Автор Тема: за "радикалния ислямизъм" в родопите - истина или зле скалъпен pr  (Прочетена 8363 пъти)

Неактивен Ред

• Администратор
  • Опитен играч
  • Публикации: 939
  • Рейтинг: +12/-51
...
(Колкото до вида ислям, изповядван от мюсюлманите в България, от лични впечатления знам, че е сунитски.)
Стана ми интересно ,какво е "лични впечатления"? :P
Разговори с хора, изповядващи тази религия в България.

Неактивен the best welder

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1623
  • Рейтинг: +6/-2

Разговори с хора, изповядващи тази религия в България.
В България от времето на " езичието"или по точно където са живеели българи винаги е имало религиозна и расова търпимост!
Няма исторически факт,който да подтвърждава "робството" или преследване на "инаквите"
В момента в нашето съвремие не може да се каже ,че изповядваме религия(става въпрос за "Православието")просто ние се раждаме в една  среда която е припозната за такава!(аз например си спомняма как ме съблякоха гол и ме къпаха е само бабите и попа ме видя  (chuckle) ама ме беше мого срам)и всъщност това е религиозно определено от нашите деди!

и когато това е определено по правило ,всички останали се стремят да изместят тази религия и донякъде успяват(секти,ереси,ордени,съзнания,трансцедентни ит.н.)и това е политически акт отколкото религиозен!

и последно ,че стана мого дълго,колкото повече се заравяш в темата "религии" виждаш колко са антигонистични(много сложна думичка и не знам дали е вярна) една спрямо друга ,
и още ЕДНАКВИ в омразата си към другите!

Killed them all, God will know his!

П.п.всъщност това което се случи с Българските мохамедани си е политически,антихуманен,привнесен от чужда държава акт!И има виновни за този акт,и не са Християните,както им се иска да Го докарат,комунягите!
RAINBOW                                                                          http://www.youtube.com/watch?v=sohKW-ZhpAM&feature=results_video&playnext=1&list=PLA866D28357919B87

Неактивен Ред

• Администратор
  • Опитен играч
  • Публикации: 939
  • Рейтинг: +12/-51
Абсолютно съм съгласна с теб за политиката, Бест, повече от съгласна даже. Връзката между религия и политика винаги е съществувала и според мен тя опорочава и религията, и политиката..

Неактивен tristram

• Публикации: 1483
  • Рейтинг: +40/-29
  • I am what I am
    • chapter 00
ама че тя религията, не е ли първооснова на политиката?  :^)

просто някога хората са ги командвали със страх от бога/стихиите/болестите, сега ги(ни) комадват със страх от други неща... (bandit) 

по темата, само съм чувал слухове за тези неща, не мога да кажа, кой прав и кой крив, но вярвам, че на всяко дете трябва да му се даде възможност само да избере на какъв език да учи... сложна работа  :(

Неактивен the best welder

• Публикации: 1623
  • Рейтинг: +6/-2
ама че тя религията, не е ли първооснова на политиката?  :^)

...но вярвам, че на всяко дете трябва да му се даде възможност само да избере на какъв език да учи... сложна работа  :(
Да,така си мисля и аз ,даже сега като се ровя из историята все по-така се убеждавам!
Пък за езика,не съм съгласен!
В България официалния език е български(задължителен)
пък в къщи (всяко дете)може да си говори на къфто иска(турски,цигански,арменски,иврит,гагаузки,шопски,македонянски и т.н.)език!
мдаа
Испания е кофти пример в това отношение(всяка провинция -собствен език)
RAINBOW                                                                          http://www.youtube.com/watch?v=sohKW-ZhpAM&feature=results_video&playnext=1&list=PLA866D28357919B87

Неактивен G.Zlatev

• Готин
  • Публикации: 301
  • Рейтинг: +16/-0
http://vbox7.com/play:466d8192

какво ли тоя път се крои или поредната побъркана бабичка
умният не казва и половината от това, което знае, а простият не разбира и половината от това, за което говори

Неактивен Vegal

• Публикации: 1974
  • Рейтинг: +259/-230
 Ето още  един парадокс-нашенски.Докъто турците в Турция си запазват националните ценности, имената,  традициите, вижте ни ние какво правим....
И после да дойде някои да ми каже нещо за род и родина....

Напоследък родители кръщават  децата си на герои от популярните турски сериали, съдейки по дневника с имената на новородените в МБАЛ- Смолян, съобщи Анита Чолакова от отдел "Връзки с обществеността" в болницата, предаде БТА.

След излъчването на нашумелите сериали, родителите избират за бебетата си имена като Орхан, Еге, Онур, Аля, Берк, Атилла, Еда, Нури, Кенан, Дафне, Мухамед, Елиза, както се наричат любимците им от телевизионните саги.

Родените в смолянската болница през 2009 г. бебета с традиционни български имена като Иван, Мария, Георги, Никола са малцинство, уточнява Анита Чолакова. Преобладаваща част от проплакалите в болницата в Смолян бебета са наречени с екзотични и необичайни за българската традиция имена - Даная, Патрисия, Раян, Сиана, Едис, Селмеийя, Ванеса, Габриела, Райан, Анджела, Карина, Саманта, Мелек, Джан, Мелиса, Шенай, Стиван, Алберто, Зюмра, Айберг, Даяна.

Някои родители показват и предпочитания към латино сериалите, ако се съди по избраното име на бебе Анхел-Радослав. Освен на телевизионни идоли, родителите понякога кръщават децата си и на герои от романи - Ния, Дарси и др.

..................
Живи и здрави да са ...новите чужденци в родна България!!

*Живота е като кучешки впряг, ако не си водач - виждаш само ....задници!*

Неактивен десо

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 5
  • Рейтинг: +0/-0
Този радикализъм се наблюдава не само в Родопите.Съгласен съм,че трябва да се говори по проблема но винаги се намира по някой псевдопатриот невиждащ по далече от носа си.И като се почнат едни обиди,поздрави .Но Юзеирови си действат и няма да спрат с опитите да прокарват тези течения на исляма.Надявам се политиците да си извадят главите от пясъка и да се огледат. (devil)

Неактивен Mishunka

• Публикации: 2187
  • Рейтинг: +114/-432
  • Дреме ми на патето!!!
Миии,.. . аз съм напълно съгласна с Беста по вс параграфи... Просто това е и мойта гледна точка и доста точно описва тъжната действителност, в която живеем...

Категорично не – не е ПР, а си е чиста представителна извадка, в случая хаваната от родопския регион и изнесена пред обществото.  И както в края на миналата година вс видяхме със случая „братя Юзеирови” това не е проблем само на един регион. Не е необоходимо да си ходил там, за да се информираш какво се случва около теб – регионалното разпределение е само географско и аднинистративно – България е една и ние сме част от нея. Ето едно-две линкчета за така наречения паметник на „незнайния турски войн”:

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=170772
http://dnes.dir.bg/news.php?id=5155281

Десоо, Десоо, политиците никога не са си заравяли главите в пясъка, а в торбъта с парите или така наречената държавна хазна, от там идва проблема – когато на един мизерник му се дадат малко власт и малко пари...

« Последна редакция: Април 25, 2010, 08:37:05 am от Mishunka »
"Don't wake me for the end of the world unless it has very good special effects."
"When your bow is broken and your last arrow spent, then shoot, shoot with your whole heart." Roger Zelazny

Понякога седя и си мисля, а понякога... просто си седя...

Неактивен tuby

• Публикации: 4956
  • Рейтинг: +124/-318
 (rofl) (rofl) (rofl) Тук някои хора параноята яко ги тресе.