Автор Тема: за "радикалния ислямизъм" в родопите - истина или зле скалъпен pr  (Прочетена 8404 пъти)

Неактивен Mishunka

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 2187
  • Рейтинг: +114/-432
  • Дреме ми на патето!!!
Ивиле, а твоето мнение повъпроса какво е? Би ли го споделил? Как да го разбираме по-горния пост – за теб радикалният ислямизъм е само едно понятие, но реални примери на територията на нашата страна няма и нещата са прекалено пре-експонирани от медиите с някаква цел или просто се опитваш да бъдеш различен (в което няма нищо лошо де,... но лично на мен ми звучи доста двусмислено твоето изказване...)?
"Don't wake me for the end of the world unless it has very good special effects."
"When your bow is broken and your last arrow spent, then shoot, shoot with your whole heart." Roger Zelazny

Понякога седя и си мисля, а понякога... просто си седя...

Неактивен tuby

• Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
Ивиле, а твоето мнение повъпроса какво е? Би ли го споделил? Как да го разбираме по-горния пост – за теб радикалният ислямизъм е само едно понятие, но реални примери на територията на нашата страна няма и нещата са прекалено пре-експонирани от медиите с някаква цел или просто се опитваш да бъдеш различен (в което няма нищо лошо де,... но лично на мен ми звучи доста двусмислено твоето изказване...)?
точно така. радикален ислям в бг няма.

Неактивен the best welder

• Публикации: 1623
  • Рейтинг: +6/-2
В България се опитват да сменят исляма с арабски сунитски.Пращат се малки момчета в Саудитска арабия да се обучават.Този ислям е чужд за нашите помаци!Техният е шиитски (алеевите) мистичен е!
Но сега младите не се интересуват и малко по малко ще го подменят!
В Турция се изповядва сунитски ,кюрдите са шиити!
Едни за други са секти!
Както католици,православни ,протестанти и т.н.
Традициите обаче със сила трудно се променят така ,че няма да успеят!
Понятието (радикален ислям)трябва да се изясни първо и после да се коментира!
мдаа
RAINBOW                                                                          http://www.youtube.com/watch?v=sohKW-ZhpAM&feature=results_video&playnext=1&list=PLA866D28357919B87

Неактивен десо

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 5
  • Рейтинг: +0/-0
Радикален=краен ляв или дясен избери сам но е краен!  И може да е смешно,но е плачевно щом става въпрос за религия или ценностна система.Дано след 20 години да не си блъскаме главите в стената (headbanbg).Ясно е ,че ние сме най-приемащите чужди религии и изповедания :D Дано няма (ooops) и си останем такива и в бъдеще! Дано!

Неактивен the best welder

• Публикации: 1623
  • Рейтинг: +6/-2
Радикален=краен ляв или дясен избери сам но е краен!  И може да е смешно,но е плачевно щом става въпрос за религия или ценностна система.
Избирам дясен и краен ! :^)
Да направо ми се реве кат вида некой как са го облъчили в некаква секта!
Религията е опиум за народите ,моето момче!
Таваришч Ленин  май го беше сказал! (rofl) (rofl)
Та какво беше радикален? (rofl)
RAINBOW                                                                          http://www.youtube.com/watch?v=sohKW-ZhpAM&feature=results_video&playnext=1&list=PLA866D28357919B87

Неактивен delmore

• Публикации: 1055
  • Рейтинг: +16/-29
При дискусия или дебат целта е да се достигне до някакъв отговор ,решение на даден въпрос.Живеем в модерни времена(за съжаление) и единственият приемлив метод,похват, е дипломацията,носеща след себе си компромиси,а както ни учи сторията България  и българската нация винаги е била тази ,която прави компромиси,отстъпва,бива ощетена.Така че, стига с излишно лицемерие, фалшиво толеранство и етническа търпимост!!!

Неактивен wizard

• Публикации: 1175
  • Рейтинг: +93/-39
радикален ислям си има и неотдавна ГДБОП ги бяха разкрили, кво ми се прайте на ощипани. Там където има мюсюлмани има и потенциална платформа за разпространение на радикален ислям ;)
Времето е в нас и ние сме във времето, то нас обръща и ние него обръщаме

Неактивен wizard

• Публикации: 1175
  • Рейтинг: +93/-39
Доколкото си спомням е имало атентати преди 1989 год. в България подготвяни от ислямистки организации и дори лично от Ахмед Доган,който след това е лежал в затвора за тероризъм, но конкретно за 1984 год. нищо не знам, в смисъл за събитие.
Правилно !
Времето е в нас и ние сме във времето, то нас обръща и ние него обръщаме