Анкета

Кой трябва да плати сметката на първа среща?

Задължително мъжът.
37 (40.2%)
Задължително жената.
3 (3.3%)
Да си я разделят.
5 (5.4%)
Всеки да си плати каквото е ял и пил.
2 (2.2%)
Който е поканил, той да плати
15 (16.3%)
Няма правила, зависи от много неща.
30 (32.6%)

Общ брой гласове: 92

Автор Тема: Кой трябва да плати сметката на първа среща?  (Прочетена 27599 пъти)

Неактивен По-Малкия

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 23
  • Рейтинг: +0/-0
Re: Кой трябва да плати сметката на първа среща?
« Отговор #10 -: Февруари 19, 2009, 07:48:54 am »
е в случая ми се струва че говорите глупости  (chuckle)
с какво може да се мине някой , че те даже повечето гледат да черпят че да направят впечатление на пачкаджии ти пък ....  :D
пък и то на среща се ходи с желание , това че сме на мнение ( някои от нас ) че може би по вярния вариант за момента и за някакво момиче , защото все пак си зависи
е че е хубаво да си я поделят , но си има различни случаи , зависи и от сметката , ако съм решил да правя изненади , което май не е добре за първа среща , но все пак , нещо там ми е хрумнало , разбира се че тя няма да знае даже за каквата и да било сметка :)

но все пак си мисля , за баналната среща , на кафе , първата , се дели или всеки дава колкото смята , за мен е едно и също , така никой не се чувства задължен по някакъв начин , така има свобода , а и това не значи че няма да се черпиме в бъдеще :)

Неактивен jessie_j

• Глобален Модератор
  • Опитен играч
  • Публикации: 899
  • Рейтинг: +4/-0
  • http://www.bgkoleda.bg
« Отговор #11 -: Февруари 19, 2009, 07:58:33 am »
Не съм била на първа среща от 1000000000 години  :'(
Но едно време си ги делхме сметките, сега ми се струва нормално мъжът да плати, а после ако се ходи на бар или кафе, може женатата да плати.
Хората, които не обичат котки, явно са били мишки в миналия си живот.

Неактивен tristram

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1483
  • Рейтинг: +40/-29
  • I am what I am
    • chapter 00
« Отговор #12 -: Февруари 19, 2009, 08:34:57 am »
ми зависи, напоследък съм развил лошия навик да черпя където какъвто приятел видя :D просто толкова им се радвам, че се виждаме най-после след маса време, че то ми идва отвътре. обаче, и мен да ме черпят, не отказвам, няма значение, мъже, жени, гаджета, който има повод и желание нека черпи, нали вчера или пък утре аз ще черпя, няма лошо. дори и момиче, с което се познавам отскоро да поиска да ме почерпи, бих се възпротивил, но ако пък настоява много, защо не? какво толкова?

иначе на първа среща, (говорим за обикновено кафе, а не за някакво специално място, където изрично съм поканил персоната) обикновено предлагам от учтивост, момичето пък отказва от учтивост, тогава аз настоявам, пак от учтивост :D и ако вече пак откаже, много ми се двига в очите!  (chuckle) не, че ако платя аз, ще ми направи толкова лошо впечатление, това е нормалното по принцип, просто аз харесвам по-независими жени може би...нека в началото да покаже, че има характер, и не позволява на този и онзи да я черпят, пък после, ако нещата се задълбочат, така или иначе ще си я черпя  :) иначе момиче да плати и моята сметка на първа среща не ми се е случвало, но ако да кажем, така се случи че съм си изгубил парите, или тя има повод и иска да почерпи, сигурно бих се съгласил, но още същия ден бих гледал максимално бързо да върна жеста /питиета в бар/билети за кино/такси/захарен памук!/, така че не виждам проблем, в който и да е от изброените отговори, стига да сте си прекарали добре и да искате да се видите пак де. Виж вече ако не искам да я виждам пак, сигурно изрично ще настоя да платя аз, чисти сметки, всеки по пътя си  ;)

Неактивен belos

• Публикации: 1769
  • Рейтинг: +11/-1
« Отговор #13 -: Февруари 19, 2009, 08:58:01 am »
   На първа среща задължително мъжа плаща!

И съм твърдо ЗА. Просто не мога да си позволя да ми плати тя сметката. Някакси не е респектиращо момичето да плати или аз да предложа да си я поделим.

Да, най-малкото тя ще предложи да си поделим, но точно след 15 секунди вече сметката е платена от мен. И да веднага следва от нейна страна "Но така не може. Не съм свикнала да ме черпят.", на което обикновено отговарям "Ти ще почерпиш следващия път!"  :) И в повечето случай всичко е ОК. Така си осигуряваш и поне още едно излизане с въпросното момиче (ако те се е отвратила достатъчно много де  :)). А от там нататък зе следващите излизания се постъпва според случая.

За обобщение: На първа среща плаща задължително мъжът!

