Анкета

Оптимисти ли сте за новото правителство?

Твърдо да!
6 (20%)
По-скоро да...
9 (30%)
Твърдо не.
3 (10%)
По-скоро не...
9 (30%)
Не знам
2 (6.7%)
Не ме интересува.
1 (3.3%)

Общ брой гласове: 30

Автор Тема: Имате ли надежда в новото правителство?  (Прочетена 8429 пъти)

Неактивен Малкия

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1662
  • Рейтинг: +14/-1
Re: Имате ли надежда в новото правителство?
« Отговор #40 -: Декември 22, 2010, 08:17:30 pm »
ами аз мога да пиша само за сферата в която съм /отопление, вентилация, климатизация, хладилна техника/

преди всеки самозванец разбираше от всичко, сега за всяко нещо се изисква да имаш повишаване на квалификацията, тоест да минеш едни курсове които струват едни пари и според това което си минал да получил клас на квалификация
примерно:
отностно хладилната техника, предни няколко години (всъщност и сега ) се изпускаха всякакви фреони в атмосферата, фреони които влияят на озоновия слой и фреони които влияят на парниковия ефект, в момента за да работиш с хладилни агрегати трябва да притежаваш определена квалификация която ти позволява да правиш конкретни неща, пишат се протоколи на агрегати които работят с над 3кг фреон, прави се проверка на херметичност
до колкото знам в момента  от министерството на околната среда следят само по голямите инсталации и по голямите фирми , примерно като Мтел

всякаквите заварчиси също трябва да притежават квалификация
жичкаджиите също
голяма част от "майсторите" в различните браншове трябва да пртежават сертификати и квалификации и започва да се следи за тези неща
също така фирмите трябва да се лицензираш по това какви дейности извършват, за тази цел се изисква от тях да иамт квалифициран персонал и задължителен набор от инструменти, които минават през проверки, все едно отиваш с  колата да ти правят техничски преглед
все повече започват да се следят тези нешща, защото те са си в интерес на инвенститоите , сами те искат да работят с компании носещи отговорност

Matador

Неактивен Taz

• Публикации: 2744
  • Рейтинг: +18/-46
« Отговор #41 -: Декември 22, 2010, 08:48:38 pm »
Нещата, които пишеш, ще е много хубаво, ако са така. Но все пак и в момента масово има хора, които работят нещо, за което на са квалифицирани и правителството трябва да свърши доста по въпроса. ;)

Неактивен tuby

• Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
« Отговор #42 -: Декември 22, 2010, 09:04:10 pm »
Малък, фреона няма ли вече някаква работеща алтернатива?

Неактивен Малкия

• Публикации: 1662
  • Рейтинг: +14/-1
« Отговор #43 -: Декември 27, 2010, 08:16:07 pm »
Малък, фреона няма ли вече някаква работеща алтернатива?

ами зависи за кой фреон ме питаш
правят се всякакви алтернативи на фреони, но колкото повече ги правят екосъобразни толкова повече им се губят прекрасните качества
значи фреоните които са опасни за озоновия слой сега са заменени с такива които влияят на парниковия ефект, в момента излизат нови "фреони" които вече не влияят толкова на парниковия ефект или изобщо не му оказват влияние, наричат ги(по точно се пишат) isceon
Matador