Автор Тема: Приказки за "Лека нощ"  (Прочетена 33600 пъти)

Неактивен desniko

• Опитен играч
  • Публикации: 727
  • Рейтинг: +0/-0
Re: Приказки за "Лека нощ"
« Отговор #10 -: Февруари 07, 2008, 08:32:52 pm »
Деснико, не се стеснявай - давай нататък...получава се интересно... (clapping)

Единствено и само по твое желание слагам края на тази приказка,колкото и да не искам :)

.....Кореспонденцията така продължи в смях,закачки и шеги.Радваше се монахинчето клето хем с лицето,хем със сърцето.Радост беше то голяма,чувстваше се харесвана дама.Нашите герои така и не се видяха,на глас дори не се посмяха.Звънеше тя на това момче,пък той не вдигаше телефона въобще.В слънчев ден тя откри,листче от последните дни.Съдържанието беше кратко и гласеше:"На кой му пука сбогом!!!"Нищо тя не разбра,що значеха изобщо тези слова,думите тежки тя прие и всеки по своя път пое.Много мислеше тя често щом останеше сама ,чувстваше странна тъга,някъде вътре блести и сълза,но гордо вдига глава и винаги с усмивка среща деня.Чакаше нещо да се промени,чакаше писъмце много дни,но уви....смяха й се много приятелки стари,смяха й се много верни другари,всички казваха,че глупава жена е....(истина голяма при това е...)
А гробарчето момчето,не му пука за на монахинчето сърцето.Казваше,че никой той не наранява,че на никой тъга не създава и питаше се тя сега как се случва всичко това.Как нещата стигат до тук?
Късно е вече за празни мечти,късно е вече дори за сълзи...

Това е 1 вариант за край на приказката :),дано ви хареса :)
"Ако искаш да жертваш възхищението на много мъже заради критичността на един-тогава се омъжи."

Неактивен SiLeNcE

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 4
« Отговор #11 -: Февруари 22, 2008, 04:24:05 pm »
Здравейте, днеска е пак мой ред да разказвам приказка и с връзка наближаващия 8 март реших да е нещо близо до повода... чудя се даже дали да не открия нова тема с най-оригинални поздрави за 8 март  (happy)

Защо плачат жените?
Малко момче попитало майка си, "Защо плачеш?"
" Защото съм жена?", отговорила му тя
"Не разбирам", казал той. неговата майка само го прегърнала и казала " И
никога няма да разбереш"
По-късно малкото момче попитало баща си, " Защо мама сякаш плаче без причина?"
"Всички жени плачат без причина", само това могъл да каже баща му.
Малкото момче пораснало и станало мъж, но все още се чудел защо ,плачат жените.
Най-накрая попитал Господ:"Господи, защо жените плачат толкова лесно?
Господ отговорил: " Когато създавах жената, тя трябваше да е
специална.Направих раменете й достатъчно силни да поемат тежестта на целия
свят, и въпреки това достатъчно нежни за да даряват удобство. Дадох й
вътрешна сила да издържи раждането на дете и отхвърлянето, което много пъти
идва от децата й.Дадох й твърдост, която й позволява да продължава напред,
когато другите се отказват , да се грижи за семейството си дори при болест и
изтощение без да се оплаква. Дадох й чувствителност да обича децата си
въпреки каквото и да и въпреки всички обстоятелства, дори когато дете й я е наранило много.
Дадох й сила да помогне на мъжа си да преодолее грешките си и я създадох от
неговото ребро за да защити сърцето му.
Дадох й мъдрост за да знае, че добрият съпруг никога не би наранил жена си,
но понякога изпитва нейната сила и нейното решение да бъде до него
непоколебимо.

И накрая, дадох й сълза, под която да се приюти. Това нейно уникално право,
за да го използва, когато има нужда.
" Виждаш ли, сине.", казал Господ, "красотата на жената не е в дрехите,
които носи, фигурата, която има или в начина, по който си сресва косата.

Красотата на жената трябва да бъде в нейните очи, защото това е пътят към
сърцето й - мястото, където любовта обитава."
Я помню чудное мгновенье:
Передо мной явилась ты,
Как мимолетное виденье,
Как гений чистой красоты.