Е има си и изключения разбира се. Ако госпожицата ме е замъкнала в някой ултра скъп ресторант и поръчва като за последно, в този случай най-вероятно няма да й направя удоволствието да платя цялата сметка.  :)
« Последна редакция: Февруари 19, 2009, 09:37:55 am от belos »

Неактивен Paul Martel

• Готин
  • Публикации: 359
  • ..
« Отговор #14 -: Февруари 19, 2009, 09:08:58 am »
все ми е тая. аз предлагам, ако не ще - ок. не обръщам много внимание на това
къде вика Paul: There are no mistakes. There's what
you do, and what you don't do.

Неактивен Kurnikova

• Готин
  • Публикации: 205
« Отговор #15 -: Февруари 19, 2009, 09:25:38 am »
Мъжът плаща на първа среща и прави добро впечатление, че не е стиснат и не е сметкаджия. Много ми е смешно, когато излизаме компания някъде и после някои персони по 5 минути да се зверят в касовата бележка, че да оставят точно толкова пари, колкото им е сметката :o Вече когато срещите станат постоянни, намирам за удачно мъжът да плаща цялата сметка 2-3 пъти, после да остави жената да плати цялата и така. Това делене на сметки не ми е по вкуса. А имам познати, двойка, които дори живеят заедно и като изляза с тях всеки поотделно дава пари за това, което си е поръчал. Е, не ги разбирам :o
Единственият начин да се отървеш от изкушението е да му се отдадеш

Неактивен the best welder

• Публикации: 1623
  • Рейтинг: +6/-2
« Отговор #16 -: Февруари 19, 2009, 09:55:17 am »
...Е, не ги разбирам :o
Да има много такива ,които излизането на заведение се превръща в тягостно смятане и пресмятане на супи топчета,телешки варени мешяни скари и т.н. което ме е възпирало да излизам с тези семейни двойки,но това е друго ,
 ПЪРВАТА среща по така ,
кафетата не ги броим става въпрос за срещата дет можеш да си говориш хубави неща с девойката, хехехе сега бързите срещи на улицата и кафетата са ясни
мдаа
RAINBOW                                                                          http://www.youtube.com/watch?v=sohKW-ZhpAM&feature=results_video&playnext=1&list=PLA866D28357919B87

Неактивен Lun

• Публикации: 1988
  • Рейтинг: +8/-30
  • Вещичката!
« Отговор #17 -: Февруари 19, 2009, 11:38:19 am »
Аз бих казала от сегашната си позиция, че зависи. На първа среща аз решавам да платя в два случая. Ако съм закъсняла, ако ще и с 5мин. плащам в знак на извинение. Вторият случай, в който плащам е ако човека и срещата не са ми допаднали - просто по този начин се дистанцирам от ангажименти. Във всеки останал случай оставям мъжът да плати. Причината е, че аз съм от тези, които направо излъчват независимост и това е моя начин да се покажа покорна и да призная на мъжа доминираща роля. Делкането на сметки ми е направо непоносимо, намирам го приемливо само в голяма компания, но не и на интимни срещи. С близките ми приятелите въртим всички варианти от единият черпи, после другият, понякога си поделяме сметката, ако е в заведение от по-висока ценова категория.

Не намирам за задължително след първа среща мъжът да плаща и изобщо това да е някакво правило. Бих казала, че е приемливо, който кани той да плаща. Аз обичам като се отпусна и опозная човека да му покажа някои от любимите ми заведения и ми е приятно аз да плащам сметките в тези случаи. Все пак каня човека, за да споделя нещо с него, а не сметка-равносметка  ;).

Неактивен the best welder

• Публикации: 1623
  • Рейтинг: +6/-2
« Отговор #18 -: Февруари 19, 2009, 03:01:00 pm »
На първа среща аз решавам да платя в два случая. Ако съм закъсняла, ако ще и с 5мин. плащам в знак на извинение.
5 мин. са много време,
за такова "провинение" се налага "глоба"  (rofl) (rofl) (rofl)
RAINBOW                                                                          http://www.youtube.com/watch?v=sohKW-ZhpAM&feature=results_video&playnext=1&list=PLA866D28357919B87

Неактивен ByeVas

• Публикации: 1100
« Отговор #19 -: Февруари 19, 2009, 03:33:05 pm »
NB!!! Момчета и момичета, няма значение кой плаща първата среща. Кафе, кола и пуканки + 2 билета за кино са около 20-30 лева. Проблемът е кой ще плаща всички останали срещи ;)

Моето мнение е, че що се отнася до първата среща би трябвало да е мъжът. Още повече, че го намирам за право и задължение на мъжа. Бих се почувствал обиден, ако жена плати първата ни сметка...

От край време е така мъжът носи месото, жената пази пещерата да не изгасне огъня.
I never wanted to be famous. I only wanted to be great.
Ray Chrales