Автор Тема: Коя книга четеш в момента?  (Прочетена 29483 пъти)

Неактивен al_kapone

• Закоравял
  • Публикации: 72
  • Рейтинг: +17/-0
Re: Коя книга четеш в момента?
« Отговор #190 -: Октомври 15, 2012, 02:50:29 pm »
"Дзен и изкуството да се поддържа мотоциклет" от Робърт М. Пърсиг

Основната сюжетна линия в романа е: мъж и неговият дванайсетгодишен син предприемат пътешествие с мотоциклет през Северна Америка. По вълнуващ и увлекателен начин авторът ни казва, че съществуват толкова пътища, колкото отделни души има. И че да се пътува е по-добре, отколкото да се пристига. Търси се отговор на фундаментални въпроси за това какво сбъркано има в ХХ век, как да живеем, как да се преборим с призраците от миналото...
Офф, и аз я чета в момента, но ми върви малко тегаво  :(
А и според мен ако бях попаднал на тази книга когато бях на 20 г. може би щях да се впечатля повече   (poolparty)
Иначе наистина оригинална книга поднесена по интересен начин  8-)

Неактивен G.Zlatev

• Готин
  • Публикации: 301
  • Рейтинг: +16/-0
« Отговор #191 -: Октомври 15, 2012, 06:50:02 pm »

"Война и Мир" в голямата си част е вдъхновена от биографията на  семейството на Толстой и на сямия него.Примерно образите на Николай Ростов и княжна Маря са  пресъздадени от образите на  родителите на Толстой.
  Аз също я четох доста време и наистина  е доста подробно описателна.
Може, на мен лично ми харесват персонажите, а и я чета на английски, което я прави малко по-различна в детайлите предполагам. Ще ми се да можех да прочета оригинала на руски, но не съм толкова добър с този език все още
умният не казва и половината от това, което знае, а простият не разбира и половината от това, за което говори

Неактивен G.Zlatev

• Готин
  • Публикации: 301
  • Рейтинг: +16/-0
« Отговор #192 -: Октомври 23, 2012, 02:47:11 am »
Днес прочетох "Атанас Буров - банкер, политик, дипломат". Много грабваща книга, ако човек се интересува от събитията между 1900-1944.
Започнал съм и "Срещи с Буров" на Михаил Топалов-Памукчиев, която пък е написани разговори между авторът и Буров след затварянето на Буров под домашен арест и после в затвора. Тези разговори са водени в продължение на 10 години - след 1944 г. до смъртта на Буров в 1954. Представят гледната точка на Буров за България, политическата обстановка, политиците и живота като цяло "без грим" - честно и откровено без замаскиране.
И двете книги са много интересни, превъзходни бих казал!
умният не казва и половината от това, което знае, а простият не разбира и половината от това, за което говори

Неактивен chocolate_girl

• Готин
  • Публикации: 230
  • Рейтинг: +2/-0
« Отговор #193 -: Юли 15, 2013, 04:57:18 pm »
Джордж Р.Р. Мартин - Сблъсък на крале
Не стига, че гърми да ме трепе, а и святка....да види къде съм.

Неактивен Scarface

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1945
  • Рейтинг: +110/-17
  • Fcuk what people think
« Отговор #194 -: Юли 17, 2013, 09:55:46 am »
Снощи започнах да препрочитам биографията на Мотли Крю, написана от Нийл Страус съвместно с членовете на групата. Доста дебилно и леко четиво като за половин час преди лягане 8-)
You miss 100% of the shots you don't take