Автор Тема: 10 неща, които обичам да правя през зимата/по празниците  (Прочетена 7576 пъти)

Неактивен Ред

• Администратор
  • Опитен играч
  • Публикации: 939
  • Рейтинг: +12/-51
По празниците все такива теми ми идват (chuckle)

1. Много обичам снега и ако мога да отида на планина и да се разхождам из преспите, това за мен е Зима :)
2. Да се прибирам на топло след като съм ходила по снега и, ако е възможно, да има камина там, където се прибирам :)
3. Да нося шапки (chuckle)
4. Да гледам коледни филми
5. Да пия топъл чай или мляко с какао, докато гледам снега навън; може и чай с коняк
6. Да очаквам празниците
7. Да правя коледни сладки (за съжаление последните години все нямам време)
8. Да купувам подаръци
9. Да се разхождам из осветени празнични улици
10. Да украсявам къщата :)

« Последна редакция: Декември 20, 2008, 10:52:44 pm от Ред »

Неактивен ОмМм

• Опитен играч
  • Публикации: 549
  • Рейтинг: +1/-0
 :)дек и януари са пълни с празници и затова:
1/вълнението , радостта,суетенето около тях  са ми любими
2/Нова година на Батак-на Цигов чарк,езерото е замръзнало,дърветата отрупани със сняг,
хората по пътечката към селото....или към лифта...слънцето ярко и силно...
3/снежен човек и бои с топки
4/нова книга от тези-как да сме успешни или как да ръководим времето ;) :D
5/да купувам и получавам подаръци пак за празниците
6/да си направя план по дни за изпитите,и да си вярвам ,че точка по точка ще се изпълни...
7/да пусна 5о смс-а с поздрави
8/да получа 100
9/абе с една дума-обичам това приповдигнато настроение на радост,очакване,като единствено и неповторимо-все пак една година си отива!

Неактивен desniko

• Опитен играч
  • Публикации: 727
  • Рейтинг: +0/-0
1.Да мързелувам на топличко ;)
2.Да гледам коледни филми и да мързелувам :P
3.Да се скитам безцелно по магазините,без да гледам часовника и без да бързам  :)
4.Дружно и семейно да приготвяме празничната трапеза :)
5 Да посрещам и изпращам гости :)
6.Да се разхождам по тъмно из украсения град,за съжаление това не ми се случва често :(
7.Да отпускам с хубава книжка под меко и топличко одеяло ;)
8.Да виждам еуфорията и радостта в очите на любимите ми хора :)
9.Да отделям внимание на всички любими хора :)
10.Друго,друго........а да мързелувам казах ли (chuckle) (rofl) (rofl) (rofl)
"Ако искаш да жертваш възхищението на много мъже заради критичността на един-тогава се омъжи."

Неактивен tristram

• Майстор на вербалната шпага
  • Публикации: 1483
  • Рейтинг: +40/-29
  • I am what I am
    • chapter 00
1. да се разхождам из планината, без покритие на телефона, и вървейки часове, без да срещна човек!
2. да карам ски/кънки, и на 2те падам много, но е забавно  :D
3. червено вино, топъл хляб, камина... ;)
4. голямото плюскане + всички съпътстващи го гости, поздрави, надпиваници, танци и махмурлуци!
5. да се радвам на морето зимата, толкова е пусто, просто страхотно!
6. коктейл Кума Лиса и подобните му = топло прясно мляко + какао + ром Атлантик в неограничени количества!  :D
7. е, а за къде без бой със снежни топки!
8. ми, няма да се лъжем, и на мен ми харесва коледното настроение...
9. улиците са чисти и бели, и не се виждат боклуци, а снега скърца под обувките - голям кеф!
10. миризмата на боровете и елхите

Неактивен barbarella

• Публикации: 1676
  • Carpe diem, baby!
аз, по празниците обичам да не правя нищо.

я кажете сега, че не се сещам къде другаде да питам - каква е тази суматоха и жужене около зимата, снега, ските, планината и т.н. тази година за пръв път бях на планина през зимата /ами, срам-несрам, аз съм наопаки - обичам морето през зимата и планината през лятото/ и бях леко объркана и се чувствах не съвсем на място при тази всеобща еуфория наоколо. явно има чар и е готино да караш ски, ама аз някакси не можах да схвана... всъщност към третия ден открих - много се пие. от сутринта няма какво друго да правиш, освен да пивтуниш. е, да караш-да караш ски... колко да караш? - 2-3 часа. а в останалото време здраво се пие.
греяното червено вино с резенчетата дюли вътре много ми допадна.
life is a struggle between good, evil and chocolate  (headbanbg)

Неактивен blackheartedd

• Готин
  • Публикации: 448
    • deviantart
Re: 10 неща, които обичам да правя през зимата/по празниците
« Отговор #5 -: Септември 05, 2009, 11:33:34 pm »
Знам,че има още доста време до зимата и коледа,и нова година,и именния ми ден,и рождения ми ден .. ама като видях темата и не можах да се сдържа.

