирана по никакъв начин
DesertFire ,стана ми интересно
само искам да ти кажа ,че ти завиждам на колекцията значи на времето нямаше( нета,компа,дивидито и т.н.)ще ти разкажа случка:      значи в класа имахме съученик на който баща му тираджия и се беше обзавел с касетъчен магнетофон( грундик немски супер)ние сме у тях и слушаме и пристига приятел(нямаме джиессеми) запъхтян и казва пичове донесох най новото парче на pink floyd ( машината за пари)
обаче трябва  да я връща ;Dи се почват едни упражнения,едно тичане обаче когато всичко е записано  удоволствието е .......летото беше 1975 :-[
за чалгата кво да говорим ,войната е загубена отдавна ти самия каза сръбско ,за разлика от нас те нямат фолклор,и в сърбия е забранено да се пее на друг език (в ресторантите)
в България виждаш всякаква музика ,аз се учудих че слушат латино,ами тва си е тъпа чалга
фламенкото е циганска музика
да не звучи расистско ама  така си е
и излиза един култур трегер и казва че  си губим корените песните и т.н.
той досега творил за естрадата ,бил велик направил много за музиката
 мрази чалгата ,громи я .....и сега му виждаш името на диска на митьо пайнера
е тва сега кво е
RAINBOW                                                                          http://www.youtube.com/watch?v=sohKW-ZhpAM&feature=results_video&playnext=1&list=PLA866D28357919B87

Неактивен freya

• Опитен играч
« Отговор #19 -: Септември 15, 2007, 08:56:45 am »
Съжалявам, че пак ще се изкажа за чалгата. Това, което е лошо в тази музика, не е толкова самата музика (която е взета под наем от братските съседни народи и към нея е напаснат някакъв текст), колкото културата, която тя носи. И ако за DesertFire жените с къси поли и с Ивана на уста са прекрасно творение, за мен голяма част от почитателите на чалгата са свързани с простотия. Познавам и хора, които слушат чалга и са много готини, но те са по-скоро изключения. Може да звучи рязко, обаче за мен е така.

Освен това една жена може да бъде секси и без да слуша чалга. Първата къса пола в света е много преди раждането на чалгата, ако сте гледали стари български филми (сега се сещам за "Вчера"), там жените слушат Бийтълс и пак носят къси поли. Така че чалгаджийките нямат монопол върху това.

Надявам се никой да не се е засегнал, това е просто моето мнение :)
I dream of rain