Автор Тема: Грижа за лицето.  (Прочетена 16452 пъти)

Неактивен sasshko

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 13
  • Рейтинг: +0/-0
Грижа за лицето.
« -: Април 04, 2009, 12:42:49 am »
Здравейте, прочетох статията на сайта "Грижи за лицето" и искам да попитам нещо във връзка със нея, като я съчетая с една друга за козметиката преди след бръснене и.т.н. Кожата ми е доста мазна и сбърках да взема Нивея балсам за след бръснете, което както прочетох изобщо не е хубаво за мазна кожа и не го ползвам така си стои. За бръснете използвам 3ножчета с подвижна глава и пяна, която смятам може да се използва за мазна кожа. Нещо друго вие да ми препоръчате и също с какво мога да си третирам кожата, защото е доста мазна? Не говорим само за лицето, а може би и за цялото тяло. Някакви по- специални душ гелове ли и аз не знам? Като цяло искам да се насочите към определени продукти ако можете...

Неактивен avas

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 7
Re: Грижа за лицето.
« Отговор #1 -: Април 04, 2009, 07:31:11 am »
За лицето ти предпоръчвам Garnier Pure 3в1 ще ти помогне за проблема + това мн. добре ексфолира (почиства) лицето.

Неактивен sasshko

• Новодошъл
  • *
« Отговор #2 -: Април 04, 2009, 11:09:55 pm »
За лицето ти предпоръчвам Garnier Pure 3в1 ще ти помогне за проблема + това мн. добре ексфолира (почиства) лицето.
Това не е ли за жени само? Не е ли женска серия?

Неактивен avas

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 7
« Отговор #3 -: Април 05, 2009, 09:52:03 am »
Опитай и пак ще си говорим. А какво значение има дали е дамска серия, това е един крем, никой не знае какво използваш у дома не те карам да носиш сутиен....

Неактивен ОмМм

• Опитен играч
  • Публикации: 549
  • Рейтинг: +1/-0
« Отговор #4 -: Април 05, 2009, 10:05:32 am »
 :) :) :)3 стъпки за мазна кожа/кожата като тъкан е еднаква -няма мъжка и женска/
1-измий лицето с мек сапун и вода.
2-clean&clear-facial scrub-на Джонсън/има всякави марки на пазара-аз имам вяра на джонсън продуктите,защото те имат страхотни серии за деца/-синя туба с драскащи частиции отваря порите,излющва повърхностните умрели клетки и натрупаните замърсявания. Търкай енергично
3-изплакни и след това тоник със спирт.
жените използват и някой домашни неща-лимонов сок,белтък от яйце-стягат и изсушават кожата
желая ти успех,а успеха е равнозначен с търпение и упоритост....

Неактивен sasshko

• Новодошъл
  • *
« Отговор #5 -: Април 05, 2009, 10:47:12 pm »
:) :) :)3 стъпки за мазна кожа/кожата като тъкан е еднаква -няма мъжка и женска/
2-clean&clear-facial scrub-на Джонсън/има всякави марки на пазара-аз имам вяра на джонсън продуктите,защото те имат страхотни серии за деца/-синя туба с драскащи частиции отваря порите,излющва повърхностните умрели клетки и натрупаните замърсявания. Търкай енергично
жените използват и някой домашни неща-лимонов сок,белтък от яйце-стягат и изсушават кожата
Да, мерси нещо такова очаквах. Предполагам всяка вечер? Иначе бих пробвал и Garnier Pure 3в1, благодаря Ви.

Неактивен egoistparty

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 4
« Отговор #6 -: Април 08, 2009, 01:58:39 pm »

