Анкета

За или против вегетарианството?

За
6 (37.5%)
Против
10 (62.5%)

Общ брой гласове: 16

Автор Тема: Вегетарианството - за и против  (Прочетена 9452 пъти)

Неактивен the best welder

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1623
  • Рейтинг: +6/-2
Re: Вегетарианството - за и против
« Отговор #10 -: Август 21, 2009, 11:46:34 pm »
:) Чудомир има един страхотен разказ за един...
ВЕГЕТАРИАНЕЦ

Баща му беше в положение човек, имотен беше и гледаше съответно на живота, а то какво прави, какво струва, не зная, ама замина момче младо и хубаво, като цъфнал гюл, наука да учи в София, стоя колкото стоя, току се върна един ден смачкано, рошаво, мършаво, гаче ли като свети Ивана се е хранило със скакалци и див мед само. Заряза и наука, и всичко и започна със земята да се бори като нас.
– Аз – кай, – бай Димо, тъй си живея, такова ми е – кай – убеждението. По природата се водя – кай.
b]

хехехе
как ме изпревари с този разказ !(бях го чел но не беше със заглавието и не можах да го открия хехе )Убежденията са важни ,мого хехехее
Браво , Барб! :P
RAINBOW                                                                          http://www.youtube.com/watch?v=sohKW-ZhpAM&feature=results_video&playnext=1&list=PLA866D28357919B87

Неактивен belos

• Публикации: 1769
  • Рейтинг: +11/-1
« Отговор #11 -: Август 22, 2009, 12:34:19 am »
     .......................
Няма никакво потвърждение, че вегетарианците живеят по-дълго или боледуват по-рядко!!  Фифти / фифти е резултата, но все пак се налагат някои предимства:
............................
     -имат винаги някакво хоби,занимание, четат много книги,прогресивни са,не са дребнави;
   ......................
Да разбирам ли, че аз съм най-простия човек на тази земя.  :)...., щото ям всъкакъв вид месо.
....Че не чета книги, а просто си ги купувам, за да може като ми дойде някой на гости и като погладне към библиотеката и да възкликне "Еродиран човек, има добре заредена библиотека!"
....че нямам никакви хобита и си пропилявам времето, че съм ебахти и антисоциалния тип.....

Неактивен tristram

• Публикации: 1483
  • Рейтинг: +40/-29
  • I am what I am
    • chapter 00
« Отговор #12 -: Август 22, 2009, 01:39:53 am »
и мен това ме озадачи белосе! :o
защо пък вегетарианците да са по-прогресивни и да четат повече книги от месоядните? луда работа! :D

аз пък ще ви кажа, че до преди да отида в университета съм бил вегетарианец и не виждам никаква разлика, свързана с начина ми на хранене, тогава и сега. мога да ям месо, много и да не ям, ям го защото ми е вкусно, а не защото изпитвам нужда,макар и да съм свикнал с него, въпрос на навик и собствен вкус е. нямам нищо против вегетарианството и мога да гарантирам, че по никакъв начин не ме е ощетило. просто в момента ми се яде месо! :P

« Последна редакция: Август 22, 2009, 11:44:04 am от tristram »

Неактивен Vegal

• Публикации: 1974
  • Рейтинг: +259/-230
« Отговор #13 -: Август 22, 2009, 04:32:13 am »

Да разбирам ли, че аз съм най-простия човек на тази земя.  :)...., щото ям всъкакъв вид месо.
....Че не чета книги, а просто си ги купувам, за да може като ми дойде някой на гости и като погладне към библиотеката и да възкликне "Еродиран човек, има добре заредена библиотека!"
....че нямам никакви хобита и си пропилявам времето, че съм ебахти и антисоциалния тип.....
« Последна редакция: Септември 03, 2009, 09:37:32 pm от Vega »

*Живота е като кучешки впряг, ако не си водач - виждаш само ....задници!*

Неактивен the best welder

• Публикации: 1623
  • Рейтинг: +6/-2
« Отговор #14 -: Август 23, 2009, 03:47:21 pm »
Аз да кажа за вегетирианството :не ми харесва (doh)
друго си е да сложиш една хубава мазна свинска пържолка на скаричката ,да изцвърчи така хубаво и после да я подложиш с едно хубаво червено винце,няколко пъти (rofl) (rofl) (rofl)
казват на това имало заместители  (chuckle)
КОИ СА?

п.п. (poolparty) (poolparty) (poolparty)
RAINBOW                                                                          http://www.youtube.com/watch?v=sohKW-ZhpAM&feature=results_video&playnext=1&list=PLA866D28357919B87

Неактивен Малкия

• Публикации: 1662
  • Рейтинг: +14/-1
« Отговор #15 -: Август 23, 2009, 10:26:02 pm »
подкрепям с вилица и нож  :D
Matador

Неактивен Darla

• Публикации: 1731
  • Рейтинг: +8/-6
« Отговор #16 -: Август 24, 2009, 12:52:37 pm »

Всеки си има различни разбирания, не споря, че месоядните не са прави за себе си. Всеки да си яде каквото си иска, и аз ям месо, дори и по-рядко да е ям, но разбирам вегетарянците и не ги нападам, нито ги обеждавам че трябва да ядът месо, защото предците им са яли и така трябва да бъде, това са глупости.
    П.П.  Как не са се сетили американците да направят филм "Месоядни vs вегетарянци". (chuckle)
« Последна редакция: Септември 07, 2009, 10:07:02 am от Darla »
<h2>Play <a href="http://www.marketglory.com/strategygame/Darla777" title="Strategy game MarketGlory">Strategy Game</a>  on MarketGlory</h2>

Неактивен Малкия

• Публикации: 1662
  • Рейтинг: +14/-1
« Отговор #17 -: Август 24, 2009, 10:58:10 pm »
няма да има смисъл от този филм . края е ясен  (chuckle)  ;)  :*
Matador

Неактивен belos

• Публикации: 1769
  • Рейтинг: +11/-1
« Отговор #18 -: Август 25, 2009, 09:27:54 am »
Да, така е. По-силният побеждава - хищника.  :)

Неактивен Darla

• Публикации: 1731
  • Рейтинг: +8/-6
« Отговор #19 -: Август 25, 2009, 11:32:55 am »
Това, че сме повече не значи че сме по-силни. ;) Ще вземат да ни пуснат някоя луда крава или птичи грип и сме чао. ;) Ето още един + за вегетариянците.
« Последна редакция: Септември 07, 2009, 10:07:30 am от Darla »
<h2>Play <a href="http://www.marketglory.com/strategygame/Darla777" title="Strategy game MarketGlory">Strategy Game</a>  on MarketGlory</h2>