Анкета

Оптимисти ли сте за новото правителство?

Твърдо да!
6 (20%)
По-скоро да...
9 (30%)
Твърдо не.
3 (10%)
По-скоро не...
9 (30%)
Не знам
2 (6.7%)
Не ме интересува.
1 (3.3%)

Общ брой гласове: 30

Автор Тема: Имате ли надежда в новото правителство?  (Прочетена 8434 пъти)

Неактивен G.Zlatev

• Готин
  • Публикации: 301
  • Рейтинг: +16/-0
Re: Имате ли надежда в новото правителство?
« Отговор #10 -: Август 21, 2009, 11:08:59 am »
съгласен съм, но в такива големи размери и толкова явно и нагло това се прави само в България
умният не казва и половината от това, което знае, а простият не разбира и половината от това, за което говори

Неактивен Малкия

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1662
  • Рейтинг: +14/-1
« Отговор #11 -: Август 21, 2009, 07:31:36 pm »
щом искаш да променяш манталитета , започни да очакваш нещо от правителството ;)
Matador

Неактивен kalitko

• Опитен играч
  • Публикации: 766
  • Рейтинг: +0/-0
  • HAKUNA MATATA !
« Отговор #12 -: Август 21, 2009, 09:06:33 pm »
Все ми е тази, никога не съм очаквала от държавата нещо (не че съм живяла кой знае колко), затова и няма как да ме разочароват/ очароват.
което е много хубаво от една страна понеже един вид емоционално няма как да се натовариш. От друга страна обаче това, което казваш в следващото изречение всъщност е причина да имаш ТАКОВА мнение в това тук.

Не ми харесва всички сляпо да вярват в някой- Царят, Бойко и тн. Първо трябва да се промени мисленето, манталитета на обикновените хора, това според мен е проблема на България. Корупция и заобикаляне на законите има във всяка една държава. Не знам защо живеете с илюзията, че това е само тук.
А как държавата в лицето на политиците може да промени това ли? Ами със силен личен пример - т.е. да тръгнат да правят това, което трябва, ако се гледа от гледна точка на максимална ефективност за всички(или повече хора в държавата) в дългосрочен план. А това се прави като се действа с всички като равни, за никого няма копромис защото "баща му има фабрики" и т.н., както и да защитават националните интереси на м-у народно ниво.  А цялото това поведение е просто силен leadership. Иска се доста време и последователност ама хората ако не видят че държавата полага усилия и те няма да се променят. Голямата част от хората приемат това за достатъчен повод, за да оправдаят поведението си и да плюят държавата и да не се борят и т.н.

И все пак това е просто лично мнение.
Just because someone's a member of an ethnic minority doesn't mean they're not a nasty small-minded little jerk [...]
    --Carrot (quoting Vimes), Feet of Clay

Неактивен G.Zlatev

• Готин
« Отговор #13 -: Август 22, 2009, 01:53:21 am »
абе пич все пак се знае, че в България дори и да се най-добрия сред най-добрите все ще се намери или ще се измисли нещо и Бай ти Ганя ще те нарисува и омаскари, че така и майка да не те познае, че мисълта ми е, че тука си е едно статуквото от векове наред и според мен няма изглед скоро манталитета на хората да се промени скоро(пък дали ще е демокрация, комунизъм или турско ако щеш)
умният не казва и половината от това, което знае, а простият не разбира и половината от това, за което говори

Неактивен the best welder

• Публикации: 1623
  • Рейтинг: +6/-2
« Отговор #14 -: Август 22, 2009, 02:49:58 am »
абе пич все пак се знае, че в България дори и да се най-добрия сред най-добрите все ще се намери или ще се измисли нещо и Бай ти Ганя ще те нарисува и омаскари, че така и майка да не те познае, че мисълта ми е, че тука си е едно статуквото от векове наред и според мен няма изглед скоро манталитета на хората да се промени скоро(пък дали ще е демокрация, комунизъм или турско ако щеш)
пич инж.Златев това мнение е много тъпо да не кажа нещо по така!
Във какъв смисъл казваш манталитета?
Какво означава за тебе това понятие и правиш ли сравннение с други ?
Моя манталитет е коренно различен от този на баща ми и на дъщеря ми  така ,че това което твърдиш е невярно!
Именно Вие сега младите трябва да Го променяте из основи!
мдаа
RAINBOW                                                                          http://www.youtube.com/watch?v=sohKW-ZhpAM&feature=results_video&playnext=1&list=PLA866D28357919B87

