Автор Тема: Избор на фотоапарат  (Прочетена 9243 пъти)

Неактивен Божана

• Закоравял
  • Публикации: 77
  • Рейтинг: +0/-0
Избор на фотоапарат
« -: Февруари 10, 2009, 09:37:43 am »
Като разбирате отфотография,я ми кажете какъв Олимпус да си купя ?Максимална сума 300 лв

Неактивен belos

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1769
  • Рейтинг: +11/-1
Re: Избор на фотоапарат
« Отговор #1 -: Февруари 10, 2009, 10:18:35 am »
   То всичко за макс 300 лв. общо взето снима по един и същи начин.
   Но това не е професионално мнение, но за тази цена мисля, че повечето са със сходни параметри и едва ли качеството на снимките ще се отличава коренно.
   Все пак заложи на по-доказаните марки производители на оптика - Sony, Canon, Olympus (който ти спомена)

Неактивен Paul Martel

• Готин
  • Публикации: 359
  • ..
« Отговор #2 -: Февруари 10, 2009, 10:39:43 am »
аз като си избирам нещо подобно гледам reviews/comments в Amazon.com
някои хора са доста изчерпателни
иначе виж L-серията на Samsung, примерно L700. определено е добър избор
къде вика Paul: There are no mistakes. There's what
you do, and what you don't do.

Неактивен tristram

• Публикации: 1483
  • Рейтинг: +40/-29
  • I am what I am
    • chapter 00
« Отговор #3 -: Февруари 10, 2009, 12:14:07 pm »
Nikon, са най-качествени от професионална гледна точка, Canon ги следват, но те са по-известни с това, че фотоапаратите им са по лесно достъпни и удобни за широката публика. Sony, са популярни най-вече, заради качествената си оптика, но за 300 лв, ти така или иначе няма да си  купуваш оптика. това дотук не е мое, а е професионално мнение от хора, които това работят.

иначе лично аз, бих те посъветвал да погледнеш например:

http://www.canon.bg/For_Home/Product_Finder/Cameras/Digital_Camera/IXUS/Digital_IXUS_80_IS/index.asp

или

http://www.canon.bg/For_Home/Product_Finder/Cameras/Digital_Camera/IXUS/Digital_IXUS_860_IS/index.asp

плюса на 2рия е широкоъгълният обектив, което улеснява доста кадрирането на снимката. мисля, че горе долу са в търсената цена.

а пък ако търсиш нещо по-сериозно, може да погледнеш PowerShot S серията на Canon, имам доста приятели които ползват такива, и досега, не съм чул някой да се е оплакал от апарата си. 

в крайна сметка,  и 2та отговора преди мен са прави, ти, доколкото разбирам, си търсиш 'сапунерка', (демек щракаш, бягаш и се събира лесно в джоба) така че каквото и да избереш, сигурно все ще е добро и ще ти върши работа, най-добре погледни какво са казали хората в amazon.com - подозирам, че най-много те вълнуват неща като колко ти държи батерията, добра ли е светкавицата, лесно ли се чупи и т.н., a точно това пише там. успех с избора! :)
« Последна редакция: Февруари 10, 2009, 12:24:52 pm от tristram »

Неактивен the best welder

• Публикации: 1623
  • Рейтинг: +6/-2
« Отговор #4 -: Февруари 11, 2009, 01:40:13 am »
Като разбирате отфотография,я ми кажете какъв Олимпус да си купя ?Максимална сума 300 лв

Здравей, (wave) (wave)
тъкмо се бях наточил да ти обяснявам ,една стратегия ,ама ти с си затворила темата с тоя олимпус хехехе,
ми щом си избрала олимпус гледай да е нов с гаранция,и с по малко автоматики за същите пари,това е немного сигурен знак ,че не е правен в китай!
и това е вярно за "амазон "можеш да си вземеш първо инфо и тогава или в някой фото форум ,много са отзивчиви момчетата и момичетата!
пък и най важния въпрос ,ако искаш да има датник питай  Барбалелчето какъв е фотоапарата виж колко хубави снимки прави вече(не се ... (rofl))
въпроса е какво ще правиш с него(щото пазара е море ,не океан)не е като едно време ,зенит,практика,смяна и те тва ,хехехе
RAINBOW                                                                          http://www.youtube.com/watch?v=sohKW-ZhpAM&feature=results_video&playnext=1&list=PLA866D28357919B87

Неактивен Божана

• Закоравял
  • Публикации: 77
« Отговор #5 -: Февруари 17, 2009, 02:03:39 pm »
Благодаря на всички. Аз продължавам да умувам и взех да се позаглеждам и по разни други марки. Изчетох доста неща по фото форумите ,но общо взето всеки си хвали неговото.Преди малко открих едни снимки правени нощно време със супер цвят и яснота.Правени са с Кодак V530.Явно трябва да се гледам снимки,а това е бавна работа .

Неактивен the best welder

• Публикации: 1623
  • Рейтинг: +6/-2
« Отговор #6 -: Февруари 18, 2009, 05:20:19 am »
Благодаря на всички. Аз продължавам да умувам и взех да се позаглеждам и по разни други марки. Изчетох доста неща по фото форумите ,но общо взето всеки си хвали неговото.Преди малко открих едни снимки правени нощно време със супер цвят и яснота.Правени са с Кодак V530.Явно трябва да се гледам снимки,а това е бавна работа .
Не,не така ще се объркаш мого!
за 300лв.си мисля ,че можеш да си платиш една огледалнорефлексна дигитална камерка и ще си мого доволна,ограничи си избора в парите ,които си решила да даваш,щото за тия пари камерите са унифицирани,демек земи едната и удари другата хехехехее
мдаа ,не ми ли вярваш? :P
RAINBOW                                                                          http://www.youtube.com/watch?v=sohKW-ZhpAM&feature=results_video&playnext=1&list=PLA866D28357919B87

Неактивен belos

• Публикации: 1769
  • Рейтинг: +11/-1
« Отговор #7 -: Февруари 18, 2009, 09:57:07 am »
Аз пък си харесах този - Canon PowerShot SX110

Какво ще кажете за него? Някой ползвал ли е подобен?

@tristram каза, че има опит с тази серия на Canon  :)

Неактивен Lun

• Публикации: 1988
  • Рейтинг: +8/-30
  • Вещичката!
« Отговор #8 -: Февруари 18, 2009, 01:09:18 pm »
Аз пък си харесах този - Canon PowerShot SX110

Аз имам също Canon PowerShot А520, който е съвсем обикновен в сравнение с това, което си си харесал. На мен ми изглежда достатъчно добър, но да се има предвид, че не съм разбирач. Едно време като си го купих го взех от фото-студио и там бяха много мили и направиха няколко сравнителни снимки с различни марки други фотоапарати. С Canon се получават снимки с много приятни меки цветове, оптиката им е добра и контраста е добър. Със SONY снимките са с по-ярки и контрастни цветове, по-скъпи са, имат добра оптика, но личното ми мнение е, че с Canon и Nikon се получават по-приятни цветове  ;).

Неактивен tristram

• Публикации: 1483
  • Рейтинг: +40/-29
  • I am what I am
    • chapter 00
« Отговор #9 -: Февруари 18, 2009, 01:57:58 pm »
ами моят е доста по-стар модел, и единственото отрицателно наблюдение ми е, че трябва да се внимава, да не се прецака пружинката на изскачащата светкавица. Иначе познавам сигурно поне 3ма човека, с по-нови такива машинки и никой от тях не е казал лоша дума по адрес на апаратчетата ;)