1 - Обичам да се събудя през нощта и небето да е един такъв,приятно розово-виолетов цвят...
2 - Цялата тази суматоха,очакване,еуфория покрай Коледа ми е много любима.Свива ме под лъжичката.
3 - От края на ноември,началото на декември започвам със коледните детски филмчета.Свалям си всякакви "класики" от рода на "Красавицата и звяра" , "Пепеляшка" и т.н. и т.н. Наравно с други сборни с Мики Маус като водещ и etc  (happy) Тези с Мики Маус са си специални Коледни "едишъни" . Кхх,искам!!Сега!  (doh)
4 - Обожавам всякакви топли напитки от рода на чай,мляко с какао или каквото и да е.. само да е изпито до прозореца.И да съм се "увила" с одеало. Важното е ръчичките да се топлят от чашката и да се вижда как излиза парата.
5 - Като натрупа сняг първата ми реакция е да ми се прииска да отида и .. да се пльокна отгоре. :D На Банско преди 3-4 години беше много забавно..  поне на мен.С приятелка се моткахме из града (около хотела по-скоро.. който беше нов и маалко нямаше топла вода,ама карай ..) Като се понатрупа излезнахме .. ии лигня,лигня.. реших да се метна в снега.Метнах се.Моята дружка дълго време се чуди къде да се метне и тя ..в крайна сметка си избра най-неподходящото - някакъв праг.Леко се метна на опашката си.Кофти беше :S После като й мина се посмяхме.А и тя добре ми се посмя като се подхлъзнах и се пребих на една страна.Малко оффтопик.(Не знам кой ентусиаст седна да ми чете глупостите :D )
6 - Идеята да се правят коледни сладки и т.н. Много е забавно. И носи едно такова приятно настроение.
7 - Навън да вали сняг и да се омотавам до колкото мога в шалчето и ръкавичките.А най-приятно е когато вали вечер и на път към вкъщи от уличните лампи и небето се получава една много приятна за очите светлина ,а снежинките да се надпреварват коя да се спусне по-бързо надолу и да се "разбие" върху измръзналите ми бузки или носа ми ^^
8 - Хижичка!Приятна компания,пиене,шеги,смях,търчене насам-натам .. а ако има и една камина .. Перфектно.
9 - Това може да прозвучи странно - самия студ ми е приятен.Обичам да ми е студено и да се навличам с един милион дрехи.Късната есен и зимата ми носят едно неописуемо усещане.
10 - Да се моткаш нанякъде с половинката.А когато измръзнете до студ да се вмъкнете рошави,със зачервени бузки и нослета в първото кафе което видите.  (makelove)

Искам!  :(
Illegitimi non carborundum [/center]

Неактивен Peplle

• Готин
  • Публикации: 295
  • Рейтинг: +4/-0
« Отговор #6 -: Септември 06, 2009, 12:23:02 pm »
да правя сладки
и да ям
но не ям това, което аз готвя ...

Неактивен Darla

• Публикации: 1731
  • Рейтинг: +8/-6
« Отговор #7 -: Септември 16, 2009, 01:30:25 pm »
1. да ходя на екскурзии, на планина (разходки)
2. посрещане на празниците (купони)
3. да ям вкусотий
4. да пия
5. да се гушкам на топло
6. да ми подаряват подаръци
7. да украсявам
8. да пия топли напитки
9. Да ходя на гости
10. да релаксирам
<h2>Play <a href="http://www.marketglory.com/strategygame/Darla777" title="Strategy game MarketGlory">Strategy Game</a>  on MarketGlory</h2>

Неактивен chocolate_girl

• Готин
  • Публикации: 230
  • Рейтинг: +2/-0
1. Да спя до късно
2. Да се излежавам с някой филм и шоколад
3. Да гледам "сам вкъщи" за н-тен  път
4. да сме всички от семейството
5. да ям пълнени чушки/обожавам ги особено за коледа/
6. ако има сняг - да се попързалям /нищо че съм дърта вече/
7.  да прочета някоя книжка
8. Да поиграя на табла с брат ми
9. Да украсявам
10. Общо взето релакс
Не стига, че гърми да ме трепе, а и святка....да види къде съм.

Неактивен Backo

• Публикации: 1213
  • Рейтинг: +0/-1
  • Само ако искам !
1. Да спя до късно. (crazzyhappy)
2. Да пия чай с много мед и малко коняк. (crazzyhappy)
3. Да пия чай с много мед и малко ром. (crazzyhappy)
4. Да пия коняк с много коняк. (crazzyhappy)
5. Да пия ром с много ром. (crazzyhappy)
6. Да пия много ракия. (crazzyhappy)
7. Да пия много вино. (crazzyhappy)
8. Да дивея в снега след и по време на 4,5,6 и 7 (crazzyhappy)(crazzyhappy)(crazzyhappy) (ако падне де - 'щото във Варна  :( по рядко)
9. Да си хвърля горещ душ. (crazzyhappy)
10. Да спя до късно. (crazzyhappy)