Автор Тема: 10 неща, които обичам да правя през зимата/по празниците  (Прочетена 7520 пъти)

Неактивен Lun

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1988
  • Рейтинг: +8/-30
  • Вещичката!
Снощи бях заспала безпаметно пред филма, който гледах  (chuckle), събудих се към 02.30 и защото бях оставила прозореца съвсем малко открехнат ... навсякъде миришеше на чист сняг, по-точно като на пране, което е изсъхнало на сняг. Даже си помислих, че е завалял сняг, но не беше  :).

1. Обичам точно това ухание на сняг и чисто и да гледам вечер през прозореца как тихо летят снежинки из въздуха.
2. Да украсявам къщата и после да се свия на топло и да гледам светлинките  (inlove).
3. Да правя нещо вкусно и да утрепя няколко часа в суетене в кухнята, което задължително да завърши с чаша топло кафе или какао  (coffee).
4. Да гледам анимации рано сутрин  (chuckle).
5. Да се разхождам навън когато вали сняг и чадъра да ми натежава от натрупаният по него сняг, в един момент да завъртя чадъра и всичко да хвръкне във въздуха.
6. Да опаковам подаръци  (happy).
7. Да посрещам гости  (happy).
8. Да правя каквото си искам и това да няма нищо общо, с това да правя каквото е нужно  :D.
9. Да закусвам "сто" часа  :D т.е. да изпия няколко чаши кафе в рамките на няколко часа и междувременно да си драскам нещо, или да чета нещо, или да разглеждам списания и да си мечтая за разни нещица  ;).
10. Да съм някъде, но не вкъщи, да има камина, тишина, спокойствие, вътре да е топло, а да знам, че навън е студено. Да усещам топлината от камината, топлината на червено вино, миризмата на пресен хляб и масло и ..... други работи  (chuckle)...

Неактивен barbarella

• Публикации: 1676
  • Рейтинг: +0/-0
  • Carpe diem, baby!
Снощи бях заспала безпаметно пред филма, който гледах  (chuckle), събудих се към 02.30 и защото бях оставила прозореца съвсем малко открехнат ... навсякъде миришеше на чист сняг, по-точно като на пране, което е изсъхнало на сняг. Даже си помислих, че е завалял сняг, но не беше  :).

1. Обичам точно това ухание на сняг и чисто и да гледам вечер през прозореца как тихо летят снежинки из въздуха.
ризмата на пресен хляб и масло и ..... други работи 

:* лун, ти си като малкото диване /то и аз съм тъй/ - с носове, като на хрътки.  :)
всеки път напоследък, като излезе навън, констатира, че й мирише на сняг. само тази сутрин каза, че й миришело на планина.   (chuckle)

life is a struggle between good, evil and chocolate  (headbanbg)

Неактивен Ред

• Администратор
  • Опитен играч
  • Публикации: 939
  • Рейтинг: +12/-51
Понеже още миналата година съм писала за коледни сладки, тази ще се постарая и да ги направя. Дори мисля да е тия дни (happy) и ще споделя как са станали ;)

Неактивен Lun

• Публикации: 1988
  • Рейтинг: +8/-30
  • Вещичката!
:* лун, ти си като малкото диване /то и аз съм тъй/ - с носове, като на хрътки.  :)
всеки път напоследък, като излезе навън, констатира, че й мирише на сняг. само тази сутрин каза, че й миришело на планина.   (chuckle)

:D Мдам така си е  (hug) :*. Много съм чувтвителна на тема миризма  (bandit), това май ми е първосигнална информация  :D.

Неактивен Vegal

• Публикации: 1974
  • Рейтинг: +259/-230
            Ако съм в града-няма нищо по-различно, което да правя  освен мотане из улиците и одимените кафета.Е, постарали са се да украсят с по някой и друг гирлянд и топки, но това не променя нещата. Видях и градската украса-елхата я бива-огромна, украсена, светеща ,  но е някак вяло и доста ...не коледно  самото усещане за празник у хората липсва.....
          Друго си е на планината-там обичам разходките пеш из гората/до 2км. минавам без умора или отегчение/ скърцащия сняг, свежия мирис на бор, на сняг и тази тишина...
          Там горе, всяка чаша чай изпита на открито, е като елексир, и всяко нещо до което се докосваш е истинско.
Там - голямата радост извира вътре в теб от простите , естествени неща-едва забележима пътечка  направена от 2-ма, чиито стъпки се преплитат или са редом...снежния човек, който сме направили  предната вечер- се е сдобил  на сутринта с топъл шал. оставен му от минаващи добри и закачливи хора...
       Такива празници обичам!
« Последна редакция: Декември 12, 2009, 07:14:09 am от Vega »

*Живота е като кучешки впряг, ако не си водач - виждаш само ....задници!*

Неактивен Muj_pod_chehal

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 7
1. Ски
2. Да си стоя у дома на топло, ако има камина ще е страхотно, когато навън вали здраво сняг
3. Сантиментално, но коледни филми
4. Да се събирам с близките по празниците
5. Подаръци...  (ooops)
6. Да целя със сняг нищо неподозиращата си приятелка  (devil)
7. Да напълня нечия пазва със сняг...  (devil) (devil)
8. Хижа в планината
9. Да отварям компоти  :P
10. Да се разхождам из украсените улици около Коледа

Неактивен One_girl

• Новодошъл
  • *

8. Да правя каквото си искам и това да няма нищо общо, с това да правя каквото е нужно  :D.

Това много ми хареса :) :) :) Веднага го включвам към моите 10 :)

Неактивен Aglaia

• Публикации: 2079
Да карам ски.
"Животът е като представление – в него най-често най-лошите измежду хората заемат най-добрите места." Питагор

Неактивен One_girl

• Новодошъл
  • *
 1. Да гладам много коледни филми
 2. Да украсявам дома си
 3. Да избирам подаръци за любимите си хора
 4. Още повече обичам да получавам подаръци
 5. Да ям коледни сладки с мляко  (coffee)
 6. Питата, която майка ми приготвя за бъдни вечер...невероятна е (не я правя аз, но не мога да я пропусна)
 7. Да се срещам с роднините си, защото напоследък май намирам повече време за приятелите, но празниците са времето, което споделям със семейството
 8. Да се прибирам вкъщи на топло след разходка навън
 9. Да пия горещ шоколад, сгушена до любимия човек
10. Да правя каквото си искам и това да няма нищо общо, с това да правя каквото е нужно

Неактивен ivanangelov84

• Новодошъл
  • *
  • Публикации: 3
Обичам зимата и снега.Да се разхождам вечер,да вали сняг, а навсякъде да е окрасено и да светят коледни светлини.Обичам да си седя и на топличко вкъщи и да пия кафе.Да спа до късно или по-скоро да се излежавам до късно.