Неактивен Kurnikova

• Готин
  • Публикации: 205
« Отговор #12 -: Февруари 22, 2008, 07:39:25 pm »
SiLeNcE, много ми хареса приказката!
Единственият начин да се отървеш от изкушението е да му се отдадеш

Неактивен SiLeNcE

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 4
« Отговор #13 -: Февруари 22, 2008, 09:02:13 pm »
мерси :), сложи и ти нещо де :)
Я помню чудное мгновенье:
Передо мной явилась ты,
Как мимолетное виденье,
Как гений чистой красоты.

Неактивен dodo

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 7
« Отговор #14 -: Април 14, 2008, 10:36:52 pm »
ехо? вси4ки ли спите ?

Неактивен Lun

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1988
  • Рейтинг: +8/-30
  • Вещичката!
« Отговор #15 -: Май 12, 2008, 09:03:41 pm »
Днес ще ви разкажа малка приказка за лека нощ. Прибрах се, но при това божествено време не ми се седеше у дома и излязох почти веднага, разхождах се, наслаждавах се на хубавата вечер и спокойното време. Време само за любов. Прибрах се, сипах си чаша вино и седнах пред един огромен отворен прозорец. Пред мен, смрачаващия хоризонт и музика, изпълваща музика Арета Франклин, албум от 1967, търсих в мрежата, но не намерих нищо, което да е качено в подходящ формат, за да го споделя с вас. Пушеше ми се, но нямам цигари от години не пуша. Точно в този момент се чувствах безумно свободна и щастлива. Само целувката на любимия мъж някъде по врата би могла да ме направи по-щастлива. Почти перверзно усещане, че в този момент света е в краката ти и почти няма какво повече да поискаш от този миг съвършенство. Вкуса на виното с всяка глътка ставаше по-хубав и докато светлината гаснеше, топлината в мен се разливаше. Такива късчета светлина в душата ти се иска да имаш за всеки ден и всеки час. Ако беше приказка сигурно тук някъде в действието щеше да се появи принца. Но историята е истинска и прозаична и аз в един момент просто седнах зад монитора. Надникнах тук във форума и ужасно съжалих. Някакви обиди, някакви спорове, някакви глупости..... Ох нали трябваше да се забавляваме. За момент много се подразних, но после реших да рискувам и напук на всичко да ви разкажа една приказка с надеждата от нея да ви остане вкус на хубаво вино в устата, желание за любов, усещане за музика и хармония.

Лека нощ и спойни сънища на всички  :*

Неактивен -

• Готин
  • Публикации: 366
« Отговор #16 -: Май 13, 2008, 05:38:23 am »
Снощи като го прочетох ми идеше да те гушна... :*

Неактивен Lun

• Вещичката!
« Отговор #17 -: Юни 14, 2008, 09:29:11 am »
След много дълго чудене къде да го сложа това, за да не отварям нова тема, защото ми се вижда излишно.... Ми се стори не лоша идея да е като приказка за лека нощ.  ;)

Инструкциите  за  живота  през новото хилядолетие от Далай Лама.

1. Имайте предвид , че голямата  любов и големите постижения включват и  голям риск.

2. Когато  губите, не губете и  урока.

3. Спазвайте  правилата: Уважение  към себе си,  уважение  към  другите и отговорност за всички   действия.

4. Помнете, че когато не получавате това, което искате, понякога  е голям късмет.

5. Научете правилата, за да знаете как порядъчно  да ги нарушавате.

6. Не позволявайте малък спор да  руши голямо приятелство.

7. Когато осъзнаете, че сте направили грешка, предприемете действия  да я поправите.

8. Всеки ден  прекарвайте  известно  време сам със себе си.

9. Бъдете отворен за промени, но не се отказвайте  от ценностите, в които вярвате.

10. Помнете, че понякога  тишината е  най-добрият отговор.

11. Живейте добър, почтен  живот. Когато остареете и се върнете назад във времето, ще се насладите отново на преживяното.

12. Нека атмосферата на  любов в дома Ви  е  в основата на  Вашия живот.

13. В споровете с хората, които обичате, говорете само за  конкретната  ситуация. Не  намесвайте миналото.

14. Споделяйте знанията  си с други. По този начин ще  достигнете безсмъртие.

15. Бъдете внимателен със земята.