Абсолютни глупости !
Сори пич,обаче не си запознат изобщо и даваш много некомпетентни съвети .
Първо , мъжката кожа се отличава с това ,че с доста по груба повърхност, хормоните на мъжете са в много пъти повече,от тези на жените, мъжката кожа е по мазна и по плътна,с по разширени пори ... мисля,че няма смисъл ,да изброявам и редица други факти за това,че мъжката кожа е дост по различна от тази на дамите и се нуждае от специализирана козметика ,преднзначена за мъже !!!
Съвета,който си дал ,да се обтрива лицето с тоник и със спирт е доста грешен. няма значение от типа кожа,спирт не се препоръчва ,нито за мазна кожа,нито за акне и пъпки , нито за чуствителна ,нито за суха или нормална !!!
ще ти дам пример,че ако имаш мазна или смесена кожа и я обтриваш редовно със спирт,защото някой като теб ти е дал съвет,че ще се отървеш от акнето или петната , то в следствие на редовното обтриване със спирт,кожата се омазнява още повече.Научно доказано е ,и има редица факти, с който ти препоръчвам да се запознаш.
Най-доброто решение за тези , който искат да се грижат за своята кожа ,е това да си вземат козметика,спецдиално предназначена за мъжка кожа.Стъпките са 3 - измиване с измиващ гел ,тонизиране с тоник за лице (който в никакъв случай не садържа спирт  и алкохол ,защото след бръснене това дразни ммного кожата (ще го прочетете на листовката.Тоникът се изпозлва за да освежи кожата, да я направи по плътна и гладка и да намали размера на порите ,за да остане кожата гладка и равна.) и трето ,но не по важност е хидратиращия крем за лице, който може да се използва веднага след бръснене.Мъжките кремове са направени така ,че да не лепкат ,да попиват моемнтално!!! и да имат мирис на мъжки парфюм.Препоръчително е кръмът ,който си купувате да има слънцезащитен фактор най-малко 15 !!! НЯма да сигубя времето да обяснвам защо,в интернет има предостатъчно статии за това .Веднъж в седмицата ,кожата трябва да се ексфолира с ексфолиращ гел или скраб за лице.  мъжките козметични брандове ,предлагат доста голям избор от този продукт и не само.
Като за край  ,ще ви предложа козметика ,от която аз съм доволен и използвам пвоече от година вече.Козметиката ,която ползвам се казва Клиник (Clinique )  и имат невероятни мъжки продъкти както и система 3 steps (3 СТЪПКИ ) за почистване на кожата на лицето - сапун или измиващ гел , тоник ,ексфолиант за мъжка кожа и крем за лице . Имат кремове за бръчки и за ред други неша . Аь изпозлвам крем със слънцезащитен фактор 21 , сапунът за измиване , който никак не ми изсушава кожата и тоник за лице, който свива поричките и тонизира кожата.Винаги преди да си вземете какъвто и да е било продукт на тази марка, в магазина косултантката ще ви направи тест за това, какъв тип е вашата кожа ои ще ви консултира какви продукти са подходящи за вас.Навсякъде по света ,тази козметика е класифицирана ,а мъжката серия е предпочитана от редица звезди и не само... 80 процента от мъжете по света,който се грижат за кожата си , използват именно тази козметична линия на Клиник . В българия също се прелдага в Бюти зоната ,а и в магазина на Клиник ,който се намира на бул.Витоша .
Цените са средни ,но неможе да се прави сравнение с качествоо и  другите марки , който предлагат мъжка козметика.

Неактивен ОмМм

• Опитен играч
  • Публикации: 549
  • Рейтинг: +1/-0
« Отговор #7 -: Април 12, 2009, 03:28:38 pm »
 :) :) :)много ме разсмя (chuckle) (chuckle) (chuckle) ,egoistparty                     1/не съм Пич,а ...обратното...                       
2/не четеш както трябва-писала съм-кожата като ТЪКАН е еднаква при мъжете и жените!/като устройство,както няма  чернодробна или бъбречна ТЪКАН отделно за мъже и жени или сърдечна,белодробна...../
3/писала съм-Тоник със спирт-т.е. да съдържа спирт,при положение че се използва предимно вечер-чак толкова вреди са направо изключени...
4/за стъпките сме постигнали консенсус-3 са!
5/останалото не го четох с внимание-жена съм все пак..
6/за старанието-Поздрави!!!!
7/eтo нeщo ново за цените на марковата козметика и тази която минава за народнаhttp://mamita-bg.com/2009/04/%D0%B8%D0%BC%D0%B0-%D0%BB%D0%B8-%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0
« Последна редакция: Април 12, 2009, 04:01:46 pm от angelvoice »

Неактивен the best welder

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1623
  • Рейтинг: +6/-2
« Отговор #8 -: Април 17, 2009, 07:57:55 am »
...Цените са средни ,но неможе да се прави сравнение с качествоо и  другите марки , който предлагат мъжка козметика.
След тази безупречна реклама на продуктите на "КЛИНИК"(Clinique ),не мога да се стърпя и да не изтичкам до първия "бутик фешън мен мегЪзин" ,и да си напазаря!
Бравоо меен,супер си!
Остава да да ни споделиш какво означава за тебе "средна" цена ?
RAINBOW                                                                          http://www.youtube.com/watch?v=sohKW-ZhpAM&feature=results_video&playnext=1&list=PLA866D28357919B87

Неактивен seducer

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 1
« Отговор #9 -: Април 23, 2009, 04:44:40 pm »
:) :) :)много ме разсмя (chuckle) (chuckle) (chuckle) ,egoistparty                     1/не съм Пич,а ...обратното...                       
2/не четеш както трябва-писала съм-кожата като ТЪКАН е еднаква при мъжете и жените!/като устройство,както няма  чернодробна или бъбречна ТЪКАН отделно за мъже и жени или сърдечна,белодробна...../
3/писала съм-Тоник със спирт-т.е. да съдържа спирт,при положение че се използва предимно вечер-чак толкова вреди са направо изключени...
4/за стъпките сме постигнали консенсус-3 са!
5/останалото не го четох с внимание-жена съм все пак..
6/за старанието-Поздрави!!!!
7/eтo нeщo ново за цените на марковата козметика и тази която минава за народнаhttp://mamita-bg.com/2009/04/%D0%B8%D0%BC%D0%B0-%D0%BB%D0%B8-%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0

1.Тая статия е мега аматьорска ..В някакъв си институт в америка (даже не се посочва кой) - не звучи особено сериозно и достоверно, а по-скоро "гроздето е кисело"
2.Ти като момиче би трябвало да знаеш, че спирта е абсолютно забранен за мазна кожа, понеже става още по мазна (не моментално, в последствие)
На пича с мазната кожа  - потвърждавам за гарниера 3 в 1