Неактивен G.Zlatev

• Готин
« Отговор #15 -: Август 22, 2009, 11:56:36 am »
така е човек ама да ти кажа в момента живея в един малък град, който все пак е нетипично развит и все пак всеки, който може да се махне от тук заминава и остават едни такива млади хора на повечето, от които даже и здравей е трудно да кажеш, защото са много "голяма работа" като карат Голф 3 и като кажат, че са отишли до Варна или Кранево и са се напили и са ги набили едно здраво там се е случило нещо велико, апък ти там си учиш и си бачкаш съвсем спокойно, а те за тебе бълват shits постоянно или което искам да кажа накрая е, че свесните хора, които искаха да се промени нещо към по-добре заминаха отдавна дали по София, дали по чужбина, ама никой не се е върнал и даже от моите познати никой няма намерение да го прави
p.s. влез в архива на БТВ на предаването на Росен Петров - Нека говорят и гледай това с Гриша Ганчев

Неактивен the best welder

• Публикации: 1623
  • Рейтинг: +6/-2
« Отговор #16 -: Август 22, 2009, 12:14:06 pm »
така е човек ама да ти кажа в момента живея в един малък град, който все пак е нетипично развит...
Да така е и тука го има!Има цели села обезлюдени ,само старци има и такива които латиноси ,мороси и  цигани изместват предишните собственици!даже и се самонастаняват!
Това е проблем на политиката,ако няма пари за програми за създаване на поминък така ще е!
Това че този или онзи е заминал не е лошо всеки търси своя път и живот!
В този случай не става въпрос за манталитет!
през 60-70 години тука има вътрешна миграция от бедните южни области към северните където е съсредоточена промишлеността и тези хора(мързеливи по думите на каталанците)измъкват хиспания от бедността(разбира се и ЕС) така че манталитета им е променен когато има бачкане,разбираш ли?
RAINBOW                                                                          http://www.youtube.com/watch?v=sohKW-ZhpAM&feature=results_video&playnext=1&list=PLA866D28357919B87

Неактивен Bobby

• Заинтересован
  • **
  • Публикации: 31
  • I am.
« Отговор #17 -: Септември 18, 2009, 07:48:15 pm »
Аз съм доста позитивно настроена и съм доволна от това, което се случва до момента. Гласувах си твърдо за и пропорционално и мажоритарно ( тая глупост с "мажоритарния елемент" пък каква беше....) и гледах да разуча за кого гласувам предварително. Смятах да уча и да живея извън България, но ако нещата потръгнат...бих се върнала с удоволствие (първо да замина де  :) )

Неактивен passenger

• Готин
  • Публикации: 263
« Отговор #18 -: Септември 18, 2009, 09:21:04 pm »
Първо трябва да се промени мисленето, манталитета на обикновените хора, това според мен е проблема на България. Корупция и заобикаляне на законите има във всяка една държава. Не знам защо живеете с илюзията, че това е само тук.
  В този ред на нещата се сеща за една мисъл "В една държава ако няма хора за бой или държавата не е държава или хората не са хора" - Кап. Петко Войвода
В пустинята рядко се срещат жени, а у всяка жена хиляди, хиляди пустини. - Смирненски

Ако не поискаш от човек много, няма да получиш много. Макаренко

Неактивен tristram

• Публикации: 1483
  • Рейтинг: +40/-29
  • I am what I am
    • chapter 00
« Отговор #19 -: Септември 19, 2009, 02:46:22 am »
тая глупост с "мажоритарния елемент" пък каква беше....

не беше глупост, хубаво нещо е, жалко, че не я приложаха системата напълно, но пак е нещо...  :^)