16. Веднъж в годината  посетете място, на което никога не сте били преди.

17. Помнете, че най-добрата връзка е тази, при която любовта Ви един  към друг е повече от нуждата  да сте заедно.

18. Съдете за Вашия успех по това, от което трябва да се откажете  при постигането му.

19. Приемайте любовта и  готвенето  безразсъдно.

Неактивен desniko

• Опитен играч
  • Публикации: 727
« Отговор #18 -: Август 11, 2008, 07:52:27 pm »
Няма с кого да початя,та реших една приказка да разкажа ;)

През прозореца на една жена

Зад един от многото прозорци на големия град се крие една жена,стаена, потънала в странна самота и тишина,понякога са толкова подлудяващи,но тази вечер те са желани.Тази вечер така й харесва да е необезпокоявана в своите мисли и чувства.Само някоя случайно преминаваща кола й напомня за това къде е и каква е всъщност реалността,но това е за кратко.Иначе за какво си мисли ли........ами за нищо специално,за ежедневието,за желанията,за реалността,за звездите,за вятъра,който поклаща огромните тополи пред прозореца й и докосва толкова нежно лицето й.......за влюбената двойка,която се е спряла под огромната топола,за това дали има някой,който в същото време поглежда към същото небе,към същите звезди,а защо ли не и с подобни мисли като нейните....,че защо не и с мисъл точно за нея ;)? Мисли си за това какво му трябва на човек,за да се чувства доволен и случва ли се понякога да не желаеш нищо от живота.........,но какво означава да спреш да желаеш,да спреш да мечтаеш,не е ли това всъщност да спреш да живееш или да дишаш........?Странно тъжна е,а дали има причина......?Прехвърля през главата си ежедневие,реалност,чак до странност всичко е наред,а тя е тъжна........но защо,за какво....дали не знае или не иска да си признае....,така й харесва,просто да приеме,че нещата така се случват,примирява се за пореден път,че винаги трябва нещо да не й достига в този живот,за да има желание да се бори и да го постигне....,но този път не.........,този път няма да се бори......
Тя е приела,че "битката" отдавна е загубена,знае,че нещата няма да се променят,утре вечер ще е на същия прозорец,може би дори със същите мисли,важното е войната да спечели,войната наречена-ЖИВОТ!!!
"Ако искаш да жертваш възхищението на много мъже заради критичността на един-тогава се омъжи."

Неактивен Lun

• Вещичката!
« Отговор #19 -: Януари 10, 2009, 11:14:42 am »
Тази тема много я харесвам, а скоро не съм я навестявала  ;). От притчата на Ангелчето се сетих за една история и ще я пусна тук:

Приказка за двете капки олио

Един баща изпратил сина си при най-големия мъдрец на света, за да му разкрие тайната на щастието. Когато младежът пристигнал в двореца, влязал в една голяма зала, пълна с хора, имало и музиканти, и танцьори и какво ли още не. В центъра на залата седял мъдрецът и разговарял с дошлите да го посетят. Младежът се приближил и обяснил за какво е дошъл. Мъдрецът му казал:
- Сега съм зает - използвай времето докато чакаш, за да разгледаш двореца. Но имам едно условие - ще ти отговоря на въпроса само ако обиколиш двореца с тази лъжица в ръка - и му подал една лъжица. Но внимавай, в нея има две капки олио и ти не трябва да ги разлееш.
Младежът обиколил двореца и след три часа се върнал при мъдреца държейки лъжицата в ръка. Капките олио още били в нея. Мъдрецът го попитал:
- Е, видя ли прекрасните ми персийски килими? Видя ли великолепната ми градина - на градинарят му трябваха 10 години, за да я създаде? Видя ли картините и статуите?"
- Не! - отговорил младежът. - Внимавах да не разлея капките олио!
- Обиколи тогава пак двореца, но този път разгледай всичко - казал Мъдрецът.
И младежът наистина този път обиколил двореца и този път наистина разгледал с удоволствие всичко. Но когато се върнал в залата при Мъдреца с ужас забелязал, че е разлял капките олио в лъжицата.
- Ето в това е смисълът на щастието - казал му Мъдрецът.
Да съумееш хем да се насладиш на прелестите на света край теб, хем да не забравяш и за двете капки олио в лъжицата....