Автор Тема: Гмуркане  (Прочетена 7061 пъти)

Неактивен Danch0

• Заинтересован
  • **
  • Публикации: 39
  • Рейтинг: +0/-0
Гмуркане
« -: Май 31, 2009, 04:43:09 pm »
Здравейте,

Има ли фенове на дайвинга и подводния риболов?

Д.
Не е важно колко ти е голям, а какво можеш с него!

Неактивен the best welder

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1623
  • Рейтинг: +6/-2
Re: Гмуркане
« Отговор #1 -: Юни 01, 2009, 02:49:05 am »
Здравейте,

Има ли фенове на дайвинга и подводния риболов?

Д.

Тва дайвинга като драйвинг ли е ?
Някои са ми практикували гмуркане със и без шнорхел  ... ... във вана (chuckle) ...да това няма нищо общо ,сори за оФФ-а ,хехе (rofl)
RAINBOW                                                                          http://www.youtube.com/watch?v=sohKW-ZhpAM&feature=results_video&playnext=1&list=PLA866D28357919B87

Неактивен tristram

• Публикации: 1483
  • Рейтинг: +40/-29
  • I am what I am
    • chapter 00
« Отговор #2 -: Юни 01, 2009, 12:28:45 pm »
на гмуркането - да, на подводно бране на миди - да, то щото надводно не остана  (chuckle)
виж подводен риболов не съм пробвал никога :(
междо другото по нашия край му казват далдисване (happy)

Неактивен Danch0

• Заинтересован
  • **
« Отговор #3 -: Юни 03, 2009, 09:15:31 pm »
на гмуркането - да, на подводно бране на миди - да, то щото надводно не остана  (chuckle)
виж подводен риболов не съм пробвал никога :(
междо другото по нашия край му казват далдисване (happy)
От къде си? Имаш ли ентусиазъм за гмуркане най-вече по гръцко? Къде се гмуркаш?

Неактивен tristram

• I am what I am
    • chapter 00
« Отговор #4 -: Юни 03, 2009, 11:16:19 pm »
за съжаление не се гмуркам, поне не и с бутилка и т.н. :( макар че винаги съм искал. само с приятели около черноморец най-вече сме брали миди и сме скачали от разни скалички. иначе един приятел изкара курса преди няколко години, и вика че на златна рибка било много интересно... чакам да намеря 2 свободни седмици някое лято, туко виж и аз съм го минал  (happy)

Неактивен Danch0

• Заинтересован
  • **
« Отговор #5 -: Юни 04, 2009, 02:13:48 pm »
Супер готино изживяване е!

Неактивен Smoke spirals

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 15
« Отговор #6 -: Ноември 04, 2009, 06:00:46 am »
Хайде и аз да се присъединя към малкия фенклуб на гмуркачите! :)
Наистина е невероятно изживяване. Преди 2 години като карах курса, инструкторът ни каза нещо, което още си спомням:"Diving-ът не е за всеки и това го разбираш пърия път като се гмурнеш. Едни го обикват за цял живот, други го намразват от раз, но никoй не остава неутрален." И си е така, едно момиче се отказа...каза че усещала клаустрофобия и ужас, че животът и зависи от оборудването.
Аз не го разбирам, за мен гмуркането е точно обратното - свобода, усещането че летиш, че си едно цяло с морското царство, че си равен на рибите; човек - амфибия, че за 40-50 минути попадаш в един напълно различен свят, където твоите грижи и проблеми не съществуват, където няма минало и бъдеще, а съществува само настоящият момент.

Засега съм се гмуркала само в България и Гърция. Кофти ми е да го кажа, но Черно море не предлага достатъчно добри условия за гмуркане според мен - заради малката си соленост, има прекалено много планктон--> няма видимост, вълните са по- големи, да не говорим колко е мръсно...много е тъжно, че едни от най-хубавите места за гмуркане са ужасни на дъното - виждала съм отпадъци, бутилки, какви ли не мръсотии... чак да те е гнус...в Гърция определено останах по-доволна откъм неща, които да се видят като флора и фауна...да не говорим че беше кристално чисто! Окей, ясно че няма как нашето море да е така прозрачно - това си му е природна даденост, ама как може хората да си хвърлят фасовете във водата...

Един ужасно забавен спомен ми е как гледам заедно с групата ми видеото за теоритическо обучение, в което се обяснява за различните опасности при гмуркане - пренасищане на кръвта с кислород или азот, декомпресия и там кво ли не още... преди това баща ми, който е гмуркач от почти 10 години ми ги беше обяснил, та аз не се впечатлих особено. Обаче физиономиите на повечето хора около мен ме разбиха! Едно момиче (същото, което след първото гмуркане се отказа) реагира с "Ама чакайте малко, след всичко това аз имам чувството че отивам там долу, за да умра!" (rofl) (rofl) (rofl)

Неактивен tristram

• I am what I am
    • chapter 00
« Отговор #7 -: Ноември 04, 2009, 02:29:25 pm »
ей аз не съм се похвалил! гмурнах се и с бутилка лятото, за първи път, в бг, много яко беше! :) много ми хареса, ама не останаха време и кинти за курса :( живот и здраве по-нататък... на мен си ми хареса нашто море, не знам у гръцко как е... сигурно е по-яко :(

иначе аз като ходих, тъкмо им бяха донесли нов комплект за бърза помощ, и един доктор обясняваше, кое от него как и за какво се ползва... как се интубира, обдишва и всякакви такива забавни неща (chuckle)

Неактивен Mishunka

• Публикации: 2187
  • Рейтинг: +114/-432
  • Дреме ми на патето!!!
« Отговор #8 -: Февруари 03, 2010, 10:21:09 am »
Аз не съм се гмуракала все още, обаче бих пробвала и мн ми се иска  (happyflo)
"Don't wake me for the end of the world unless it has very good special effects."
"When your bow is broken and your last arrow spent, then shoot, shoot with your whole heart." Roger Zelazny

Понякога седя и си мисля, а понякога... просто си седя...

Неактивен rocky

• Заинтересован
  • **
  • Публикации: 38
« Отговор #9 -: Юни 18, 2010, 12:33:25 am »
Предполагам ми трябва специална екипировка,която не мога да си набавя иначе ми е яко мерак за такова  :o (bandit)